Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Mandarynka »

formica pisze:
Martini18 pisze:Jak można założyć temat o maturze 2010 w dziale MATURA 2009? Zgłaszam temat do administracji.
A gdzie Twoim zdaniem mieli to zrobić?
Założyłam go gdzie indziej, ale został przeniesiony
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Martini18 »

Mandarynka pisze:
formica pisze:
Martini18 pisze:Jak można założyć temat o maturze 2010 w dziale MATURA 2009? Zgłaszam temat do administracji.
A gdzie Twoim zdaniem mieli to zrobić?
Założyłam go gdzie indziej, ale został przeniesiony
LOL W takim razie przepraszam jednak nadal wydaje mi sie to nielogiczne
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: persil1991 »

Tomek, już drugi raz chciałem walnąć w monitor, bo coś po nim łazi

W ciągu dwóch dni napisaliście 28 postów (a raczej napisaliśmy 29), a do matury z bioli pozostało jakoś 319 dni, co daje jeszcze 9251 postów (617 stron) i nowy rekord
Oczywiście jeśli utrzymamy tempo
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Mandarynka »

To może w nagrodę doczekamy się specjalnego działu MATURA 2010
!!Tomek!!
Posty: 23
Rejestracja: 30 maja 2009, o 17:23

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: !!Tomek!! »

Mojego robaka zostawcie w spokoju
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: formica »

hahah rekordu nie pobijecie, bo od września rzadziej będziecie tu zaglądać Zresztą kto wie
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Mercedes »

Moje plany odnośnie przygotowań do matury w wakacje to sporządzenie notatek z chemii i biologii.

Od kilku dni, na spokojnie, robię zadania z budowy atomu ze zbioru Witowskiego i wyłapuję dziury z własnej wiedzy i zawartości podręcznika (Nowa Era, nie za dobrze mi się z nim pracuje).

Z biologii może nawet nie zrobię tych notatek. a przeczytam raz czy dwa podręcznik. Nie będę kuć, bo pewnie wypalę się już po wrześniu i a z wiedzy jako takiej wyjdzie bełkot.
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Martini18 »

Mercedes pisze:Moje plany odnośnie przygotowań do matury w wakacje to sporządzenie notatek z chemii i biologii.

Od kilku dni, na spokojnie, robię zadania z budowy atomu ze zbioru Witowskiego i wyłapuję dziury z własnej wiedzy i zawartości podręcznika (Nowa Era, nie za dobrze mi się z nim pracuje).

Z biologii może nawet nie zrobię tych notatek. a przeczytam raz czy dwa podręcznik. Nie będę kuć, bo pewnie wypalę się już po wrześniu i a z wiedzy jako takiej wyjdzie bełkot.
Nie szkoda wakacji? Powiem Wam coś z własnego doświadczenia. Też chciałem poświęcić wakacje na przygotowanie do matury, ale zrezygnowałem, gdyż stwierdziłem, że do matury wszystko to czego sie nauczyłem w wakacje po prostu zapomnę. Ja nie chcę do niczego namawiać, ale tak naprawdę najwięcej zapamięta się z tego, czego nauczyło się tydzien lub nawet kilka dni przed maturą.

Ja zacząłem powtarzać chemię w grudniu w czasie przerwy swiątecznej. Szczerze powiedziawszy chemię bardzo dobrze rozumiałem i umiałem stąd też nie obawiam się o wynik z matury. Jednak wiele z tego co powtarzalem po prostu zapomnialem i i tak musialem uczyc sie tego przed maturą. W chemii jest wiele zagadnien które mogą nam się czeęsto mylić, chociażby elektroliza, stęzenia, wydajność i przede wszystkim barwy

Co do biologii - myślę ze nie warto dużo się uczyć. Matura z biologii to podstawowa wiedza + umiejetnosc rozumoawania/czytania ze zrozumieniem i wnioskowania, wiec potrzeba troszkę inteligencji

Co prawda, mówię to z perspektywy osoby która juz mature pisała, ale tak naprawdę przed maturą był ogromny stres, ze wszystkiego sie nie umie, wiec i tak z biologii ostro kułem by wszystkie działy mieć w głowie Ale niewiele z tego się przydało stąd też moja rada by za wiele sie nei uczyć. No ale matura to matura )
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Korczaszko »

Schistosoma pisze:Wmawianie, że to nie ma najmniejszego sensu jest moim zdaniem sposobem na eliminacje konkurencji i tyle.
Schistosoma pisze:Oczywiście życżę z całego serca żebyś się dostała na wymarzona studia. Dopiero tam sie zacznie prawdziwe eliminowanie konkurencji wszystkimi możliwymi sposobami.
To też będę eliminować konkurencję, wg mnie nauka w wakacje to bezsens.
Łoo teraz muszę poeliminować ludzi z roku. co im powiedzieć? może nauka w sierpniu na wrzesień to bezsens? pójdą na to
Ale co kto lubi, jeśli ktoś się chce uczyć w wakacje to niech to robi nikt nie broni.
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Mandarynka »

Powiem od siebie, że nie chce dzielić się w trakcie roku szkolnego na nauke od podstaw biologii i chemii bo po prostu nie wytrzymam podwójnego tempa, tym bardziej z matematyką. Dlatego w wakacje naucze się biologii a potem systematycznie będę utrwalać, powtórzę cały dotychczasowy materiał z matmy, a chemię od podstaw zaczynam od września.
japonka
Posty: 86
Rejestracja: 19 paź 2008, o 16:10

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: japonka »

ojejku to oki kilka rad:

bardzo nie zakuwalam do biologi, ale mysle ze wynik z matury bedzie zadawalajacy]

po prostu wakacje sa po to aby odpoczac, oczywiscie jak ktos chce niech sie uczy,

dellink ma racje odpuście sobie 1 cześć operonu naprawie szkoda czasu i nerwów na bezkręgowce i jakieś tam pierwotniaki
Po każdym dziale róbcie sobie jakieś testy sprawdzające

i przede wszystkim testy testy testy nie zaglądajcie od razu do odpowiedzi niektóre zadania tylko wymagaja odrobiny pomyślunku, a nie wiedzy

Zwracajcie uwagę na opisy wykresy dane etc Uwierzcie mi czytanie ze zrozumieniem nie tylko przydaje się na maturze, ale tez na egzaminach na studiach jak i w codziennym życiu]

Czytajcie, czytajcie pytania, bo naprawdę szkoda waszych punktów

a jak to mówiła moja pani profesor z liceum od fizyki punkcik do punkcika szybko pomyka]

a na koniec życzę już Wam powodzenia
MARCyś
Posty: 58
Rejestracja: 16 cze 2009, o 16:42

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: MARCyś »

Japonka ma całkowita racje z czytaniem ze zrozumieniem. A co do nauki w wakacje. Chce jeszcze podkreślić, że nauka polega ( o dziwo) na powtarzaniu, więc im wcześniej zacznie się cokolwiek robić , tym więcej się będzie pamiętać, kojarzyć fakty itd. A to naprawdę jest dżym ułatwieniem podczas pisania różnego rodzaju testów w roku szkolnym i oczywiście do samej matury. Ale to wszystko musi być wyważone odpoczynek m isć w parze z nauką)
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: klakiereq »

Ja mialam w ubieglym roku ambitne plany uczenia sie w wakacje do matury a w praktyce poleglam na pierwszych stronach vademecum operonu

Dla kamikadze - sprawdzilam, ze cale vademecum mozna przeczytac i zrobic notatki na 3 dni przed matura i jeszcze troche pospac

Robienie notek z podrecznikow w wakacje? - czemu nie zwlaszcza ze pogoda taka, a nie inna Mnie sie udalo kupic notatki fajnie opracowane z operonu na kompie na allegro po 5 zl za opracowany podrecznik I i II - przydalo sie do powtorek

Natomiast spedzilam solidne wakacje z chemia i bardzo sobie chwale Biorac pod uwage, ze zaczynalam od zera - to matura poszla mi nadzwyczaj dobrze Z Witowskim warto ruszyc juz w wakacje

Dobry czas, by sie rozejrzec za ksiazkami do matury, arkuszami - na allegro sa jeszcze dosc niskie ceny i malo chetnych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości