Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: halidor »

prawdopodobnie wzrosną, nikt tego nie wie na pewno. trzeba zaczekac na staniny i wtedy coś więcej bedziemy wiedziec ale to bedzie dopiero po 20 czerwca
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Madridistka »

Takie pieprzenie, że wzrosną. Na lek progi raczej są stałe i nie ma żadnych drastycznych wzrostów i spadków. Ok chemia była w tym roku łatwiejsza, ale biologia trudniejsza. Co do tego niżu, to jak szłam do liceum to u mnie w mieście było jakieś 400 uczniów mniej w stosunku do roku poprzedniego, więc rocznik 94 jest mniej liczny niż 93. Wiadomo, że są poprawiający, ale oni są zawsze.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: randomlogin »

Bo juz nie ma miejsca na te drastyczne wzrosty i spadki - progi coraz bardziej zblizaja sie do maksimum w ogole mozliwego do zdobycia. W 2007 roku - to przeciez nie jest prehistoria - byl skok o 20-30 punktow na wszystkich uczelniach, przy niezmienionych zasadach rekrutacji. Smiem twierdzic, ze mozna go nazwac drastycznym. Teraz ogromne znaczenie zaczynaja miec wahania o 10, a nawet o kazde 5 punktow w jedna czy druga strone.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Madridistka »

Tak, ale już 2009 raczej trzymają się na około 170
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: halidor »

wszyscy by chcieli niskie progi , ja też , oby to nie było nasze marzenie niespełnione, zwłaszcza że rośnie liczba chętnych na kierunki medyczne bo po nich jest praca
Awatar użytkownika
washable_blue
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2013, o 18:21

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: washable_blue »

Tak, ale weźmy pod uwagę niż demograficzny o którym napisała Madridistka. Według mnie nie ma co gdybać, czekajmy do ogłoszenia pierwszych list rankingowych i wszystko się okaże
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: iglo »

seb33, Niestety obawiam się, że niż demograficzny nie ma zbyt wielkiego znaczenie przy rekrutacji na medycynę
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: halidor »

tez tak myślę, łudziłem się w tamtym roku i nic z tego nie wyszło.
Miejsc na studiach nie przybywa tylko rośnie liczba chętnych i nie można zapominać o poprawkowiczach i o ludziach którzy pisali starą maturę i zdają egzamin wstepny
Awatar użytkownika
washable_blue
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2013, o 18:21

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: washable_blue »

iglo pisze:seb33, Niestety obawiam się, że niż demograficzny nie ma zbyt wielkiego znaczenie przy rekrutacji na medycynę
No tak, nie wierzę, że to napisałem
Miejmy jedynie nadzieję, że progi nie wzrosną znacznie!
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: halidor »

progi to jak wygrana w totka, nikt nie jest w stanie ich pzrewidzieć, zwlaszcza ze ciagle zmieniaja sie zasady rekrutacji
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: laugh »

Ja myślę, że mimo wszystko w Krakowie ostateczny próg będzie niższy niż w zeszłym roku, bo na WUM tez ludzie z matmą podst. pójdą i jakoś się rozłożą te punkty także więcej niż 270 nie powinno być, ale wszystko się okaże.

Btw. mam cichą nadzieję, że w przyszłym roku we Wrocławiu też w końcu będzie do wyboru matematyka P lub fizyka P", wtedy już w ogóle progi unormowałyby się w tych trzech miastach i wcale nie byłoby tak strasznie z dostaniem myślę ]
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: iglo »

Informacja dla kandydatów – rekrutacja 2015/2016
(zmienione zasady egzaminu maturalnego)

Informujemy, że planowana jest zmiana dotycząca obowiązujących przy rekrutacji przedmiotów na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny.
Oprócz biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, obowiązywać będą zamiennie dwa przedmioty:
fizyka na poziomie co najmniej podstawowym lub matematyka na poziomie co najmniej podstawowym.
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: laugh »

hmm szkoda, że dopiero od 2015 r. to wprowadzają, za rok pewnie nadal będą chcieli tylko fizykę. /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości