Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Delling »

dzoners pisze:Polecam czytać Villego w wakacje, serio! W trakcie roku szkolnego nie bardzo jest na to czas (zwłaszcza jak ktoś nie jest na biol-chemie!), a jest wszystko bardzo ciekawie opisane i są fajne obrazki d

I poczytajcie lektury! (te zdatne do czytania oczywiscie d)
A ja ani samego czytania ani Villego do matury nie polecam.
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: micky041 »

odradzam naukę w wakacje ! do maja i tak część wiadomości się zapomni małymi kroczkami powtarzałem od grudnia, a do porządnej roboty na maxa wziąłem się dopiero w połowie marca, czasu było dość. zresztą kwestia uczenia się to sprawa indywidualna. :]
MARCyś
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2009, o 16:42

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: MARCyś »

dzoners pisze:Polecam czytać Villego w wakacje, serio! W trakcie roku szkolnego nie bardzo jest na to czas (zwłaszcza jak ktoś nie jest na biol-chemie!), a jest wszystko bardzo ciekawie opisane i są fajne obrazki d

I poczytajcie lektury! (te zdatne do czytania oczywiscie d)

Z czytaniem Villego w wakacje zdecydownie polecam. Anlizujcie szczególnie te wszystkie obrazki i tabele. Naprawdę bardzo to pomaga w przygotowaniach. A z tymi lekturami to juz bez przesady D
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: anusiagd »

Delling pisze:
Mandarynka pisze:Też bym miała takie podejście gdybym była po biol-chemie. Niestety jestem na humanie
Ja jestem po humanie. Aha i jeśli ktoś z was uczy się z operonu to wywalcie, podrzyjcie albo najlepiej spalcie jedynkę, dobrze wam radzę .
czemu spalic jedynke?
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Delling »

Z czytaniem Villego w wakacje zdecydownie polecam.
Ciekawe co z tego czytania będą pamiętać za 10 miesięcy .

anusiagd pisze:
Delling pisze:
Mandarynka pisze:Też bym miała takie podejście gdybym była po biol-chemie. Niestety jestem na humanie
Ja jestem po humanie. Aha i jeśli ktoś z was uczy się z operonu to wywalcie, podrzyjcie albo najlepiej spalcie jedynkę, dobrze wam radzę .
czemu spalic jedynke?
Bo w 90% składa się z bzdetów które się wam na maturze nie przydadzą, pozostałe 10% jest w vademecum
Schistosoma
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2009, o 23:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Schistosoma »

Nad tym czy nauka w wakacje to dobry pomysł można by polemizować. Na pewno jest to indywidualna kwestia. Każdy chyba wie na ile go stać i jeżeli ma wątpliwości co do tego czy te 8 miesięcy mu wystarczy to lepiej dla niego będzie jeśli jednak zajrzy do tej książki Tylko po to chociażby, żeby 10 maja nie obudzić się z ręką w nocniku.

Wmawianie, że to nie ma najmniejszego sensu jest moim zdaniem sposobem na eliminacje konkurencji i tyle.
Każda chwila jest dobra na naukę, a wakacje szczególnie. Możemy się skupić tylko na tym na czym nam zależy. Nie gonią nas terminy, brak presji ze strony nauczycieli. Nauka z własnej nieprzymuszonej woli jest czystą przyjemnością. Także jeśli już teraz macie zapał do biologii to go jak najbardziej wykorzystajcie. Nigdy nie wiadomo kiedy może go zabraknąć.
Wydaje mi się, że mimo wszystko wiem co mówię, bo do matury podchodziłam już dwa razy i za każdym razem przygotowywałam się w inny sposób. Chociaż może nie zupełnie bo za pierwszym razem nie przygotowywałam się wcale (miałam po 65% z biologii i chemii). Za drugim razem siadłam do nauki 2 tygodnie przed egzaminem (czyli praktycznie na ostatnią chwile za to dość intensywnie) liczę na 75% z biologii (we wtorek to się zweryfikuje)
Będę podchodzić po raz trzeci, ale tym razem nic nie odkładam na ostatnią chwilę. Zabieram się do powtórek już teraz. Zobaczymy jaki będzie efekt.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: formica »

Schistosoma pisze:Wmawianie, że to nie ma najmniejszego sensu jest moim zdaniem sposobem na eliminacje konkurencji i tyle.
Faktycznie wielka mi konkurencja. Ja startuję w tym roku oni w przyszły, ale na pewno chcę ich wyeliminować. Weź się zastanów
Schistosoma
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2009, o 23:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Schistosoma »

formica,
No ale jak w tym sie nie uda to w przyszłym mimo wszystko to będzie konkurencja. No chyba że sobie odpuszczasz jak sie teraz nie dostaniesz.

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 18:36 ]
Oczywiście życżę z całego serca żebyś się dostała na wymarzona studia. Dopiero tam sie zacznie prawdziwe eliminowanie konkurencji wszystkimi możliwymi sposobami.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: formica »

Aż tak mi nie zależy, żeby próbować kilka razy. A poza tym chyba każdy na razie ma nadzieję, że się dostanie i nie patrzy na rok młodszych jako na konkurencję
Pomponia
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2008, o 14:02

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Pomponia »

Schistosoma pisze:Będę podchodzić po raz trzeci, ale tym razem nic nie odkładam na ostatnią chwilę. Zabieram się do powtórek już teraz. Zobaczymy jaki będzie efekt.
A ja życzę wytrwałości bo mimo że sama nigdy się nie uczę w wakacje to znam osoby które tak robiły i dostały się na wymarzone studia
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Martini18 »

Jak można założyć temat o maturze 2010 w dziale MATURA 2009? Zgłaszam temat do administracji.
!!Tomek!!
Posty: 23
Rejestracja: 30 maja 2009, o 17:23

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: !!Tomek!! »

Ludzie z rocznika 90 poprawiający maturę za rok i planujący studia lekarskie łączcie się
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: formica »

Martini18 pisze:Jak można założyć temat o maturze 2010 w dziale MATURA 2009? Zgłaszam temat do administracji.
A gdzie Twoim zdaniem mieli to zrobić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości