Matura 2010 - CHEMIA

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
wereb
Posty: 17
Rejestracja: 9 mar 2009, o 22:23

Re: re

Post autor: wereb »

ola1991 pisze:a co robicie (to pytanie do powtarzajacych maturę albo maturzystów 2009), jeśli Wam się już tak totalnie znudziło i nie chciało Wam się nic.?
jak to nie chciało sie nic? Nie rozumiem. Zawsze coś sie chce robić: a to obejrzeć jakiś film, albo spotkac sie ze znajomymi, albo iśc na trening albo zjeśc coś dobrego albo sobie pospać.
Jak masz na coś ochotę to to zrób, a jak czegoś nie chce ci się robić to sobie to po prostu odpuść. Bez sensu jest zmuszanie się do czegokolwiek, bo efekt pracy jest wtedy niewspółmierny do włożonego wysiłku.
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: nelia »

Moi Drodzy :):)
Dla wszystkich uważającyh, że nauczenie się chemii na rozszerzenie w rok (niecały) jest niemożliwe, mówię że jest!
Jestem na to żywym przykładem, zaczęłam edukację chemiczną od października od zera i wyrobiłam się ze wszystkim, na maturze miałam 87%.
I nie mówcie, nie planujcie sobie tak - będę się uczyła po półtorej godziny dziennie
Ale to co - do matury tyle ?
Będziecie się musieli uczyć do sprawdzianu, napisać wypracowanie z polskiego, pójdziecie na imprezę i nici będą z nauki. Planowanie ilości materiału na tydzień - owszem.
Ilości godzin edukacji dziennie - niekoniecznie.
Powodzenia wszystkim życzę na maturze
I jaahahak się cieszę, że mam to już sa sobą
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: bajer »

jeśli komuś taki kalendarz pomagał to dobrze dla niego, ja się uczyłem po prostu na zasadzie ile mi się będzie chciało w ciągu dnia i ile znajdę czasu, motywacja była, po to składałem papiery tylko do Poznania żeby nie mówić sobie potem najwyżej pójdziesz gdzie indziej wydaje mi się że taki jasno postawiony cel i wszystko na jedną kartę jest najlepszym motywatorem do nauki

a jak mi się nic już nie chciało to podchodziłem do komputera i siedziałem aż mi się zachciało: uczyc, wyjśc z domu albo spac
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Molcia »

heh. a już czekam na przesyłkę z łańcuta (witowski ) Mam nadzieje, że dam radę go jakoś przerobić, chociaż ponad 2000 zadań napawa mnie trochę strachem No ale w końcu to najlepszy zbiór na rynku i jak piszą na stronie, wszystko w tegorocznej maturce z chemii było w tym zbiorze! ( to ciekawe )
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Mandarynka »

Molcia pisze: Mam nadzieje, że dam radę go jakoś przerobić, chociaż ponad 2000 zadań napawa mnie trochę strachem ( to ciekawe )
Dasz radę na bank przerobić ten i nie tylko jeśli będziesz zmotywowana do nauki. Wiem po sobie Jak są tylko chęci to wszystko da się zrobić
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: zagubiona90 »

molcia nie przerażaj się tymi 2tysiącami zadań ja zrobiłam wszystkie od września do końca marca przy czym nie siedziałam nad nimi dniami i nocami uważam, że te zadania spokojnie da się przerobić bo ok. 90%(jak nie więcej) jest naprawdę miłą i przyjemna żeby nie mówić prosta . Na maturze z chemii nic mnie nie zaskoczyło pod względem wiedzy/praktyki choć w połączeniu to ze stresem dało średni(jak dla mnie) wynik ale za rok będę pisać poprawkę i liczę na ok 100% ach ten mój optymizm

Pozdrawiam
ola1991
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2008, o 20:58

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: ola1991 »

motywacja była, po to składałem papiery tylko do Poznania żeby nie mówić sobie potem najwyżej pójdziesz gdzie indziej wydaje mi się że taki jasno postawiony cel i wszystko na jedną kartę jest najlepszym motywatorem do nauki
faktycznie, bajer, postawienie wszystkiego na jedną kartę jest dobrym pomysłem, ale. chyba nie dla mnie oczywiscie, że najbardziej zależy mi na Poznaniu ale muszę mieć coś asekuracyjnie". ale naprawdę podziwiam: i za decyzję, i za osiągnięcie celu

a można wiedzieć, ile % było na maturze u Ciebie? pozdrawiam!
Fois

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Fois »

molcia, zagubiona90 ma rację, nie ma się czego bać ja zrobiłam wszystkie w jakiś 3 miesiące w sumie nie przemęczając się są naprawdę bardzo przyjemne
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: klakiereq »

Witowski fajna rzecz Przyznam sie, ze w chwilach najwiekszej paniki robilam po 40 str dziennie Ale polecam rozlozyc to rozsadniej, bo tylek boli
sylwiajola
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2009, o 07:05

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: sylwiajola »

Powiem wam jaka byla moja motywacja w nauce chemii: corka mojej korepetytorki studiuje medycyne,gdy widzialam jej fascynacje studiami, jej zaangazowanie wiedzialam ze musze robic te 200 zadan tygodniowo. Choc bardzo lubie chemie, czasami zwyczajnie mialam dosyc i trzesłam sie na widok aldehydów czy kwasow karboksylowych. W tych chwilach przypominalam sobie jej opowiesci. Pomogło-mialal 95%.
trzymajcie sie -Wam tez sie uda*
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: bajer »

ola1991 pisze:
motywacja była, po to składałem papiery tylko do Poznania żeby nie mówić sobie potem najwyżej pójdziesz gdzie indziej wydaje mi się że taki jasno postawiony cel i wszystko na jedną kartę jest najlepszym motywatorem do nauki
faktycznie, bajer, postawienie wszystkiego na jedną kartę jest dobrym pomysłem, ale. chyba nie dla mnie oczywiscie, że najbardziej zależy mi na Poznaniu ale muszę mieć coś asekuracyjnie". ale naprawdę podziwiam: i za decyzję, i za osiągnięcie celu

a można wiedzieć, ile % było na maturze u Ciebie? pozdrawiam!
ja miałem w razie czego tylko biotechnologie medyczną na której praktycznie mi nie zależało więc była taka jedna karta z podpórką w ostateczności a moje wyniki to dwie 90% z bioli i chemii fizyki nie pisałem chociaż chodziłem na rozszerzenia ale zrezygnowałem bo tylko Poznań się liczył
Sar.
Posty: 5
Rejestracja: 5 sie 2009, o 22:32

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Sar. »

bajer pisze:90% z bioli i chemii
Chciałabym mieć tyle z chemii.
W tym roku szkolnym matura ,a ja w ostatnim momencie zmienilam zdanie wybierając medycynę,a jestem na profilu mat-inf.
Przeraża mnie rozszerzenie z chemii-nie miałam nigdy problemów z podstawą.zawsze ta pewna czwórka była.ale nie wiem czy to i pilna praca przez te parę miesięcy wystarczą by dobrze zdac ten przedmiot.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Arnold »

matura z chemii na rozszerzonym to pikuś a jak byłaś w mat-infie to miałaś na pewno też rozszerzoną fizę, która ułatwi Ci zrozumienie termy i elektry. Zadania raczej nie sprawią Ci problemu ( dzięki matematyce) tylko porozwiązuj sobie kilka zadań a organika to regularna nauka i po sprawie
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości