Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Ciri123
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2011, o 13:15

Re: Matura 2012

Post autor: Ciri123 »

Przemeqq pisze:Na specjalizację do tej pory byłeś przydzielany w dużej mierze w zależności do wyników LEPu. W tej chwili LEP ma być zniesiony, więc wszystko się trochę pokręci.
Jednak nie wierzę że mogliby go zlikwidować.To był taki w miarę miarodajny test oceniający studentów jednakowo na podstawie wiedzy, a nie znajomości.I co, jak go nie będzie, to znaczy że np.oja koleżanka z klasy która może raz na miesiąc zajrzy do książki, bd miała lepsze perspektywy pracy niż ja?Bo tatuś chirurg,mama ginekolog, problemu nie ma, sama dziewczyna mówi, że i tak się nie musi uczyć, bo pracę dostanie tak czy siak.Może trochę przesadzam, wyolbrzymiam, no ale.
Dla mnie to bzdura.Tak samo jak likwidacja stazu.

Takiej głupoty nikt nie zrobi.

Ana09, słyszałam, że onkologów jest mało, brakuje ich, więc teoretycznie mogą (chyba?)dyktować ceny.NIe znam się, ale tak mi się wydaje.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

No akurat co do koleżanki to nie jest też tak zupełnie w błędzie To, że lep jest głównym kryterium nie oznacza przecież, że nie idzie kogoś naokoło gdzieś wepchnąć o.O Ale nie ma co się przejmować do przodu.
Medyk 300

Re: Matura 2012

Post autor: Medyk 300 »

CIEKAWSKYYETY

Co do specjalizacji to Ty nie myśl gdzie pójdziesz po Medycynie i którą wybierzesz i zrobisz. Najpierw skup się na Maturze później o studia a na końcu by się dostać na Medycynę. Pewna znajoma powiedziała mi też że przypadkowi ludzie to się nie dostają na Medycynę też trudno powiedzieć kto się dostaje a kto nie ale na pewno nie obojętnie kto.
Ktoś sobie powie że chce iść na Medycynę i nagle to jest jego największe marzenie. Takie osoby które chcą iść w tym kierunku dużo się zastanawiają Czy dam radę? Co chcę robić po Medycynie? Czy na pewno tego chcę? itd.

Oczywiście nie chciałem Cię jak i innych skrytykować tym postem owszem nie.


Ci którzy nie walczą nie zwyciężają , lecz Ci którzy walczą o swój cel zwyciężają.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

jedni sie zastanawiają, inni stwierdzają, ze w sumie to czemu by nie. albo rzucają monetą xD. jak ktoś na biolchemie nie ma bzika na punkcie jakichś studiów związanych z bio, czy chem to zazwyczaj w lek, albo stomę celuje. xD. a idzie na biol-chem, bo nie jest mocny ani z matmy, ani z polaka. I takie to wielkie powołanie xD
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Matura 2012

Post autor: Przemeqq »

Ana09 pisze:Bez urazy, ale ciekawa jestem z ktorej strony onkologia jest dochodowa?!
Lepiej skasuj tenpost, jeszcze ktos uwierzy.
Chociażby z tej, że każda babcia powie Ci, nawet jeżeli nie jest zdiagnozowana, że to co ją boli to bankowo rak, bo na to umarł dziadziu Henio, którego bolało w krzyżu. Tak samo ochoczo słysząc, że jesteś onkologiem, potraktuje się jak Wielkiego Manitu, z którym trzeba umówić się na rozmowę, ale nie taką w przychodzi, bo to dla zwykłego śmiertelnika, a bogowie zaliczają wizyty prywatne.
ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Re: Matura 2012

Post autor: ciekawskyyety »

Medyk 300

Spoko mam świadomość, że to wszystko wymaga ogromnej pracy i nie zawsze kończy się powodzeniem, chciałem się tylko dowiedzieć jak to wszystko wygląda . Dzięki za pomoc, koniec offtopu!
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Matura 2012

Post autor: Selene93 »

Ciri123 pisze:
Przemeqq pisze:Na specjalizację do tej pory byłeś przydzielany w dużej mierze w zależności do wyników LEPu. W tej chwili LEP ma być zniesiony, więc wszystko się trochę pokręci.
Jednak nie wierzę że mogliby go zlikwidować.To był taki w miarę miarodajny test oceniający studentów jednakowo na podstawie wiedzy, a nie znajomości.I co, jak go nie będzie, to znaczy że np.oja koleżanka z klasy która może raz na miesiąc zajrzy do książki, bd miała lepsze perspektywy pracy niż ja?Bo tatuś chirurg,mama ginekolog, problemu nie ma, sama dziewczyna mówi, że i tak się nie musi uczyć, bo pracę dostanie tak czy siak.Może trochę przesadzam, wyolbrzymiam, no ale.
Dla mnie to bzdura.Tak samo jak likwidacja stazu.

Takiej głupoty nikt nie zrobi.

Ana09, słyszałam, że onkologów jest mało, brakuje ich, więc teoretycznie mogą (chyba?)dyktować ceny.NIe znam się, ale tak mi się wydaje.
Spokojnie, takiego armagedonu nie będzie ( Owszem LEP zlikwidują, ale wprowadzą LEK. Czym to się dokładnie będzie różnić jeszcze zobaczymy.
jedni sie zastanawiają, inni stwierdzają, ze w sumie to czemu by nie. albo rzucają monetą xD. jak ktoś na biolchemie nie ma bzika na punkcie jakichś studiów związanych z bio, czy chem to zazwyczaj w lek, albo stomę celuje. xD. a idzie na biol-chem, bo nie jest mocny ani z matmy, ani z polaka. I takie to wielkie powołanie xD
Fakt, ogólnie jest taki pogląd, że jak biol-chem to przecież tylko medycyna. Pewnie związane jest to z tym, że po innych biol-chemowych kierunkach (mikrobiologia, biotechnologia, ochrona środowiska itp. itd.) ciężko w Polsce z pracą, a medycyna to jednak medycyna. Ale, ej, ej, bez przesady, to że ktoś poszedł na biol-chem nie znaczy, że musi być beznadziejny z matmy, polskiego, czy historii, tak samo jak mat-fiz nie musi być słaby w polskim, a human w fizyce. Jakiś profil trzeba wybrać, że są one zwykle dwu,trzyprzedmiotowe to się wybiera, te które nam bardziej odpowiadają. Ale nie mówie, zaraz, że tak jest zawsze. Nie uogólniajmy za bardzo ani w jedną, ani w drugą stronę.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

No nie o to mi chodzi ja bym sobie i poradził i na mat-fizie i na biolchemie. Raczej chodzi o to, że na medycynę jacyś wybrańcy nie idą co to specjalnie się zastanawiają nad tym. to po biolchemie medycyna jest default a jak ktoś chce na co innego to raczej sie poważnie zastanawia. właśnie jak z praca później, czy idzie z tego wyżyć, czy będzie to przyszłościowe. A i u mnie w LO na biolchemie były też osoby, które się na mat-fiz po prostu nie dostały
Awatar użytkownika
Milejdi
Posty: 105
Rejestracja: 10 gru 2010, o 21:48

Re: Matura 2012

Post autor: Milejdi »

Selene93 pisze:Spokojnie, takiego armagedonu nie będzie ( Owszem LEP zlikwidują, ale wprowadzą LEK. Czym to się dokładnie będzie różnić jeszcze zobaczymy.
Na dzień dzisiejszy mam wrażenie, że tylko nazwą.
Medyk 300

Re: Matura 2012

Post autor: Medyk 300 »

CIEKAWYSKYYETY

Ja nie chciałem Cię urazić tym postem wcale a wcale , nie wiem czy wziąłeś go do siebie czy nie to była tylko moja opinia. Też mam marzenia każdy je ma. Jeśli chodzi o pracę i przygotowania do Matury z Biologii i Chemii to uważam że to jest bardzo dużo pod zdziwieniem jestem gdy słyszę że ktoś bierze jeszcze fizykę ale jak kto woli .
Wspominałeś o swej specjalizacji po Medycynie. Medycyna sądowa nie jest zbyt rozchwytliwa w Polsce rzadko kto wybiera ale jeśli Cię to interesuje to dobrze nie mam do tego zarzutów i sprzeciwów.
Tylko zbyt obszernie myślisz.

MEMENTO MORI pamiętaj o tym !
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

Chyba memento norris
A fizyke ludzie sobie dokładają choćby dlatego, że zawsze jakby dobrze poszła to może uratować tyłek przy potknięciu na chemii czy bioli. Jak dołożymy do tego, że wyniki z matury raczej nie są proporcjonalne liniowo do włożonego wysiłku w przygotowania to może się opłacać.
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: Matura 2012

Post autor: lexpolonica »

Witam maturzystow 2012 ja rowniez zdaje mature w przyszym roku, w tym ze ja rocznik 91 , bede po raz pierwszy probowac na medycyne, najwieksze obawy mam co do biologia, strasznie mnie demotywuja teksty typu kulem/am przez 3 lata a wynik 50 % jak myslicie czy to jest rzeczywiscie mozliwe, czy tez jest to tak na prawde wymowka niedouczonych uczniow
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

Jak ktoś kuł bezmyślnie na pamięć, a IQ ma spadającego liścia to jak najbardziej możliwe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości