Matematyka 2012

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Matematyka 2012

Post autor: eMdzeJ »

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Chodzi o tegoroczne zadanie maturalne, gdzie trzeba było wykazać, że trójkąt (powstały z dwusiecznych kątów innego trójkąta) jest rozwartokątny.
Zrobiłem dość głupi błąd, gdyż opuszczając nawias w wyrażeniu 1/2(180-&) gdzie to miara jakiegoś kąta, napisałem że to się równa 90-&.
Ostatecznie w zakończeniu zadania zamiast wyjść że trzeci kąt w pożądanym trójkącie ma miarę 90+1/2& napisałem że jest to 90+&, czyli mój wcześniejszy błąd nie miał wpływu na poprawność wykazania, gdyż tak czy tak zostało dowiedzione, że ten kąt jest większy niż 90stopni.
Czy zatem prze sprawdzaniu może się zdarzyć że zostanie mi to zadanie zaliczone na max liczbę punktów, czy jednak mimo tego nierzutującego na ostatecznym dowodzie błędzie punkty zostaną odcięte?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matematyka 2012

Post autor: Lektom »

eMdzeJ pisze:Witam wszystkich i proszę o pomoc. Chodzi o tegoroczne zadanie maturalne, gdzie trzeba było wykazać, że trójkąt (powstały z dwusiecznych kątów innego trójkąta) jest rozwartokątny.
Zrobiłem dość głupi błąd, gdyż opuszczając nawias w wyrażeniu 1/2(180-&) gdzie to miara jakiegoś kąta, napisałem że to się równa 90-&.
Ostatecznie w zakończeniu zadania zamiast wyjść że trzeci kąt w pożądanym trójkącie ma miarę 90+1/2& napisałem że jest to 90+&, czyli mój wcześniejszy błąd nie miał wpływu na poprawność wykazania, gdyż tak czy tak zostało dowiedzione, że ten kąt jest większy niż 90stopni.
Czy zatem prze sprawdzaniu może się zdarzyć że zostanie mi to zadanie zaliczone na max liczbę punktów, czy jednak mimo tego nierzutującego na ostatecznym dowodzie błędzie punkty zostaną odcięte?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Nie można dostać maksa gdy popełnimy jakiś błąd. No chyba, że egzaminator nie zauważy (skoro wynik masz ok)
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Matematyka 2012

Post autor: tomsa1993 »

Witam jaki jest najlepszy zbiór zadań z matematyki pod maturke P bo pasowało by ją napisać tak na 90%

Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Matematyka 2012

Post autor: lycha13 »

tomsa1993 pisze:Witam jaki jest najlepszy zbiór zadań z matematyki pod maturke P bo pasowało by ją napisać tak na 90%

cos o Kielbasie slyszalam, ale nie mialam tego w rekach wiec nie wiem. A z mojego doświadczenia to pazdro jest ok, jakiś czas robilam, teraz nie mam czasu. Tylko ze tam byli trochę rozszerzenia na wysokim poziomie. A ma ktoś jakieś doświadczenia z Witowskim do matmy?

Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matematyka 2012

Post autor: Lektom »

Ja polecam: operona + arkusze z poprzednich lat =)

Vademecum to zawiera skrót teorii każdego działu + fajnie przedstawione wzory:)
Oczywiście do każdego działu sporo zadanek:) (w wersji 2012 było ok 70 do każdego działu) + odpowiedzi, a do tych trudniejszych cały schemat etapów rozwiązywania.

ja korzystałem oczywiście z wersji 2012.
to mój przepis na 96 %
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Matematyka 2012

Post autor: tomsa1993 »

Właśnie posiadam ten zbiór tylko nwm czy on wystarcz co sądzicie o kiełbasie

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Matematyka 2012

Post autor: micra »

Ja musiałam przerobić 2 tomy kiełbasy, w zbiorze czasami są bardzo dziwne zadania, w niektórych działach Kiełbasa przesadził z trudnością zadań.
Dość wysoko napisałam maturę z matmy, aczkolwiek nie jestem pewna czy to dzieki tym zbiorom. Mam o niej średnie mniemanie, ale może to tylko dlatego że każdy weekend ślęczałam nad tymi zadaniami.
Ogólnie dużo osób poleca zadania ze zbioru Aksjomatu (taka czarna książka). Zresztą najlepiej przerabiać duzo arkuszy (broń Boże ze zbioru arkuszy Pazdry, bo one to w ogóle są kosmiczne i kompletnie nie pod maturę P)
Ostatnio zmieniony 3 sty 2013, o 17:27 przez micra, łącznie zmieniany 2 razy.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Matematyka 2012

Post autor: tomsa1993 »

A co sądzisz o testach operonu

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Matematyka 2012

Post autor: micra »

nie robiłam
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Matematyka 2012

Post autor: goodman »

tomsa1993 pisze:A co sądzisz o testach operonu

Osobiście polecam te testy. W klasie maturalnej korzystaliśmy głównie z nich. Przyznam, że ja do matematyki się raczej nie przykładałem(niestety bazowałem na spisywaniu zadań przed lekcją d), ale część tych testów jednak przerobiłem(to wystarczyło na 88).
Tak czy inaczej, uważam, że warto sprawić sobie cały maturalny komplet operonu(testy+vademecum), bo kilka osób od nas z humana miało dzięki temugt90%.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matematyka 2012

Post autor: Lektom »

ten czarny z aksjomatu też jest fajny =)
jakichkolwiek testów operonu nigdy nie lubiłem.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Matematyka 2012

Post autor: tomsa1993 »

A co sądzicie o zbiorze kiełbasy

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Matematyka 2012

Post autor: micra »

tomsa wyżej Ci napisałam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość