Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

AnelinSackville pisze:ej no to problem masz z głowy, jeśli nie wybierasz się tam gdzie wymagają fizyke to po co ją zdawac?
ale tam trzeba więcej punktów z biol i chem, chemii się nie boję, ale z biologią to różnie bywa i jak mi nie pójdzieltodpukać!, to zawsze będę mogła nadrobić fizyką. tylko właśnie kwestia tego czasu, a poza tym strasznie mi się fizyki nie chce zdawać
AnelinSackville pisze:Ja natomiast mam naodwrót.
ale jak fiza Ci nie pójdzie, to możesz iść tam, gdzie jej nie chcą i otwarte masz wszystkie uczelnie
AnelinSackville pisze:Moja klasa bierze fizyke na podstawie ale nasza nauczycielka to niczego przekazać nie umie
U mnie nauczyciel z fizyki to też masakra, w tamtym roku była super babka i wszystko rozumiałam, a teraz 10 teorii i godzina zadań / jak tu się coś nauczyć! na korki też chodziłam, ale zrezygnowałam, bo nie chce mi się w piątek po lekcjach na 2 h zostawać
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

Gila pisze:ale tam trzeba więcej punktów z biol i chem, chemii się nie boję, ale z biologią to różnie bywa
też właśnie bardziej niż chemii boję się biologii, niektóre zadania potrafią zaskoczyć.
i to pisanie pod klucz.
Gila pisze:ale jak fiza Ci nie pójdzie, to możesz iść tam, gdzie jej nie chcą i otwarte masz wszystkie uczelnie
faktycznie, nasza wychowawczyni też nasz zachęca do zdawania bo podobno nic do stracenia nie mamy.
A masz jakiś plan B jesliltodpukać! nie uda ci się dostać tam gdzie chcesz?
Ja się zastanawiałam nad rokiem przerwy, czy by nie poprawić matury, ale wszyscy mi to odradzają.
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: justina89 »

AnelinSackville pisze:Ja się zastanawiałam nad rokiem przerwy, czy by nie poprawić matury, ale wszyscy mi to odradzają.
To wcale nie jest takie złe ale proponuje najpierw przyłożyć się do swojej matury a dopiero potem myśleć o roku przerwy. Założenie z góry że spoko, jak nie teraz to potem rok przerwy i zdam sobie ponownie do niczego dobrego Cie nie doprowadzi. Tym bardziej poluzujesz sobie bo przecież masz ten rok w zapasie.
Ja pisząc swoją maturę nie miałam w planach roku przerwy, nawet szczerze mówiąc o tym nie pomyślałam. Ba, nawet po wynikach na studia mi to głowy nie przyszło, dopiero 2 miesiąca studiowania analityki mi to uświadomiły - że to nie jest to i trzeba coś z tym zrobić.
Także najpierw przyłożyć się do swojej matury a dopiero w razie czego (czego oczywiście nikomu nie życzę) asekurować się tym dodatkowym rokiem.
A i apropo tych wszystkich co Ci odradzają nie zgadzam się z tym ponieważ jeżeli komuś coś nie wyszło (a różnie bywa, nawet najlepszym może podwinąć się noga) to lepiej skoncentrować się na jednym i brnąć do tego celu niż łapać przysłowiowe sroki za ogon. Tak naprawdę robiąc wiele rzeczy żadnej z nich nie zrobimy dobrze.
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

Całkowicie się z Tobą zgadzam, najlepiej przyłozyć się do nauki niz rozmyślać o przerwach:)
justina89 pisze:dopiero 2 miesiąca studiowania analityki mi to uświadomiły - że to nie jest to i trzeba coś z tym zrobić.
A gdzie studiowałaś? Faktycznie to nie jest twoj wymarzony kierunek? Tylko wiesz każdy na poczatku przezywa mały kryzys- i co zamierzasz zrobić?
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: justina89 »

