materiał maturalny

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Ewa98
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:34

materiał maturalny

Post autor: Ewa98 »

Czy jeśli w podstawie programowej napisane jest przykładowo: Uczeń opisuje wybrane choroby (i tu w nawiasie jest parę wymienionych)", to czy może się pojawić na maturze jakaś choroba spoza tego nawiasu, która jest w podręcznikach i repetytoriach? Nie chodzi mi oczywiście o przypadki, kiedy ta inna choroba występuje w tekście wstępnym, tylko o to co musimy sami umieć.

Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: materiał maturalny

Post autor: Thisfer »

Przejrzyj arkusze z poprzednich lat. Podobno zadanie chemiczne, które przedstawiono z informacją wstępną, w następnym roku pozostawiono bez wskazówek - mimo że temat nie został objęty podstawą programową.

Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: materiał maturalny

Post autor: Anthrax »

No jak to, chcesz iść na lekarski a nie umiesz opisać podstawowych chorób?
Przecież nikt nie zapyta się Ciebie od razu o rzekomo-rzekomą niedoczynność przytarczyc

*post zawiera sarkazm
Ewa98
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:34

Re: materiał maturalny

Post autor: Ewa98 »

Wiem, te choroby to był tylko przykład, tak samo jest z mikroelementami, łatwiej jest się nauczyć tych wymaganych niż wszystkich
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: materiał maturalny

Post autor: Elsa »

Myślę, że wystarczą te z podręcznika nowej ery.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości