Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: witamina110 »

bruzdog&#x142owiec pisze:
witamina110 pisze:Miałam dzisiaj znowu niezłego doła , dobrze że trafiłam na ten wątek. Też jestem rocznik 94. Pierwsza matura-porażka, ale nie byłam przygotowana w ogóle, zostałam w domu, uczyłam się dużo, ale już wiem, że znowu na bank się nie dostanę. Chciałam iść na fizjoterapię, ale raczej nie dam rady uczyć się jednocześnie na maturę.a jakbym miała już zostać na tej fizjoterapii to czytałam, że z pracą kiepsko./ (niestety w Polsce jest mało kierunków, po których masz ok zarobki) O stomatologii już marzyłam w 5 klasie podstawówki haha. Zdecydowałam jednak, że znowu zostaję w domu.ale mi było b. ciężko przez ten rok, nawet nie ze względu na naukę, ale na to, że mieszkam w małej miejscowości, a wszyscy znajomi ze szkoły studiują. A do dużego miasta też nie mam aż tak blisko.także czułam się trochę jak w więzieniu, samotna . Dlatego jak znowu o tym myślę, że mam przerabiać to po raz drugi to mi się płakać chce. A jeszcze nie wiadomo czy za rok się uda. Jak patrzę na niektóre wyniki tutaj na forum to sobie myślę, że może jednak ta matura to nie dla mnie.
No, ale co się nie robi dla spełnienia marzeń
pocieszę Cię bo jestem w takiej samej sytuacji !
podjęłam już decyzję i nie idę na byle jaki kierunek bo mija się to z celem
tamten rok trochę przewaliłam, nie oszukujmy się człowiek nie jest w stanie się uczyć cały dzień więc go po prostu marnuje na seriale i inne głupoty

teraz trzeba wziąć dupę w troki ! szukam pracy i w końcu będę robić coś pożytecznego, muszę nazbierać sobie na studia bo marzy mi się Białystok !

może jakiś kurs j.angielskiego, pierwsza pomoc

przede wszystkim czas zleci nam bardzo szybko bo nawet nie wiem kiedy ten rok minął

musimy się wzajemnie motywować to wtedy będzie łatwiej ! ! !
Dobrze, że ktoś taki tu jest, razem łatwiej! haha
No ten rok strasznie szybko minął! Ale tym razem muszę sobie czas jakoś inaczej zorganizować, tylko jeszcze nie wiem jak. Wiem, że idę na korki.zawsze to coś pomoże, ale przede wszystkim będę bardziej zmotywowana. Chciałam zrobić kurs na CAE, ale z drugiej strony nauka biologii i chemii mi już wystarczy, mimo że bardzo lubię angielski.
Moi rodzice powiedzieli, że może uda się im jakoś uzbierać na niestacjonarne, więc to zawsze jakaś opcja, ale w tym roku nie ma szans. Zresztą nie chcę tak rodziców obciążać. Dajemy z siebie teraz 200% i się musi udać!
[H]ugo
Posty: 19
Rejestracja: 2 paź 2013, o 16:15

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: [H]ugo »

ludzie,niema rzeczy niemożliwych ,są tylko nieosiągnięte przez człowieka,jak się przyłożymy to się na 100% a jeśli chodzi o uczelnie to ja też bardzo chce do Białegostoku choć bliżej mam Wawe ale troche za duże miasto jak dla mnie

mrsbunia
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2014, o 17:05

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: mrsbunia »

Wiecie co.ja po tej maturze zeszłam na ziemię. I dopiero teraz dotarło do mnie,że mogę się na medycynę nigdy nie dostać. Nie chcę po dwóch latach siedzenia w domu skończyć na studiach o których i tak nie marzyłam dlatego zdecydowałam się iść na studia. Nie wiem jak wy odbieracie kolejną poprawkę ale ja czuję się jak nieudacznik. Inni dostają się za pierwszym razem a ja dwie próby mam za sobą i d**a.Nie twierdzę ,że im się to nie należało bo na pewno ciężko na to pracowali ale ja też jestem w stanie ją napisać tylko jakoś nie mogę( wiem, że to zajebiście głupio brzmi). Sama do siebie mam o to pretensje.Dla mnie to upokarzające znowu podchodzić do matury i wszystkim tłumaczyć co i dlaczego. Może trzeba się pogodzić z tym, że nigdy się nie dostanę? może się nie nadaje? a może i tak wywala mnie po 1 roku skoro mam problem z napisaniem kretyńskiej matury? może jestem za głupia na te studia?strasznie mnie to wszystko dobija.

Nie odbierajcie mojego postu negatywnie. Nie mówię tutaj o Was tylko o tym jak ja odbieram swoją obecną sytuację. Albo niech mnie ktoś opi**** żebym się wzięła w garść albo niech mi da jakąś dobra radę i roztłumaczy to
A faktem jest że kolejna matura to będzie abra kadabra czary i magia".
mrsbunia
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2014, o 17:05

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: mrsbunia »

Zapomniałam spytać z jakiego podręcznika uczyliście się organicznej lub będziecie się uczyć? jaki polecacie?
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: witamina110 »

mrsbunia pisze:Wiecie co.ja po tej maturze zeszłam na ziemię. I dopiero teraz dotarło do mnie,że mogę się na medycynę nigdy nie dostać. Nie chcę po dwóch latach siedzenia w domu skończyć na studiach o których i tak nie marzyłam dlatego zdecydowałam się iść na studia. Nie wiem jak wy odbieracie kolejną poprawkę ale ja czuję się jak nieudacznik. Inni dostają się za pierwszym razem a ja dwie próby mam za sobą i d**a.Nie twierdzę ,że im się to nie należało bo na pewno ciężko na to pracowali ale ja też jestem w stanie ją napisać tylko jakoś nie mogę( wiem, że to zajebiście głupio brzmi). Sama do siebie mam o to pretensje.Dla mnie to upokarzające znowu podchodzić do matury i wszystkim tłumaczyć co i dlaczego. Może trzeba się pogodzić z tym, że nigdy się nie dostanę? może się nie nadaje? a może i tak wywala mnie po 1 roku skoro mam problem z napisaniem kretyńskiej matury? może jestem za głupia na te studia?strasznie mnie to wszystko dobija.

Nie odbierajcie mojego postu negatywnie. Nie mówię tutaj o Was tylko o tym jak ja odbieram swoją obecną sytuację. Albo niech mnie ktoś opi**** żebym się wzięła w garść albo niech mi da jakąś dobra radę i roztłumaczy to
A faktem jest że kolejna matura to będzie abra kadabra czary i magia".
Rozumiem Ciebie doskonale. Też myślę sobie, że jestem chyba beznadziejna jeśli chodzi o tę maturę. Z drugiej strony jest MNÓSTWO osób na tym forum, które nie dostały się za pierwszym razem.Dostali się za 2/3/4 nawet 5! razem. Ja nie będę próbować aż 5 razy, ale chcę jeszcze raz napisać, do 3 razy sztuka!:P
Ta matura na pewno nie mierzy poziomu inteligencji, trzeba mieć trochę szczęścia, trafić w pytania. Z tego co czytałam i słyszałam to egzaminy na studiach są inne.zazwyczaj jak się nauczysz to zdasz, są też dodatkowe terminy. Osoby nawet z niestacjonarnych sobie czasem lepiej radzą niż Ci ze stacjonarnych.

Co do opinii innych ludzi - nie można ich słuchać.Dużo ludzi w mojej miejscowości, nawet moja rodzina zastanawia się jak to możliwe, że zawsze się tak dobrze uczyłam a teraz matury nie mogę dobrze napisać. Nie zdają sobie sprawy jak trudno się jest dostać na medycynę.

Przed maturą mówiłam, że jak źle napiszę, to nie ma szans na kolejny rok w domu, idę na pewno na studia.ale jak przeglądałam opisy kierunków studiów to zdałam sobie sprawę, że żaden z nich do końca nie jest dla mnie, o pracy po już nie wspominam.

Dlatego postanowiłam, że jeszcze rok w domu zostanę.trzeba wyciągnąć wnioski i trochę inaczej czas rozplanować.
Moi rodzice będą mnie wspierać, ale nie ukrywam, że mam już dość bycia w moim domu. Jak pisałam wcześniej - mała miejscowość, znajomi wyjechali do dużych miast, chłopaka też nie mam, żeby mnie wspierał, także nie jest łatwo.

Możesz iść na studia, ale za rok jeszcze próbować, ale to jest zapewne trudne, bo nauka na studia+matura.Z tego względu zostaję w domu. Bo, albo daję z siebie 200% i przynajmniej już nie będę miała do siebie pretensji, albo przygotowuję się na 60% i liczę na cud.
No, ale to Twoja decyzja. Moim zdaniem dwa lata w tył to nic w porównaniu z wieloma latami pracy w zawodzie, który Cię interesuję i o którym marzyłaś.

Wiem, że najgorszy scenariusz, czyli ponowna porażka na maturze, nie brzmi zachęcająco, ale co jak jednak matura Ci podpasuje? Będziesz żałować potem przez całe życie. Jak się dostaniesz na medycynę to i tak to będą 2 lata w tył, dlatego ja na te lata w tył już przymykam oko.
2 Próby na medycynę to za mało, za łatwo się poddajemy. Niektórzy się dostają za 1 razem, niektórzy za 3, to nie znaczy, że będziesz złym studentem i lekarzem. Ja wiem, że jak bym się dostała to bym zrobiła WSZYSTKO, żeby się utrzymać. Jest tu osoba na forum, która jest 5 lat do tyłu i ma się dobrze.

Jak zdecydujesz się jednak na poprawę, to będziemy się razem wspierać.
Porównanie do egzaminu prawa jazdy jest może trochę głupie, ale z drugiej strony też to jest egzamin, podczas którego dużą rolę odgrywa stres i szczęście. Ja sobie ubzdurałam, że zdam prawko za 1 razem, no i jak się nie udało to płakałam cały dzień i martwiłam się, że nigdy nie zdam. Przed drugim egzaminem przygotowałam się lepiej psychicznie, ale także więcej filmików oglądałam na youtubie i udało się. A co mają powiedzieć osoby, które nie zdają po raz 5.pewnie są załamani, ale się nie poddają. Mój kolega, świetnie jeździł, na pewno lepiej ode mnie.stres go zjadł i miał wrednych egzaminatorów i zdał dopiero za 6.
Wierzę, że damy radę, trzeba dać sobie jeszcze jedną szansę.

Do organicznej uczyłam się z repetytorium pwnu, taka gruba książka.a tym roku chcę jeszcze zrobić trenera i zadania z tej serii.no, a trudniejsze przykłady będę przerabiać na korkach i z testów Persony.
btw. Skąd jesteś?
medycznakasia
Posty: 67
Rejestracja: 19 maja 2014, o 16:40

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: medycznakasia »

Przepraszam Was moi drodzy, że tak długo nie odpisywałam ale miałam drobne problemy ze zdrowiem. Postaram się odpowiedzieć na Wasze wszystkie pytania.

medycznakasia
Posty: 67
Rejestracja: 19 maja 2014, o 16:40

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: medycznakasia »

A teraz słuchajcie: dziś byłam u dyrektora mojego liceum i pytałam się odnośnie mojej/ naszej matury. Powiedział wyraźnie: nie ma cofania się,piszesz tą maturę którą reszta". Zamurowało mnie. Nie wiem z czego się uczyć.

medycznakasia
Posty: 67
Rejestracja: 19 maja 2014, o 16:40

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: medycznakasia »

Ale powiem Wam jeszcze jedno: nie wiem co będzie dalej, nie wiem jak uczyć się czegoś co mam już opanowane i mam już dość krzyku rodziców którzy mówią: my dziecko dostaliśmy się za pierwszym razem", ale wiem jedno: medycyna to najpięknjejsza przygoda jaką chcę przeżyć. Wiara we własne mozliwosci jest podstawą. Nie planuję iść na studia bo byłam na biologii i guzik prawda ze wiedza przydaje sie do matury. Ludzie moga podcinac nam skrzydła,ale siła jest w tych którzy czują POWOŁANIE, a nie zapach kaski za pacjentów. A tak nawiasem mówiąc: nadal jest bałagan z nową maturą. Są różne opinie i tak naprawde ja i wielu innych forumowiczów tutaj wciaz nie wie czy pisze maturę z materiału z ktorego sie uczyło przez 3 lata w LO czy juz z nowego.

medycznakasia
Posty: 67
Rejestracja: 19 maja 2014, o 16:40

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: medycznakasia »

A jest ktoś może z Poznania?☺

Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: witamina110 »

medycznakasia pisze:A teraz słuchajcie: dziś byłam u dyrektora mojego liceum i pytałam się odnośnie mojej/ naszej matury. Powiedział wyraźnie: nie ma cofania się,piszesz tą maturę którą reszta". Zamurowało mnie. Nie wiem z czego się uczyć.

Nie możliwe. Przez dwa lata będą dwie matury.Jak mamy pisać nową, no to będę załamana i nie wiem czy jest sens wtedy poprawiać.szczególnie z chemii, widzieliście ten przykładowy arkusz?!
Nie chodzi nawet o trudne zadania, ale dużo zadań jest gdzie trzeba coś wytłumaczyć, a ja nawet jak wiem o co chodzi to trudno mi to zapisać ładnie. Już biologia mi wystarczy. /
medycznakasia
Posty: 67
Rejestracja: 19 maja 2014, o 16:40

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: medycznakasia »

Z tego co OKE napisało to ponoć piszemy na starych zasadach, ale mówię tylko to co powiedział mi dziś dyro. Chyba po prostu sama , osobiscie pojadę za kilka dni do siedziby CKE w Poznaniu i się ich pożądnie wypytam.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: witamina110 »

Jest z tym niezłe zamieszanie, dyrektor może nie doinformowany.
Już widzę minę dyrektora i sekretarki jak będę znowu zanosić deklarację.
medycznakasia
Posty: 67
Rejestracja: 19 maja 2014, o 16:40

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: medycznakasia »

Haha to prawda. A teraz mam do Was drodzy przyszli lekarze zapytanie: z jakich książek macie zamiar się uczyć?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości