Mały zestaw pytań

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
LoginPiotrusia
Posty: 540
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mały zestaw pytań

Post autor: LoginPiotrusia » 2 sty 2015, o 11:37

Planapo - ja cytowałem tylko. BARDZO mnie zaskoczyło to co napisałeś, że hodowla nawet niepatogennych mikroorganizmów jest uregulowana prawnie. Zamiast pusto pytać - poszukałem i w Wiki znalazłem linka do odpowiedniego rozporządzenia. Tak dla pełności dyskusji to zalinkowałem.

Natomiast gdyby każdy szedł za to do więzienia - byłyby one pełne osób kiszących ogórki czy kapustę

Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5339
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mały zestaw pytań

Post autor: planapo » 2 sty 2015, o 11:41

To chyba nie ja napisalem o konsekwencjach prawnych (

LoginPiotrusia
Posty: 540
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mały zestaw pytań

Post autor: LoginPiotrusia » 2 sty 2015, o 11:44

Ach, no tak. JohnyM

JohnyM

Re: Mały zestaw pytań

Post autor: JohnyM » 2 sty 2015, o 14:58

Dura (Stulta) lex, sed lex.
Prawo jest dziurawe, to wiadomo nie od dziś. Jednak zdrowy rozsądek chyba podpowiada jaka jest różnica pomiędzy pędzeniem domowego kefiru a hodowli mikroorganizmu przez laika na podłożach. Tacy amatorzy pytają o podłoża, ezy i palniki, ale o lampy UV, autoklawy, cieplarki czy wyciągi to już nie.
Zresztą na forum nikt też nie namawia do kradzieży w internecie czy, piractwa drogowego.

Bakterii nie trzeba hodować, żeby je sobie pooglądać pod mikroskopem. Zapewne zainteresowany już je widział w towarzystwie pantofelka, jednak nie zdawał sobie z tego sprawy. właśnie tak pasjonującym widokiem są pałeczki pod mikroskopem. Najciekawszych wizualnie jak Spirillum, Spirochete albo Vibrio i tak nie da się hodować laboratoryjnie.

Wszystkie barwniki można kupić w internecie. Fiolet (gencjany rr-wodny) i Płyn lugola (wystarczający do barwienia) można dostać w aptece za grosze, safranina nie będzie ci potrzebna (chyba, że naprawdę potrzebna ci wiedza czy to +/-). Jako źródło acetonu nada się zmywacz do paznokci.

Swoją drogą wielu tych naturystów pędzących własne produkty nie jest w stanie rozpoznać zakażenia w swoich produktach a potem spędzają weekend ze stoperanem. Ewentualnie mogą się nabyć aspergilozy lub tym podobnych.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post