AnelinSackville pisze: A gdzie studiowałaś? Faktycznie to nie jest twoj wymarzony kierunek? Tylko wiesz każdy na poczatku przezywa mały kryzys- i co zamierzasz zrobić?
Już dawno wiem co chce zrobić, od listopada uczę się biologii sama oraz chodzę na korepetycje i poprawiam tylko biologie teraz w maju. Chemie mam dość porządną (82%) chociaż ostatnio mam małe załamania, że być może zabraknie znowu ale później znowu sobie uświadamiam, że dobrze zrobiłam przykładając się do biologii niż znowu nawał wszystkiego i napisane średnio. Oczywiście, że nie jestem pewna swojego sukcesu ale po cichu liczę, że już tym razem się uda.
Studiowałam w Sosnowcu. Czy to był kierunek dla mnie? ciężko tak w sumie jednoznacznie powiedzieć bo być może jakbym tak została to z biegiem czasu polubiłabym je, ale miałam w sobie, w środku taki żal do siebie, że były plany, marzenia a z powodu tych kilku punktów one prysły, więc postanowiłam, że przyłożę się do tej biologii ( teraz już wiem, że pisząc wtedy maturę nie umiałam tej biologi na tyle dobrze żeby mieć wynik który pozwoli mi pójść na wymarzone studia) teraz czuję się znacznie pewniej z wiedzą ale strach jest większy niż rok temu - niestety.
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

Nie ma nic gorszego niz zmuszać sie do nauki czegos co Cię nie interesuje.
Chemie bardzo dobrze napisałaś, lepiej fatycznie przyłożyć się do jednego przedmiotu i napisać go wysoko. A gdzie sie chcesz startować na medycyne?
Wiesz w takim razie w maju bede trzymac mocno za Ciebie kciuki
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: justina89 »

AnelinSackville nie będę dziękować bo to może przynieść pecha ale jestem wdzięczna

Najbardziej mi się marzą Katowice i Zabrze - pomimo wszelkich opinii krążących o rzeźni jaka tam ma miejsce. , w Zabrzu dodatkowo stomatologia oprócz lekarskiego.
Uprzedzając pytanie dlaczego nie Lublin skoro tu mieszkam i mam również pod nosem możliwość startowania ale powiem krótko - miłość mnie tam ciągnie.
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

A to wszystko jasne a co do opini innych to nie ma sie co nimi sugerować: jak duzo słyszałam negatywnych tak duzo pozytywnych
xienka

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: xienka »

A Zabrze gdzie leży? bo ja myślałam że w Katowicach, sorry za takie głupie pytanie
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: justina89 »

yo_medikusaa008 pisze:A Zabrze gdzie leży? bo ja myślałam że w Katowicach, sorry za takie głupie pytanie
Zabrze to miasto położone niedaleko Katowic, ale to nie Katowice.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

AnelinSackville pisze:A masz jakiś plan B jesliltodpukać! nie uda ci się dostać tam gdzie chcesz?
Ja się zastanawiałam nad rokiem przerwy, czy by nie poprawić matury, ale wszyscy mi to odradzają.
rok to nic takiego:) czymże jest rok w stosunku do całego życia moim planem B jest weterynaria, jeśli i tam się nie dostanę, to robię rok przerwy i się uczę, może wyjadę na pół roku do Stanów czy Anglii podszkolić język i zarobić, ale na pewno nie pójdę na inne studia dla samegostudiowania czegoś, co mnie nie interesuje lub nie jest przyszłościowe
ale tak jak pisała justina89 najlepiej się teraz przyłożyć, a nie myśleć co by było gdyby
xienka

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: xienka »

butterflyleg pisze: yo_medikusaa008 a ty nie jestes w pierwszej liceum?
no w pierwszej ale mam nadzieje ze to w niczym nie przeszkadza .
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

Gila pisze:ale na pewno nie pójdę na inne studia dla samegostudiowania czegoś, co mnie nie interesuje lub nie jest przyszłościowe
Jestem tego samego zdania ale moi rodzice nie wyobrażaja sobie tego, chca żebym w razie niepowodzenia poszła na biotechnologie, analityka medycznego albo farmacje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości