Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Wanilia90
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:49

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Wanilia90 »

djmariano3, -pewnie jakiś tydzień później-21?
DwK51
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:36

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: DwK51 »

marth pisze:
DwK51 pisze:marth, a dziwisz się jej? Pewnie czuje sie jak słoń w cyrku.
Ja się w żadnym wypadku nie dziwię. Dziwię się tylko składaniu na każdą uczelnię przy takich wynikach
Ale jak ona ze wszystkiego nie była laureatką to wyników znać nie mogła, to nasza matura organizowana przez CKE w polskim realizmie
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: marth »

Ja się w żadnym wypadku z niej nie śmieję, tylko jestem pełen podziwu, ale jednocześnie współczuję tego, co jej Poznań zgotował publikując listę. Sam jestem ogromnym przeciwnikiem publikowania list z nazwiskami i imionami.
DwK51
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:36

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: DwK51 »

No niestety nie tylko Poznań się tak zbłaźnił.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: lith »

Z tą tajnością to tez bez przesady Ja tam nie widzę powodu, żeby się wstydzić dobrego wyniku. Miała problem ze stadkiem jakiś zazdrosnych przygłupów, trudno, usunęła konto i po sprawie. Jakoś same numerki do mnie nie przemawiają. Wolę mieć możliwość porównania się z innymi. Matura to tez nie koniec świata, a niektórzy strzegą tego swojego wyniku jakby nie wiem co to było.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: vahti »

na PAM od zawsze były listy z nazwiskami i imionami, i nikt z tego powodu problemów nie robił. Tutaj sie trafiła chyba banda gamoni która jej narobiła problemów. Ale cóż, podobno młodzież co roku gorsza.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: marth »

Ja z moimi wynikami z wszelkich egzaminów też się nigdy przed nikim nie kryłem, ale zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą sobie tego nie życzyć, więc po prostu myślę, że numerki są najbardziej neutralne

Kiedyś w Poznaniu była publikowana lista rankingowa w taki sposób, że były tylko nazwiska przyjętych, a nieprzyjęci wymienieni jedynie z numeru rekrutacyjnego czy tam PESELu.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Stalowy »

Tak wiele osób oskarża o celowe blokowanie miejsc". Niektórzy nie dostrzegają, że robią coś bardzo podobnego - mając 100% pewności na dostanie się - a składanie dokumentów na jakiś kierunek zastępczy". U innych drzazgę, u siebie belki nie widać.?

Poza tym skąd ta informacja składała na wszystkie"? Nie interesowałem się tym - wiem o Poznaniu i Krakowie. Sądzę, że mogła być z grubsza pewna swojego wyniku i dostania się - ale być może to presja rodziny", a być może chęć wtórowania grupie przyjaciół, by w razie czego nie musieć się z Nimi rozstawać? (jak ktoś bardzo, bardzo mądrze zauważył).

"Nic do Niej nie mam, ale to co robi to chamstwo - pomyślcie nad tym co piszecie, ok?

Bulwers? Tak, jestem zbulwersowany. Wchodzicie na czyjeś podwórko z czystą zazdrością - niezależnie od tego jak mocno będziecie zaprzeczać - to zwykła, perfidna zazdrość.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: marth »

Zgadzam się, że to jej sprawa. Jeśli ją na to stać i jeśli ma ochotę, to niech składa na każdy możliwy kierunek w Polsce i na Ukrainie albo nawet na Karaibach. Rekrutacja i tak się będzie ciągnąć długo przy takim systemie. W każdym razie ja na rekrutację nie wydałbym więcej niż te kilka stów, zwłaszcza mając/spodziewając się wysokiego wyniku.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Mihhu »

Ja myślę, że tacy ludzie też są potrzebni. Dzięki nim mamy nadzieję na jakiekolwiek spadki progów. Pomyślcie co by było jakbyśmy mogli rejestrować się tylko na jednej uczelni
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: marth »

Mihhu pisze:Pomyślcie co by było jakbyśmy mogli rejestrować się tylko na jednej uczelni
Tak było w epoce starej matury i przy pierwszej rekrutacji z nową maturą
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: lith »

Tak już jest zorganizowana ta rekrutacja, że się dużo miejsc blokuje i jest pełno list. Ma to wady (np. wiele list, sporo stresu i przedłużająca się rekrutacja), jak i zalety - możesz wybrać sobie dowolną uczelnię, a nie, że postawisz na jedną i i potem będziesz sobie w brodę pluć, że gdzie indziej punkt mniej starczał. Zgodnie z wynikami każdy sobie po kolei wybiera gdzie pójdzie. Mi takie coś odpowiada i jakby jeszcze wprowadzić możliwość zrezygnowania z rekrutacji na innych uczelniach jak już się dostaniemy gdzie chcemy to w ogóle byłoby fajnie.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: marth »

lith pisze:Tak już jest zorganizowana ta rekrutacja, że się dużo miejsc blokuje i jest pełno list. Ma to wady (np. wiele list, sporo stresu i przedłużająca się rekrutacja), jak i zalety - możesz wybrać sobie dowolną uczelnię, a nie, że postawisz na jedną i i potem będziesz sobie w brodę pluć, że gdzie indziej punkt mniej starczał. Zgodnie z wynikami każdy sobie po kolei wybiera gdzie pójdzie. Mi takie coś odpowiada i jakby jeszcze wprowadzić możliwość zrezygnowania z rekrutacji na innych uczelniach jak już się dostaniemy gdzie chcemy to w ogóle byłoby fajnie.
A ja bym zorganizował taki centralny system rekrutacji na studia medyczne, w którym każdy by się rejestrował na ile chce uczelni i kierunków, ustalając priorytety i dzięki temu rekrutacja kończyłaby się praktycznie na pojedynczych listach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości