MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

Fify715 pisze:nigdzie mnie nie zechcą na mój kierunek z samą chemią
W Łodzi bodajże są 2 przedmioty do wyboru spośród biologii, chemii, fizyki i matmy. Przynajmniej tak było do teraz, nie wiem jak to będzie wyglądać dla nowej matury, ale sądzę, że raczej się nie zmieni. Wtedy może rozszerzona matma (+ ta chemia) bardziej Ci przypasuje zamiast np. biologii
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: MATURA 2016

Post autor: Fify715 »

ewok, Idę na weterynarię Do Olsztyna niby bym mogła z chemią, matmą i angielskim, ale nie jest z moją biologią aż tak źle (na pewno lepiej niż z matmą)
kaligrafia
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2015, o 16:43

Re: MATURA 2016

Post autor: kaligrafia »

Ja i tak chcę iść do Łodzi na woj-lek, więc potrzebuję dwóch tylko, ale w sumie to mam zamiar pisać trzy, najwyżej wybiorę tylko dwa. Chociaż jak siebie znam to co najmniej z 10x zmienię zdanie.
Wiecie co, przeraża mnie najbardziej biologia. I ten głupi, głupi klucz. Czemu to nie może być taki test z wiedzy, a nie z myślenia a nuż egzaminatorowi się spodoba moja odpowiedź
Ktoś idzie na wojlek z Was?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: MATURA 2016

Post autor: Mårran »

kaligrafia, wiesz, jakie by bylo oburzenie i lamenty, jakby na mature trzeba bylo wykuc jakies pierdoly, a nie przepisac tresc pytania.?

Pani Buka
Stingomaniaczka
Posty: 2
Rejestracja: 4 mar 2015, o 13:34

Re: MATURA 2016

Post autor: Stingomaniaczka »

To i ja się podłączę z moim problemem.
Po 1,5 roku obojętności w kwestii przyszłości, przyszło opamiętanie.
Jestem na biol-chem-fizie (II kl), dwa razy w tygodniu uczę się z nauczycielem matematyki na poziomie rozszerzonym (wydaje mi się, że jest to zdecydowanie zbyt mało w porównaniu z mat-fizami).
O ile do biologii, fizyki i matematyki jestem w stanie spiąć moje cztery litery, to jednak do chemii nie pałam szczególną miłością. Przeraża mnie wizja zdawania z niej matury.
Zrobiłam sobie ostatnio e-wycieczkę po uczelniach i wiem, że brak chemii zamyka mi drzwi do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa, czyli do miast w których chciałabym studiować medycynę.
Uczenie się z 4 ścisłych przedmiotów nie wchodzi w grę, bo męczy mnie to, demotywuje i jest chyba niemożliwe?
Czy na moim miejscu puścilibyście mimo uszu chemię (byle zdać) i skupilibyście się na wymienionych trzech przedmiotach? Czy może dalej to ciągnąć? Czy bardzo ciężko byłoby mi na studiach bez opanowanego (dajmy na to czwórkę/piątkę) materiału z chemii z LO?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: MATURA 2016

Post autor: Mårran »

No jak chcesz koniecznie iść tam, gdzie chemii chcą, to musisz się jej uczyć. Jak nie, to nie musisz. Easy. Jeśli w wymaganiach zamiast chemii jest coś tam, co dużo lepiej Ci idzie, to ucz się tego.

A te cztery przedmioty na rozszerzeniu nie są niemożliwe. Z doświadczenia.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: MATURA 2016

Post autor: randomlogin »

To jeszcze swoje doswiadczenie dorzuce do tej nie-niemozliwosci.

A na studiach brak matury z chemii bylby ci albo obojetny, albo bardzo blisko tego.

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: MATURA 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

Stingomaniaczka, skoro liczy Ci się chemia, to poświęć jej więcej czasu zamiast fizyce.
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: MATURA 2016

Post autor: kabiologia »

Jeśli chcesz studiować medycynę to lepiej skup się na chemii, a odpuść sobie matmę albo fizykę -)

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: MATURA 2016

Post autor: Mårran »

Jeśli fizyka jej zdecydowanie lepiej idzie, to chyba lepiej jednak zdawać fizykę niż ryzykować z chemią.
Pani Buka
Farmka
Posty: 31
Rejestracja: 3 sie 2010, o 22:21

Re: MATURA 2016

Post autor: Farmka »

Hejka czy ktoś chce może odkupić za naprawdę MAŁĄ kwotę materiały do matury? Głównie biologia ( zbiory zadań z omegi ,Witowski plus dużo innych, gotowe wydrukowane arkusze , z 2002- 2013 roku ,majowe czerwcowe z listopada i stycznia też, sporo notatek itp ) z chemii jakieś zbiory. Jest tego sporo , dlatego lepiej zeby ktoś z Podkarpacia był, Ja juz od dawna na studiach więc zależy mi żeby tego się pozbyć z pokoju Zainteresowani na priv
metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: MATURA 2016

Post autor: metioninka »

Sprzedam nowa biologie Campella

Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: MATURA 2016

Post autor: Izaaa »

metioninka: za ile sprzedajesz?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości