Marzec...Czas kotów.

_angel_
Posty: 22
Rejestracja: 1 maja 2007, o 15:16

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: _angel_ »

Owszem, żyje po to aby wydać potomstwo ale NA WOLNOŚCI a nie w domach. No a niestety życie z ludźmi nie jest naturalne i bądźmi konsekwentni. Albo hodowla albo brak młodych ]
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: dream »

moja kicia ma już rok ale jeszcze rui nie miała, powiedzcie mi, czy one są bardzo uciążliwe? i co jaki czas kotki je przechodzą? Bo zastanawiam się nad sterylizacją ale szkoda mi kici
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: badger »

Częstość rui jest inna w przypadku każdego kota. Moja miała pierwszą ruję w wieku 4 miesięcy i weterynarz powiedział że to jest normalne że czasami występuje już tak wcześnie. Ruja trwała tydzień później był miesiąc przerwy i znowu tygodniowa ruja. Po niej lekarz dał kotce zastrzyk antykoncepcyjny i do tej pory rui nie było (zastrzyk działa pół roku, kosztuje 40zł). Jak dla mnie ruja jest bardzo uciążliwa. Szczególnie w nocy gdy kotka bardzo głośno świergoli.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: dream »

skoro tak to będę się zastanawiała nad sterylizacją ale najpierw sama zobaczę czy to uciążliwe. co do zastrzyków, koleżanka właśnie niedawno pochowała kotkę przez nie kotka miała już 14 lat więc była stara ale właśnie przez te zastrzyki rozwinął się u niej rak i trzeba ją było uśpić. Więc nie jestem przekonana jakoś
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: badger »

Mój weterynarz też powiedział że lepsza jest sterylizacja od brania zastrzyków przez całe życie. Poddam jej moją kotkę jak ten zastrzyk przestanie działać czyli pewnie jakoś po wakacjach.
_angel_

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: _angel_ »

Dla mnie taka ruja teŻ jest uciąŻliwa, najbardziej to miauczenie i przesadne tulenie się.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: biolga »

Moja kotka strasznie przechodziła ruje, ale dostawała zastrzyki hormonalne i się kończyło. Tyle, że w końcu kotka zaczęła potwornie chudnąć, a w końcu zaczęła krwawić- okazało soę, że miała od tych hormonów ropna zapalenie macicy. Zdechłaby gdyby nie ostry dyżur. Sterylizujcie kotki jeżeli nie chcecie, aby miały małych!
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: dream »

a oja kotka ma juz ponad rok a rui ani śladu. Mieszka z nai w domu {w bloku} więc nie ma mowy o przegapieniu rui, a mimo to ciagle ich nie miala, czy powinnam sie niepokoic czy cieszyc?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: Kiara »

Jedź z nią do weta.To nienormalne,że nie ma rujki a nie poszła pod nóż.Moze ma to podłoże hormonalne lub coś innego?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: dream »

no w sumie weta juz pytalam a konkretnie panią ze schroniska ktora jakby doczynienia miala z miliardami kotow no i byla w szoku a pozniej powiedziala, że koty roznie dorastają i dojrzewają. No ale ponad rok to coś dlugo i się niepokoje. poza tą rują to kotka jest uosobieniem zdrowia.
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: kinia0208 »

nie ma mowy o przegapieniu rui, a mimo to ciagle ich nie miala, czy powinnam sie niepokoic czy cieszyc?


Ja bym sie cieszyła bo mam 3 kotki i ciągle młode mają(2razy w roku).musze je wysterylizować]]]
koko

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: koko »

jaki jest całkowity koszt sterylizacji w waszych miastach?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Marzec...Czas kotów.

Post autor: badger »

ja jeszcze nie pytałem mojego weta ale słyszałem że ok 100zł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość