Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Amani »

Ja już studia mam z głowy, już po magisterce, rok temu skończyłam, będę teraz pracować jako lektor niemieckiego, zajęcia po południu z uczniami. Ale chciałabym ta medycynę w końcu zacząć, a kiedyś może w dalekiej przyszłości zrobić podyplomowe na tłumacza przysięgłego, większość z nich na zlecenie w końcu pracuje prywatnie.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Jocisko »

Amani pisze:Ja już studia mam z głowy, już po magisterce, rok temu skończyłam, będę teraz pracować jako lektor niemieckiego, zajęcia po południu z uczniami. Ale chciałabym ta medycynę w końcu zacząć, a kiedyś może w dalekiej przyszłości zrobić podyplomowe na tłumacza przysięgłego, większość z nich na zlecenie w końcu pracuje prywatnie.


Może studia w Niemczech?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: promyczek14175 »

ja kupiłam dzis tydzień po tyg chemia i fajne wracając do trepów:MÓJ lekarz jest swieżo po studiach i pracuje tez w przychodni normalnej jest milutki, grzeczny, i jak czegos nie wie, to wyciąga swój magiczny tablet i szuka, a jak nie, to zaprasza, aby przyjść za 2 dni to znajdzie odpowiedź na dręczoce pacjenta pytanie poza tym jest pupilkiem pielęgniarek (pomijając fakt, że ratował mnie na pogotowiu nocnym, gdy inny TREP dał mi penicylinę, na którą jestem uczulona ) Jemu nie odbiło jeszcze
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: balneum »

promyczek14175, tez jestem uratowana po wstrzasie anafilaktycznym

ja nie mam lekarzy, trepow (
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: _włóczykij »

dodajcie mi kopa, proszęęęęęęęęę

w ogóle nie mogę się uczyć, a jak już zasiadam do ksiązki to myśle o pierdołach, co jest. chyba zwątpiłam już
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: balneum »

Adele, motywacja przyjdzie do nauki matury jakbedziesz musiala uczyc sie promocji zdrowia hahahha
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: promyczek14175 »

balneum, ja nie zdążyłam jeszcze wziąć na szczęście tej penicyliny, a że przeczytałam skład antybiotyku, to poszłam na pogotowie po nową receptę na coś normalnego
a wstrząs to jak to się objawia?
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: balneum »

celujesz w lek to poczytaj, bo to jest czeste niebezpieczenstwo po iniekcji przy podaniu krysztalkow penicyliny. To ogolnie rzecz mowiac zaburzenia od krazenia, oddychania poprzez jakies pokrzywki, drgawki itd.
ogolnie nic ciekawego

Adele, ja sie smieje juz, a Ty za jakies pol roku dopiero bedziesz sie smiala fczons anafilaktyczny
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: _włóczykij »

balneum, czemu mi przyjdzie motywacja do nauki, jak będę miała się uczyć prmocji zdrowia, bo nie rozumiem

akurat wiem co to jest wstrząs anafilkatyczny. Objawia się to m.in gwałtownym spadkiem ciśnienia, utratą przytomności, zaburzeniem oddychania itd. I leków z pelicyną nie powinni brać osoby, które są nie uczulone (ogólnie jak wiadomo, to nie tylko odnośnie tego leku, ale także innych.), a większość alergików tak ma (w tym jaw Tak wgl, to ten wstrząs może wystąpić, jak i nie nawet jak ktoś jest uczulony.

PS: balneumnie musisz mnie odstraszać ciągle od pielęgniarstwa,że tam nie ma czasu na naukę do matury bo prawdopodobnie i tak rezygnuje z poprawy matury.
Awatar użytkownika
astrid
Posty: 269
Rejestracja: 1 lip 2010, o 12:30

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: astrid »

Adele, dlaczego chcesz rezygnować z poprawy? jesteś już zdecydowana na pielęgniarstwo?
Co do nauki to myślę że będzie Ci trudniej niż komuś kto zostaje w domu ale to kwestia samozaparcia i systematycznej nauki zawsze warto spróbować
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: solid »

co wy tu wszyscy ostatnio tak nawalacie z mysleniem lato to zlooo
Adele, chyba chodzi o to, ze to nudny przedmiot i nauka do matury bedzie mila alternatywa
Awatar użytkownika
ancur93
Posty: 45
Rejestracja: 5 mar 2012, o 17:23

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: ancur93 »

Nie powiedziałabym, że będzie jej trudniej jeśli pójdzie na studia
Jak słusznie zostało zauważone wszystko zależy od ciebie, twojej motywacji Ogólnie zostając w domu jest się ciężej uczyć bo się nie ma bata nad sobą Wiecie jak jest, są tacy co tego potrzebują a są też tacy, którzy będą się uczyć solidnie mimo wszystko
Pozdr

Ps: mi też jest ostatnimi czasy ciężko.
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: NYR »

Powiem Ci, że to zależy z tym batem nad sobą. Ja zostaje teraz rok w domu i myślę, że o wiele lepiej będzie mi sie uczyło w domu, w swoim pokoju z rodzicami nad głową i tym ich zrzędzeniem, że mam sie uczyć bo sie nigdzie nie dostane a kolejnego roku w domu mi nie pozwolą spędzić, niż gdybym poszedł na byle jakie studia, zamieszkałbym w pokoju z ludźmi z tego samego kierunku którzy zamierzają na nich zostać na stałe i patrzeć jak sie błogo opieprzają a ja sie musze uczyć do matury
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości