Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tahtimittari »

lanaawale pisze:ja zamiast powiedziec zdanie eliptyczne to miałam w głowie biologie i wypalilam epileptyczne i kilka innych niedociągnięc też miałam i jakoś dałam rade:D
kolega zamiast apatyczny walnął apetyczny D też dobrze.

a co racja to racja - polskim nie ma co sobie głowy zawracać,bo tego nie da się nie zdać.
sylwiajola
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2009, o 07:05

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: sylwiajola »

A ja napisałam prezentacje miesiąc przed maturą w 3dni, literturę przedmiotu znalazłam na allegro ,a nauczyłam się jej rano w dniu matury,bo miałam jakoś na 17.30. I też miałam 100%. Inna sprawa zdenerwowałam się bo wyniki były o 21, a następnego dnia chemię pisałam o 9,więc byłam zmęczona. Ale dałam radę(jak zawsze)).
A dziś nawet genetyki się pouczyłam, ale tak na luzie, z 2 godzinkiD
pozdrawiam*
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Asiollo »

Tahtimittari pisze:a co racja to racja - polskim nie ma co sobie głowy zawracać,bo tego nie da się nie zdać.
oj da, jedna typiara z mojej klasy w tym roku nie zdała , serio cóż. postarała się
Awatar użytkownika
lukashx6
Posty: 58
Rejestracja: 4 lip 2009, o 09:48

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: lukashx6 »

Tahtimittari pisze:
lanaawale pisze:ja zamiast powiedziec zdanie eliptyczne to miałam w głowie biologie i wypalilam epileptyczne i kilka innych niedociągnięc też miałam i jakoś dałam rade:D
kolega zamiast apatyczny walnął apetyczny D też dobrze.

a co racja to racja - polskim nie ma co sobie głowy zawracać,bo tego nie da się nie zdać.
Oj uwierz mi,da się nie zdać. W mojej szkole jest jedna taka nauczycielka co 50% uczniow nie przepuszcza na ustnym polskim

Ja naukę Biologii zaczynam dziś po południu. Na czwartek mam sobie przypomnieć komórkę zwierzęcą i roślinną oraz Botanikę poczytać bo odpowiedź będzie w czwartek .
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Tahtimittari »

Niezła masakra
Ja tak pisałam na podst. mojego LO, jedna dziewczyna z mej klasy wyszła zapłakana, w połowie ją zacięło, na pytania cośtam wydukała ledwo co i zdała, kolejna która prezentację też jakoś niespecjalnie i + 1 pytanie tak trochę zaczęła. Obie były pewne, że oblały, a jakoś im się udało zdać (chyba 30 i 40%.)
Nikki

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Nikki »

U na też nie dało się nie zdać. Jednej osobie powiedzieli, że ma prezentację, zupełnie nie na temat, ale i tak zdała. Na 30% ale zdała. Ale koniec offtopu z mojej strony.

Zaczynam dziś powtórkę z biol, czyli: komórka
lukashx6 pisze:Na czwartek mam sobie przypomnieć komórkę zwierzęcą i roślinną oraz Botanikę poczytać bo odpowiedź będzie w czwartek
Fajnie macie, my nie mieliśmy tak, nie zaczynaliśmy tak wcześnie powtórek, zresztą biol u nas to była porażka, bo mieliśmy zastępstwo w 3kl, a potem wróciła nasza nauczycielka i nic nie było nawet po kolei, zresztą powtórki z nią tez były beznadziejne
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Andzia »

U mnie w szkole też przygotowania pozalekcyjne do matury z profilowych przedmiotów (chemia, biologia) niestety kulały. Jednym słowem. I jak ktoś chciał się nauczyć, to się nauczył przez 3 lata, potem we własnym zakresie do matury, ale podejścia do matury samej w sobie nie miał. A nie zaprzeczycie chyba, że ogładę ze schematem zadań maturalnych (głównie z biologii) mieć trzeba.
weronika112
Posty: 18
Rejestracja: 4 cze 2009, o 11:32

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: weronika112 »

Dzisiaj biologica zapytała nas czy zdajemy biologię na maturze. Zgłosiły się 4 osoby : 2 na podstawę, 2 ( w tym ja) rozszerzenie (jestem na humanie, wrrr). Biologica bardzo się ucieszyła (pewnie pomyślała, że to ona nas przekonała do bioli ) i postanowiła założyć kółko, na którym będziemy analizować i rozwiązywać zadania maturalne. Dodam, że ona to robi z własnej woli, pieniędzy za to nie dostanie. To się nazywa nauczyciel z prawdziwego zdarzenia . Bardzo fajna kobieta, taka ludzka

A jeśli chodzi o samodzielną naukę, to wczoraj skończyłam budowę komórki, a dzisiaj przechodzę do metabolizmu. Dodatkowo uczę się też angielskiego (btw polecam zestaw Matura Companion - świetne książki na rozsz.) i czytam lektury, i jak na razie wyrabiam się ze wszystkim.

U mnie w klasie może z 4 osoby interesują się maturą, a reszta totalna olewka. Dobrze jest tu wejść i przeczytać, że gdzieś tam inni też się uczą
Michal90k
Posty: 89
Rejestracja: 18 maja 2009, o 16:09

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Michal90k »

o to widze wsrod nas kilkoro maturzystow 2009
asz
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2009, o 14:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: asz »

a no troche maturzystów 2009 jest nie mogę się zabrac za tą biologię.ja powtórki zaczynam od genetyki, dzisiaj sobie obiecałam przeczytac chociaż jeden rozdział z tego działu a z chemii od jakiegos juz czasu robie codziennie po kilka zadan, teraz sobie powtarzam entalpie a ile mieliscie procent z matury? ja 68 z biol rozsz i 87 z chem rozsz, obydwa przedmioty poprawiam, zobaczymy co z tego będzie.
groszek.
Posty: 47
Rejestracja: 16 lip 2009, o 16:33

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: groszek. »

żarty się skończyły moje plany na dzisiejszy wieczór również zmierzają w kierunku nauki biologii.
weronika112 pisze:Dobrze jest tu wejść i przeczytać, że gdzieś tam inni też się uczą
tak, tak podzielam zdanie:D w moim wypadku ten fakt mnie brdzo motywuje bez tego jeszcze pewnie bym żyła wakacyjnymi szaleństwami
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: anusiagd »

ja zaczynam dziś. z chemii i tak mam niedługo spr z całej organicznej więc z chemii to, a z bio powtórzę se kręgowce bo mam sprawdzian tez. troche od tylu ale co poradzic D
Michal90k
Posty: 89
Rejestracja: 18 maja 2009, o 16:09

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Michal90k »

przeraza mnie to co tu widze
kazdy juz zaczyna a ja jescze nie
moze to juz czas sie wziasc kurdeee.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości