Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xienka

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: xienka »

Wiecie co słyszałam? To, że od 2010 będzie coś takiego, że np. z biologii najpierw musisz pisać poziom podstawowy z biologi a potem rozszerzony
xienka

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: xienka »

w necie na takiej stronie wizaz.pl ej przestraszyłam się, bo przecież inny jest poziom dla podstawy i dla rozszerzenia
naja
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2008, o 16:41

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: naja »

Kod: Zaznacz cały

perspektywy.pl/images/aktualnosci/Matura_od_2010.ppt
Egzamin maturalny od 2010 r.

fajna prezentacja powinna rozwiać chyba wszystkie wątpliwości tych, którzy będą zdawać maturę w 2010 roku.
konturek

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: konturek »

Ja też się wpisuję na listę, chociaż nie startuję na medycynę tylko na stomatologię. Najbardziej interesuje mnie Poznań (mam 70 km) i Gdańsk. Matmą w sumie się nie przejmuje za bardzo bo mam znakomitą nauczycielkę.
Jak się nie dostanę podobnie jak Gila chciałem iść na weterynarię ale raczej nie mogę bo mam bardzo silną alergię na sierść zwierząt.
Fizyki nie zdaje, bo tam gdzie chcę iść nie jest wymagana. Obawiam się matury z chemii, bo czasami dają dziwne zadania. Biologii mniej. Idę na OB, więc na pewno będę zmuszony być solidnie brzygotowany z bio.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

naja pisze:Jak się nie dostanę podobnie jak Gila chciałem iść na weterynarię ale raczej nie mogę bo mam bardzo silną alergię na sierść zwierząt.
ja tak samo! kota wyczuje z kilometra ale się tym nie przejmuję, bo teraz z jest naprawdę wiele leków na wszelkie alergie
yo_medikusaa008 pisze:Wiecie co słyszałam? To, że od 2010 będzie coś takiego, że np. z biologii najpierw musisz pisać poziom podstawowy z biologi a potem rozszerzony
większej głupoty nie słyszałam, przecież to by było nienormalne, proszę najpierw pomyśleć, sprawdzić źródło, a dopiero potem napisać, bo pisanie informacji wyssanych z palca bardzo miesza ludziom w głowach
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

GinBezToniku pisze:gdzie coś takiego słyszałas?
bo ja tylko odnośnie przedmiotów obowiązkowychltj. obcy, matemtayka , j. polski na to się natknęłam
I tak właśnie jest, wychowawczni rozmawiała z nami na ten temat i pisanie podstawy potem rozszerzenia dotyczy tylko j.polskiego, matmy i j.obcego.

Powiedzcie mi kochani kiedy zamierzacie zacząć powtórę do matury?:) U mnie w klasie sporo osób deklaruje się ze już w wakacje, ale ja kurcze w czasie wakacji nawet nie mysle o nauce)
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: damian552 »

yo_medikusaa008 pisze:Wiecie co słyszałam? To, że od 2010 będzie coś takiego, że np. z biologii najpierw musisz pisać poziom podstawowy z biologi a potem rozszerzony
Z tego co wiem ma to dotyczyc matmy.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

Powiedzcie mi kochani kiedy zamierzacie zacząć powtórę do matury?:) U mnie w klasie sporo osób deklaruje się ze już w wakacje, ale ja kurcze w czasie wakacji nawet nie mysle o nauce)
przecież wakacje są od tego, aby odpoczywać z resztą nie ma tyle materiału, żeby już wtedy wkuwać, ja sobie nawet czegoś takiego nie postanawiam, bo i tak nie wytrwam myślę, że większość osób z Twojej klasy również tylko tak mówi
xienka

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: xienka »

Gila pisze:Jak się nie dostanę podobnie jak Gila chciałem iść na weterynarię
Tak samo chciałam i o tym myślę ciągle.
zielony666 pisze:mam bardzo silną alergię na sierść zwierząt.
Ja to samo, nie tylko na zwierzęta, ale prawie na wszystko . Ale już prawie dobrze, czyli nie czuję, aż takiej alergii. jak Gila powiedziała - są leki, więc spoko powinno być

A co do tej matury, to przepraszam, ale po prostu tak słyszałam i chciałam wiedzieć, czy to prawda .
AnelinSackville pisze:Powiedzcie mi kochani kiedy zamierzacie zacząć powtórę do matury?:) U mnie w klasie sporo osób deklaruje się ze już w wakacje, ale ja kurcze w czasie wakacji nawet nie mysle o nauce)
No i dobrze, że nie myślisz bo wtedy powinno się odpoczywać. Ale z drugiej strony będą inne przedmioty, co też dadzą w kość
tak bynajmniej u mnie w szkole jest. że ich nie obchodzi matura, ważny jest ich przedmiot .
Ale i tak chyba lepiej we wrześniu lepiej zacząć się uczyć, bo aż tak dużego materiału nie ma, więc powinno się zdążyć i solidnie przygotować
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Darius »

Wakacje? Wrzesień?!
A już do książek!
konturek

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: konturek »

W 3 klasie będę mieć mnóstwo czasu na naukę. W moim LO jest inny program. Mimo, że chodzę do biol-chemu, w 1 klasie miałem wszystkie przedmioty na poziomie podstawowym. Od 2 klasy mam już rozszerzone swoje przedmioty kierunkowe, ale za to kończy się tu nauka przedmiotów nie zdawanych na maturze. Także już teraz pracuję na ocenę na świadectwo maturalne z historii, geografii, WOSu i wszystkich innych głupich niepotrzebnych mi przedmiotów. W 3 klasie zostanie mi j. polski, j. niemiecki, biologia, chemia, matematyka, wf i religia. I fakultety.
Co do wakacji i tak muszę je poświęcić na naukę i pracę badawczą na OB.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Korczaszko »

GinBezToniku pisze:niestety świętokrzyskie jest zacofane w rozwoju edukacyjnym i w 3 klasie mam 2 historie:/
ejejej bez obrażania ziemi świętokrzyskiej tak jest prawie wszędzie więc to nie jest wina naszego województwa! (a ja miałam 1 historię )
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

ja mam w 3 klasie też dużo przedmiotów niepotrzebnych: 1h historii, 2h wosu, 1h gegry, przedsiębiorczość, 1h łaciny, przy czym tylko 1h chemii, 2h biologii i 3h fizyki. masakryczny podział/ w ogóle do szkoły się nie będzie opłacało chodzić, ale ja i tak się ocenami nie przejmuję, 3 mi wystarczy z innych głupot, a maturalnych się porządnie będę uczyła
a na korki jakieś już chodzicie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości