Matura 2015 Biologia Opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Magnifier
Posty: 40
Rejestracja: 30 lip 2011, o 20:51

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Magnifier »

A czy to nie są jak już konsumenci 2 rzędu?

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Nojestem »

Kraby odżywiają się bakteriami chemosyntetyzującymi więc są konsumentami I rzędu.
Magnifier
Posty: 40
Rejestracja: 30 lip 2011, o 20:51

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Magnifier »

A mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli jako monomer w 1 zad. napisałam aminokwasy, to czy mi to zaliczą? Kurczę, odruchowo napisałam liczbę mnogą i teraz się zastanawiam. (
Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Nojestem »

Magnifier pisze:A mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli jako monomer w 1 zad. napisałam aminokwasy, to czy mi to zaliczą? Kurczę, odruchowo napisałam liczbę mnogą i teraz się zastanawiam. (
Tak zaliczą.

W zadaniu gdzie był wykres z masą larw , można było odnieść różną zawartość azotu u roślin poprzez intensywność transpiracja=pobierania soli mineralnych a zawartością CO2 w powietrze? Generalnie duże stężenie CO2słaba transpiracja wolne pobieranie soli mineralnych mała zawartość azotu w roślinie mała masa larw i odwrotnie
Czy mój tok rozumowania jest poprawny i w miarę zrozumiały?
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Amina »

Podobno sprawdzono już częściowo arkusze z biologii. Macie jakieś informacje od egzaminatorów?
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Amani »

Włąśnie czy ktoś ma info jak poszła stara podstawa?
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: inga6 »

Mam do was pytanie. Czy ktoś z was wie kiedy pojawi się oficjalny klucz matury 2015 z cke na ich stronie?
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Keti »

Echhja już nie porównuję się z kluczami bo mi to dużo nerwów przyniosło b czekam spokojnie na wyniki ale jak ogólnie poszła jestem ciekawa jak są juz jakieś informacje.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Amina »

Czy może ktoś wie kiedy pojawią się oficjalne klucze? Razem z wynikami? W tamtym roku były gdzieś w tym czasie jednak ja nic nie mogę znaleźć.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Matura 2015 Biologia Opinie

Post autor: Amina »

Ukazał się już oficjalny klucz do prawdopodobnie najgorętszego arkusza tej sesju maturalnej czyli Biologii
Jak oceniacie? Zaskoczeni?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości