Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Marcella »

ja np. dzisiaj nie zrobiłam nic ze względu na to, że wróciłam z pracy zmęczona , spotkałam się z przyjaciółką i już jie dam rady nic czytać ew. robić zadań, nic na siłę, chyba lepiej nie zrobić danego dnia nic, niż czytać i nie wyłapywać z tego nic .
Awatar użytkownika
milva1395
Posty: 111
Rejestracja: 6 sie 2014, o 14:22

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: milva1395 »

Ja jestem rocznik 95, w 2015 będę pisała maturę po raz pierwszy, ale będzie to stara matura, więc pozwolę sobie dołączyć do wątku
Czy ktoś z Was ma zamiar zdawać rozszerzoną fizykę na maturze? Staram się szukać jakichś zbiorów zadań, ale pojęcia nie mam w co się zaopatrzyć. Z fizyki na razie mam repetytorium 2014 operonu i ich testy maturalne, też z 2014. Z biologii mam też repetytorium i testy (tu 2x) ale z innych lat. Mam zamiar też kupić vademecum Pyłki-Gutkowskiej i książki Bukały z serii trening przed maturą.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Castellano »

Judyta _ pisze:
No właśnie zapomniałam dodać, że moja recepta nie jest jedyna
Który zbiór omegi liczysz? (autorów poproszę).

Najważniejsze jest opanowanie materiału
I rezultat
Anny Lewandowskiej.
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

Marcella pisze:ja np. dzisiaj nie zrobiłam nic ze względu na to, że wróciłam z pracy zmęczona , spotkałam się z przyjaciółką i już jie dam rady nic czytać ew. robić zadań, nic na siłę, chyba lepiej nie zrobić danego dnia nic, niż czytać i nie wyłapywać z tego nic .
W sumie można dodać, że dla rocznika 94 i nie tylko
truskawka994
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2013, o 21:53

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: truskawka994 »

[quote="Judyta _"][quote="Marcella"][quote="Judyta _"][quote="Domi9419"]
Z moich ciekawych psychologicznych obserwacji wynika, że najtrudniej dostać się na studia Osobą wrażliwym i w jakimś stopniu czującym się gorszymi. Lęki, które każdy w sobie ma na egzaminie maturalnym robią się tak wielkie że ma się ochotę uciec
po roku główne rozterki co powiedzą inni, że ja nadal piszę.

Czuję, ze czytam o sobie. A dlaczego mam poczucie że jestem gorsza"? A no dlatego,ze znowu zabranie mi około 10 punktów na lekarski. Studia na których jestem dają mi dużo satysfakcji i bardzo mi się podobają. Czuję,że mogłabym z tym związać swoje życie. Poprawa matury w moim przypadku to raczej forma terapii. Chciałabym sobie udowodnić,że jednak potrafię,że moja nauka nie poszła w las
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

truskawka994 pisze:
Czuję, ze czytam o sobie. A dlaczego mam poczucie że jestem gorsza"? A no dlatego,ze znowu zabranie mi około 10 punktów na lekarski. Studia na których jestem dają mi dużo satysfakcji i bardzo mi się podobają. Czuję,że mogłabym z tym związać swoje życie. Poprawa matury w moim przypadku to raczej forma terapii. Chciałabym sobie udowodnić,że jednak potrafię,że moja nauka nie poszła w las
[/quote][/quote]


Myślę, że jak napiszesz na tyle, że wystarczy to bez względu na to co zrobisz poczujesz dałam radę. Będzie Ci lepiej. Pierwsza myśl: Jestem Truskawką nie za 150 pkt tylko 170. Dałam radę.

Poprzeczka, która wydaje się nie do przeskoczenia tworzy barierę na wielu sferach dlatego jeśli Ktoś coś takiego czuje to polecam nie poddawać się.

Wiele możecie tylko musicie w to uwierzyć
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Judyta _ pisze: BIOLOGIA PWN 5 tomów, zbiór OMEGI, Tydzień po tygodniu, Witowski, WSIP i ABC wsipu
Z całym szacunkiem, ale witowski (bleee) do biologii jest tak denny, że szkoda go nawet otwierać w księgarni, ludzi nie chcą go kupić za 5 zł (dwa tomy). Zamiast wita jedynie zbiór OMEGI Iwony Żelazny.
Pokażę wam pewną perełkę z witka (moją ulubioną):

Jedyna poprawna odpowiedź z klucza:
Elpistostegidy nie mogły być przodkami tetrapodów, gdyż pojawiły się na Ziemi później
niż tetrapody, a więc w czasie, kiedy na Ziemi żyły już tetrapody.

Mam takich zadań jeszcze multum, dodam że w erracie nie ma o tym ani słowa. Tak więc im szybciej go odłożycie tym lepiej wam pójdzie matura.

Pomyślcie zanim wydacie 60 zł na ksiązki które umożliwią wam napisanie matury na mniej niż 70%.
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Judyta _ »

Oj może być I. Żelazny wyd Omega. Tylko w Witowskim są fajne zadania do ćwiczeń i z czerwcowych też. Wg mnie dobrze zebrane. Klucz średni ale w biologii ciężko o dobry

PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Judyta _ pisze:Oj może być I. Żelazny wyd Omega. Tylko w Witowskim są fajne zadania do ćwiczeń i z czerwcowych też. Wg mnie dobrze zebrane. Klucz średni ale w biologii ciężko o dobry

W takim wypadku proponuje samodzielne rozwiązywanie arkuszy czerwcowych (i sierpniowych) bo Witowski nie potrafi nawet zrobić kopiuj/wklej odpowiedzi z klucza, ale w końcu to PAN PROFESOR WYBITNY DYDAKTYK, nie ma na to czasu

On tworzy własny klucz (błąd na błędzie), bo ten z CKE obniża jego EGO.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Alra »

Judyta _ pisze:Klucz średni ale w biologii ciężko o dobry.
dobry klucz to po prostu klucz maturalny, nie tak ciężko go zdobyć .
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Alra pisze:
Judyta _ pisze:Klucz średni ale w biologii ciężko o dobry.
dobry klucz to po prostu klucz maturalny, nie tak ciężko go zdobyć .
Dokładnie
Covered by Roses
Posty: 66
Rejestracja: 5 lip 2014, o 15:28

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Covered by Roses »

Chciałem zamówić w empiku zbiór I.Ż. wraz z książkami Tydzień po Tygodniu, aby nie przepłacać za przesyłkę, ale jest tam niedostępny, zresztą generalnie to chyba zbiór, który ciężko jest dostać. Myślicie, że ruszy sprzedaż edycji 2014 we wrześniu? Bo w sumie z tymi wcześniej wspomnianymi książkami mogę jeszcze poczekać.

Generalnie to powolutku zacząłem czytać podręcznik do Botaniki wydawnictwa prószyński i ska oraz robić z chemii zadania z medyka, aby się powolutku wchodzić w ten obieg, ale ciężko to jakoś idzie - może od września będzie trochę inaczej. Czy tylko ja mam od czasu do czasu wątpliwości? Może nie powinienem pisać tego jeszcze raz, bo nie poprawię. Może tak miało być i nawet jak poprawię to nie dam sobie rady na tych studiach?". Niby na farmację wystarczy 70% z obu, aby się dostać gdzieś, ale wraz jest ta obawa, poza tym fajnie gdyby jednak nie czekać nie wiadomo ile na to dostanie się. Tak w ogóle z tego co widzę to już od początku sierpnia listy w Lublinie stoją, czyżby zakończyli już rekrutację? Huh
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Covered by Roses, Ja się uczyłem z Iwony w wersji 2014, być może już jej nie ma bo wyprzedali i niedługo wejdzie 2015. Może warto poczekac, bo cena ta sama, a coś nowego dodadzą.
Poza tym całkowicie odradzam empik, bo np w aros.pl zapłacisz za wysyłkę ale i tak wyjdzie o wiele taniej niż w empiku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości