Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Korczaszko »

a chciałabyś studiować w kielcach
podkarpackie, opolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie no i warmińsko-mazurskie (jest kierunek lekarski ale AM już nie )

świętokrzyskie :*
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Medycyna Lwów »

opolskie, lubuskie, podkarpackie też nie mają i co z tego. Ja w klasie maturalnej miałem przykładowo 3h ang, 3 h niem, 2h historii, 2 h wosu, a przedmiotów kierunkowych (bio, chem, fiz) po 2 h i jakoś o zaścianku nigdy bym nie wspomniał, a matura i tak poszła lepiej niż w liceach któzy przez 3 lata mieli po 4 h z biologii (tak tak są jeszcze takie szkoły)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Korczaszko »

no tak Bydgoszcz Olsztyn ni ma AMu ma UWM na którym jest wszystko
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Mårran »

Bydgoszcz ma CM jak Kraków, ale uniwersytet jest toruński
Pani Buka
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

i tak ja mam najgorzej podkarpackie nie ma niczego i wszędzie daleko

a teraz do maturzystów 2010, na czym jesteście w szkole z biologii i chemii? dużo Wam jeszcze materiału zostało?
mithrandir
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2007, o 17:20

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: mithrandir »

Z biologi rozwój roślin a z chemii ogniwa.
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

Z chemii zaczęliśmy alkohole a z biologii skaczylismy układ kostny
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

a idziecie operonem?
ja z chemii zaczęłam izomerię optyczną (1 i 3 klasę mamy już niby przerobioną), a z biologii skończyliśmy właśnie układy człowieka, teraz chyba będzie gospodarka wodna roślin
najgorzej, że w maju mamy próbną maturę z chemii, a mi wiele rzeczy z 1 klasy już uciekło z głowy i nie wiem czy dam radę do maja to wszystko powtórzyć ( jak będzie kiepski wynik, to chyba się załamię / z resztą, co to za pomysł robić maturę rok przed właściwą, też u Was jest coś takiego?
konturek

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: konturek »

My z biologii na pierścienicach, ale człowieka i rośliny już zrobiliśmy. Z chemii cukry i zamykanie łańcuchów w pierścień. My mamy chemię z WSiP a biolę z Operonu.
My na próbę robiliśmy matury próbne jak ktoś chciał ja pisałem z biologii nawet dobrze mi poszło. Ja tak samo Gila o wiele bardziej obawiam się chemii niż biologii.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

ja akurat na właściwej mniej się boję chemii, tylko najzwyczajniej wiele rzeczy już nie pamiętam, ciężko tak bez powtórki iść sobie na maturę mając świadomość, że to się wiedziało, ale uleciało z pamięci :p z biologii jest o tyle lepiej, że zawsze można coś odczytać z diagramu i od razu się przypomina
myśmy w szkole tylko matmę pisali i niedługo mamy znów pisać / o angolu też już coś słyszałam
już się nie mogę doczekać maja i wymagać na uczelnie
AnelinSackville

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: AnelinSackville »

My z chemii idziemy programen Nowej Ery a z biologii Operonu.
Gila pisze: resztą, co to za pomysł robić maturę rok przed właściwą, też u Was jest coś takiego?
Wow, u nas czegos takiego nie maale ciesz się trening czyni mistrza
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: PalmaKokosowa »

no niby tak, ale to naprawdę będzie porażka wolałabym jednak iść przygotowana

a macie tak może, że jak musicie się uczyć na histę czy gegrę, to tak Wam się nie chce, że odwlekacie to w nieskończoność? ja tak mam, bo nie widzę w tej nauce sensu i po prostu nie umiem przyjść ze szkoły i od razu siąść do książek
w ogóle teraz jest tak ciepło, że uczyć się nie chce
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: paulina_47 »

Historia i geografia to moje zmory
Tym bardziej, że szykuje się zagrożenie z gegry, więc tak czy siak musze nad nią siąść i zacząć poprawiać wszystkie pałki.
A jeszcze mam tak, że wszystkiego mogę się nauczyć, oprócz właśnie geografii. Naprawdę, ona po prostu mnie prześladuje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości