Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
DMX
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2009, o 18:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: DMX »

Niby dobry pomysł z tym korzystaniem z notatek nauczyciela, doktora, czy jakiegokolwiek innego uczonego, ale. Większość dobrych nauczycieli ma swoje lata (40-50 ), biologia i chemia to na tyle szybko rozwijające się nauki, przynajmniej w niektórych ich dziedzinach, że jest dosyć duże prawdopodobieństwo na wystąpienie w takich notatkach starych danych, może nie tyle trudnych do ogarnięcia, ale pewnie nieaktualnych. Musiałyby być to notatki od osoby, która sprawdza matury i jest z nimi rzeczywiście na bieżąco.

Nie raz zerkałem na pozostałości po zeszytach moich kerepetytorów, sami przyznają, że z nich korzystają, ale obecne wymogi maturalne mają się nijak do tego, czego ich uczono. Więc mój przypadek skupia się wyłącznie na książkach WSiP-u, no i oczywiście Operon, co prawda ostatnio zauwazyłem, że wydawinctwo Omega wydaje, przynajmniej w moim odczuciu, dosyć interesujące ksiązki, przygotowujące do matury z bio.
Margaretta6941
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2009, o 12:59

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Margaretta6941 »

Ja wybieram się na medycynę, ale składam papiery tylko do Gdańska i nie zdaję fizyki rozsz. Ja także w nauce biol korzystam z książek z Operonu.
groszek.
Posty: 47
Rejestracja: 16 lip 2009, o 16:33

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: groszek. »

witam mi również zabrakło motywacji do nauki biologii i zaczynam się bać konsekwencji mojego lenia
a tak przy okazji jest może ktoś chętny na farmacje bądz analitykę medyczną? raczej o tych kierunkach jest mało wzmianek na forum, szczególnie o farmacji.
DMX
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2009, o 18:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: DMX »

Dużo jest wzmianek o farmacji i o analityce medycznej, szczególnie wiele jest pytań odnośnie przyszłych zarobków. Musisz dobrze poszperać. Ogólnie ujmując analityka medyczna jest (prawdopodobnie - zalezy dla kogo) mniej opłacanym kierunkiem medycznym, przez co łatwiej się na nią dostać. Co kto woli. W moim odczuciu, jeżeli miałbym wybierać między farmacją a anlityką medyczną to wybrałbym farmację. Nie tyle z powodu zarobków, ponieważ prawda jest taka, że jak ktoś chce i jest dobry w tym co wykonuje, to i na analityce medycznej zarobi. Chodzi mi raczej o ewentualną przyszłą pracę, tzn. po analityce medycznej to raczej zabawa z krwią i z moczem, w Polsce raczej bez żadnych większych zabezpieczeń, stąd też z uwagi na szkodliwość skrócony czas pracy do około 5godzin dziennie, z tego co pamiętam. Po farmacji to już szeroka droga, mniej ambitna - lada w aptece, ambitniejsza - własna apteka, jeszcze ambitniejsza - praca w laboratorium leków. Chociaż szczerze, na chwilę obecną niezaleznie od tego jaki kierunek skończysz, jeżeli zostaniesz na uczelni, jako wykładowca, masz chyba najmniej odpowiedzialną pracę i największą kasę - jeżeli o to pytasz, natomiast co do ewentualnych przyjemności z takiej pracy, to pewnie także się znajdą (biedni studenci błagający o zaliczenie egzaminu )
asz
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2009, o 14:50

poprawa matury w 2010 roku

Post autor: asz »

Witam wszystkich!Utworzyłam ten temat z myślą o sobie i wszystkich osobach, które szykują się do poprawy matury w 2010 roku. Chcę, abyśmy się wspierali i motywowali do poprawy matury i dążenia do określonych celów. Moim celem jest medycyna, w tym roku niestety nie wyszło i będe studiowac kosmetologię, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku się dostane tam, gdzie naprawdę chcę.

tematy scalono, gdyż zawsze poprawkowicze wspierali się z nowo piszącymi. Maturę wszak piszecie tą samą)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, o 19:07 przez asz, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal90k
Posty: 89
Rejestracja: 18 maja 2009, o 16:09

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Michal90k »

takie notatki moga pomoc ale czy to nie jest za szeroki material jak do matury?
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: zagubiona90 »

No to ja dołączam się do grona poprawkowiczów . Przez najbliższy rok będę studiować analitykę medyczną a za rok chce spróbować dostać się na stomatologie na ŚUM mam nadzieję, że się uda

Od jutra mam ambitny plan nauki biologii ale najprawdopodobniej nie wypali

Pozdrawiam wszystkich maturzystów 2009:*
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Asiollo »

ja też mam zamiar spróbować poprawić maturę, dostałam się na farmację ale jeżeli ten kierunek mi się nie wkręci będę walczyć o medycynę:) w tym roku brakowało mi naprawdę niewiele, może nawet z taką ilością punktów (gdyby w 2010 dowalili trudniejszą maturę) dostałabym się bez poprawiania
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: tom_ek »

witajcie!
ja też dołączam się do tego zacnego grona
ja natomiast uczę się w domu przez rok (raptem 8 miesięcy ) tzn. nigdzie nie idę na studia, bo wtedy to czuje, że wogóle bym nie poprawił tej matury i z leku nici
od jutra zaczynam zajęcia z chemii a od środy z biologii i tak to pewno zleci, że się nie obrócę i będzie maj
do jakich miast będziecie skłądac na medycyne ? ja mam zamiar wbic się do Lublyna albo Zabrza
Pozdrawiam
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Trix »

Ja też poprawiam mature tylko,że prawdopodobnie studiując medycynę niestacjonarną . Na razie powtarzam chemie , ale widze ,że jak wszyscy tak ostro z biol zaczynają to ja od jutra również ja.

Pozdrawiam
asz
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2009, o 14:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: asz »

No to trochę nas jest ja będe w przyszłym roku zdawała na śum na lek, teraz jestem na tej uczelnie, ale na komsetologii, do lublina, bialego stoku, właściwie chyba wszędzie, byle się dostac
weronika112
Posty: 18
Rejestracja: 4 cze 2009, o 11:32

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: weronika112 »

Ja pierwszą zadyszkę związaną z biologia mam już za sobą. Nauka (systematycznie się uczę po 2 h dziennie) na razie idzie w dobrym kierunku i oby tak dalej. Mobilizujmy się wzajemnie aż do maja
stokrotka_
Posty: 9
Rejestracja: 10 sie 2009, o 16:41

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: stokrotka_ »

najlepiej zacznijcie od prezentacji na polski by mieć z głowy i potem na spokojnie móc się uczyć, nie zajmujcie się głupotami jak hist czy polski jeśli zdajecie np biol i chemię bo gwarantuje wam, że zdziwicie się później jaka ostra jest rywalizacja na popularne kierunki jak np medycyna, potem będziecie żałować, że zajmowaliście się tym co niepotrzebne i nie ma co się denerwować,że planowaliście się np uczyć w wakacje i nie wyszło, jak nie wierzycie to powiem wam, że miałam ambitny plan przerobienia całej biologii, skończyło się na przerobieniu roli śliny i napisaniu pracy z polskiego i b dobrze bo ten ostatni odpoczynek jest na wagę złota,wierzcie mi, na ciężką pracę przyjdzie czas i lepiej byście wtedy mieli dużo energii, z tą filozofią dostałam się na lekarski do lbn więc sami oceńcie czy jest trafna:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości