Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kotmaaalE
Posty: 13
Rejestracja: 9 sty 2011, o 17:11

Re: Matura 2012

Post autor: kotmaaalE »

chcialam jeszcze dodac ze owszem chodze na zajecia dodatkowe (jakby fakultety) z chemii i biologii - ale to jednak nie daje mi poczucia ze ogarne caly materiał
kotmaaalE
Posty: 13
Rejestracja: 9 sty 2011, o 17:11

Re: Matura 2012

Post autor: kotmaaalE »

ha! ja tez marze o studiach, ciekawa jestem tego zycia:)
ale jednak nauki chyba mniej nie bedzie.jedyny plus to to ze bedziemy musieli uczyc sie tego co sobie wybierzemy
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

kotmlE, wypadałoby jednak kierunek studiów wybierać nie tyle pod kątem czego się tam będziemy uczyć, a co będziemy po nich robić


Colloportusowi raczej chodziło o mniej nauki w LO. I ma racje. Mi się mimo wszystko jednak studia bardziej podobają, bo w pewnym momencie chce się po prostu wyrwać z domu. Oczywiście są wady i są zalety.
AlicjaD
Posty: 38
Rejestracja: 26 sie 2010, o 12:14

Re: Matura 2012

Post autor: AlicjaD »

Korepetycja - chemia, fizyka.
Dodatkowe przedmioty - fizyka R.

Niby czas szybko zleciał, a z drugiej strony tyle jeszcze przed nami.
ha! ja tez marze o studiach, ciekawa jestem tego zycia:)

ja też! mimo, że na medycynie ( o ile się dostane ! ) będzie ciężko, to chce już poczuć ten smaczek.
Od dziś zacząłem ferie i chciałbym coś może ambitnego do matury zrobić - spróbować rozwiązać arkusze, choćby póki co na podstawowym poziomie i chociażby nawet korzystając z książek.
Co o tym myślicie? Czy to jeszcze jednak nie za wcześnie?
Ja ferie zaczynam dopiero 14 lutego, ale nie zamierzam nic w trakcie nich powtarzać. Zamierzam za to zamknąć szafkę z książkami na 3 kłódki i zapomnieć o tym Za to w wakacje mam ambitny plan ! A mianowicie korki z fizyki i przerobienie tych działów z chemii, które zawsze były wrogo do mnie nastawione
Awatar użytkownika
Maghliya
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2010, o 17:41

Re: Matura 2012

Post autor: Maghliya »

AlicjaD pisze: Ja ferie zaczynam dopiero 14 lutego
Też mam ferie 14 lutego:)
W pierwszym tygodniu nie mam zamiaru spojrzeć na książki, bo czeka mnie uroczy wyjazd do Zakopanego, ale w drugim tygodniu będę przypominać sobie biologię, bo po feriach czeka mnie mini-matura od początku I klasy LO
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

Maghylia pisze:
AlicjaD pisze: po feriach czeka mnie mini-matura od początku I klasy LO
Mnie czeka po feriach to samo, tyle że już mam ferie.


Jak ja kocham mieć wolne wreszcie można na spokojnie robić sobie zadanka z chemii.
Awatar użytkownika
takahiro
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2011, o 18:37

Re: Matura 2012

Post autor: takahiro »

Na wstępie witam wszystkich (pierwszy post). Sam też jestem przyszłorocznym maturzystą.
Mój cel? CM UJ ma się rozumieć Jak na razie uczę się w miarę systematycznie także jestem raczej pozytywnie nastawiony.
Na maturze oczywiście chce zdawać biol i chem rozszerzone. Myślę też albo nad angielskim rozszerzonym albo nad francuskim podstawowym, no ale wątpię żeby mi to wyszło.
Swoją drogą widzę, że rozmawiacie o korepetycjach. Co sądzicie o korkach z biologii? moim zdaniem totalna durnota i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Znam kilka osób (dość mi bliskich tak poza nawiasem mówiąc), które chodzą. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
cristiano
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2011, o 20:45

Re: Matura 2012

Post autor: cristiano »

No cóż, korepetycje z biologii to faktycznie nie jest niezbędna rzecz, która gwarantuje sukces na maturze z tego przedmiotu. Chociaż od września myślę o zapisaniu się na kurs maturalny - właśnie z biologii i chemii - rozwiązuje się tam arkusze, podsumowuje się zakres licealnej wiedzy - wydaje mi się, że nie jest to nic, co mogłoby zaszkodzić - może jedynie pomóc.

Dzisiaj ambitnie postanowiłem wydrukować matury z biologii z poprzednich lat - wydrukowałem 11 razem z kluczami i. brakło mi papieru! Chyba muszę wybrać się do Tesco po zapasy kartek. -)
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Matura 2012

Post autor: Collo »

cristiano pisze:Dzisiaj ambitnie postanowiłem wydrukować matury z biologii z poprzednich lat - wydrukowałem 11 razem z kluczami i. brakło mi papieru! Chyba muszę wybrać się do Tesco po zapasy kartek. -)
Mi by było szkoda tuszu, jak coś większego drukuje to tylko w szkole. Przynoszę własny papier i na drugi dzień mam gotowe prace
Co sądzicie o korkach z biologii? moim zdaniem totalna durnota i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Znam kilka osób (dość mi bliskich tak poza nawiasem mówiąc), które chodzą. Co o tym sądzicie?
Jak korki to raczej tylko z chemii, z biologii wystarczy dobra książka(i) + jakieś vademecum.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

Tak samo z bioli jak i z chemii korki nie są konieczne, ale i mogą być przydatne. Tylko, że przynajmniej do bioli chyba ciężko znaleźć nauczyciela, który by dobrze do matury przygotowywał, więc trzeba wiedzieć czego się chce a chce się nauczyć rozwiązywania pod klucz Samą teorię można oczywiście samemu bez problemu, wiec na naukę materiał szkoda imo kasy na korkach. a większość korków z bioli chyba tak wygląda.
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Matura 2012

Post autor: any_way »

Zastanawiałam się ostatnio nad korkami z bioli, ale ostatecznie zrezygnowałam z tego pomysłu, szkoda mi forsy i czasu przeznaczonego na dotarcie tam, wolę go wykorzystać siedząc nad podręcznikiem (ładnie zabrzmiało, nie? A tak naprawdę - siedząc nad gitarą lub na gadu ). Mówiąc poważniej, od września chciałabym się przejść na korki z fizyki, bo aktualnie nie czuję się na siłach, żeby napisać ją na poziomie rozszerzonym, a chcę, by mieć na wszelki wypadek otwarte drzwi na wszystkie uniwerki. O chemię jestem w miarę spokojna, bo moją chemiczkę z liceum chwalimy wszyscy pod niebiosa A do biologii, jak już ktoś wspomniał, wystarczy podręcznik, jakieś dobre vademecum, dużo dużo testów i powinno być dobrze.

W tym tygodniu zaczęłam ferie i mam ambitny plan posiedzenia trochę nad książkami, póki co nie najgorzej mi idzie *macha znad układu pokarmowego*
Awatar użytkownika
Maggda_W
Posty: 296
Rejestracja: 28 mar 2010, o 13:58

Re: Matura 2012

Post autor: Maggda_W »

korki z bioli nie sa konieczne, mimo to ja chodze na kurs przygotowawczy, dzieki czemu rozwiazuje wiecej zadan, moja nauka jest bardziej systematyczna[ sa tam testy sprawdzajace] i oczywiscie za kazdym razem dowiaduje sie tam czegos o czym nie przeczytalam w zadnym podreczniku:)
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: Matura 2012

Post autor: elkon »

a ja jestem rok od Was młodsza {matura2013 pozdrawia}} a mimo wszystko już zaczynam intensywnie się przygotowywać. póki co mam zamiar przez ferie powtórzyć to co do tej pory miałam na lekcjach biologii, bo na semestr niestety ledwie trzy. a podobno większość na maturze to pierwsza klasa - przynajmniej moja pani profesor tak marudzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości