Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Przemeqq »

emi88 pisze:tak, mature mialam zdaną. skońćzyłam jeden kierunek, teraz kończę mgr i zastanawiam się nad kierunkiem lekarskim, choć nie wiem czy Bozia da mi tyle cierpliwosci i wytrwałosci do tego wszystkiego jeszcze w tym wieku, kończąc (o ile) będę staruszką

czy jest tu ktos taki stary jak ja

Rozumiem, ze nie bede musiala pisac matematyki i calej reszty według aktualnie obowiazujacych zasad. to bardzo mnie pociesza po prostu chce napisac biologie i chemie rozszerzona, choc nie zdawalam tych przedmiotow na maturze w 2007 roku.
to głupie, kiedy ludzie biadolą nad sobą, że są staruszkami i bez sensu się uczyć. Chcesz na studia - idź na studia. Nie chcesz - nie idź. Mając jakiekolwiek inne dylematy radzę kupić trumnę.
Awatar użytkownika
dzikatruskawka
Posty: 115
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:10

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: dzikatruskawka »

emi88 też jestem taka stara
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: solid »

Przemeqq, mogtlbym sie pockoham gdyby nie to ze jestebn facetm kocham twoj sarkamz
kobieto jakas tam o pisajas wyzej,tez zdawalen matue w 201p a jaos bie ywzysazm ze to czas by umierac tylko ide na lekarski i chuik,
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: NYR »

solid pisze:Przemeqq, mogtlbym sie pockoham gdyby nie to ze jestebn facetm kocham twoj sarkamz
kobieto jakas tam o pisajas wyzej,tez zdawalen matue w 201p a jaos bie ywzysazm ze to czas by umierac tylko ide na lekarski i chuik,
Chyba późno już.
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: solid »

dzikatruskawka, czmei nie jestems mna gg?
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: balneum »

solid, predko, predko, literki sie buntują!
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: promyczek14175 »

ja tylko raz poprawię maturę, na opłacenia 1 semestru to mnie jeszcze stać, a kolejnych nie
Awatar użytkownika
ancur93
Posty: 45
Rejestracja: 5 mar 2012, o 17:23

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: ancur93 »

Właśnie, pozostanie w domu dla, niektórych oznacza właśnie to Bezstresową naukę kiedy tylko masz na to ochotę. która jak się potem okazuje, przychodzi rzadko no i ta alienacja i ciągłe dogadywanie rodziców typu widzisz inni już studiują a ty jak się nie dostaniesz to stracisz rok, z tobą są zawsze jakieś problemy im nie wytłumaczysz, że to kiedyś zaprocentuje A poza tym, moi nie dali by mi żadnej kasy na korki czy coś takiego
Awatar użytkownika
dzikatruskawka
Posty: 115
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:10

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: dzikatruskawka »

solid, bo jak byłam wcześniej to nikogo nie było niestety nie mogę siedzieć cały czas bo mam też swoje obowiązki Wczoraj np musiałam zająć się moją simową rodzinką Pan Sim niebawem dostanie awans, muszę tylko zdobyć jeszcze jednego przyjaciela. Więc jak widzisz byłam brdzo zajęta Dzisiaj też sobie nie pogadamy bo mam nockę

ancur93, zgadzam się! No i od ciągłego siedzenia w domu można zwariować i umrzeć z nudów. Znajomi rozjadą się na studia albo pójdą do pracy i nie będzie nawet z kim na piwko wyskoczyć. Lepiej znaleźć sobie jakąś pracę i wyjść do ludzi
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: solid »

dzikatruskawka, to wybaczam, ważna sprawa to byla
firefly7
Posty: 37
Rejestracja: 8 sie 2012, o 17:50

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: firefly7 »

dzikatruskawka pisze: ancur93, zgadzam się! No i od ciągłego siedzenia w domu można zwariować i umrzeć z nudów. Znajomi rozjadą się na studia albo pójdą do pracy i nie będzie nawet z kim na piwko wyskoczyć. Lepiej znaleźć sobie jakąś pracę i wyjść do ludzi
Właśnie po to zostajesz w domu, żeby się uczyć, a nie chodzić na piwko ze znajomymi i umierać z nudów. Ty nie masz się nudzić, tylko się uczyć. Jeśli z góry zakładasz, że będziesz się nudzić to lepiej sobie odpuść jak nie umiesz sobie tego zorganizować.

A poza tym siedzenie w domu wcale nie oznacza, że nie masz znajomych. Jak ja siedziałem rok w domu to wręcz przeciwnie - poznałem świetnych ludzi, w tym prawdziwego przyjaciela. Znajomi z dawnej szkoły przy tych ludziach są nic nie warci.
Teraz masz net, więc nie jest to jakieś średniowiecze że nie masz możliwości poznania ludzi. A to też ma swoje plusy że poznajesz ich w necie, bo nie zabierają tak oni twojego czasu na naukę. Ja poznałem super ludzi na śląsku i w Warszawie. Znamy się teraz już w realu, ale jak musiałem się uczyć to nie zabierali oni mojego czasu, bo rozmawialiśmy albo gadaliśmy przez telefon wtedy kiedy ja chciałem, a nie wtedy kiedy oni (w przypadku znajomych z pracy, czy ze szkoły) organizowali sobie wyjście na wspomniane piwko.
A teraz kiedy już jestem studentem na śląsku ci znajomi pomagali mi załatwić różne rzeczy, przede wszystkim nie jechałem tam w ciemno i dzięki nim wiedziałem gdzie i jak mam się tam poruszać.

W kwestii korepetycji, to akurat u mnie było tak, że ja się ich nie domagałem. Po prostu moja mama uznała, że będzie lepiej jeśli ktoś będzie miał nade mna kontrolę. Jak już chodziłem na korepetycje, to z przerobionym materiałem w domu i korepetytor ograniczał się tylko do powtórek i stosu zadań maturalnych.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: _włóczykij »

niestety kolego, ale nie każdy ma tak fajnie, że może zostać w domu i tylko się uczyć. nie kazdy ma bogatych rodziców, którzy mogą pozwolić swojemu dziecku na beztroskie siedzenie i tylko uczenie się w ciepłym domciu to są smutne realia. I nie każdy z rodziców toleruje, aby jego dziecko mogło zostać w domu. Są rodzice, którzy nie wierzą, albo nie są już pierwszej młodości. Po prostu chodzi mi o to, że nie wszyscy mają tak kolorowo.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Matura 2013 - ktoś ze starszaków?

Post autor: Przemeqq »

Co nie zmienia faktu, że każdy ma równe szanse w dążeniu do swoich celów, po prostu jedni muszą włożyć w to nieco więcej, inni nieco mniej wysiłku )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości