MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: MATURA 2016

Post autor: Izaaa »

Ja z bioli mam juz czwartą lekcje z genetyki, a z chemii konczymy ketony
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: MATURA 2016

Post autor: Yates »

A powiedzcie, jak wyglada u Was nauka? Normalnie w tygodniu uczycie sie na bieżąco a weekendy powtórki czy jak macie to rozplanowane, bo ja jak na razie nie mam zielonego pojęcia. Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam

werska
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2015, o 17:59

Re: MATURA 2016

Post autor: werska »

U mnie w piątek jest sprawdzian z ekologii hahaha (tak, teoretycznie mieliśmy już cały materiał bo lecimy zgodnie z podręcznikiem), z chemii zaraz zaczniemy alkohole. Co do powtórek. Jest ciężko i to nawet bardzo. Cały tydzień roboczy zawalony szkołą, w weekendy trzeba robić prace domowe i przygotować się na tydzień kolejny. Jedynym co mnie obecnie ratuje jest robienie sobie 1-2 dni wolnych i przeznaczenie tego czasu na maturę. Być może to słabe podejście ale innych opcji póki co a na studia liczą się tylko % z matury.

Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

U mnie na przykład na lekcjach ciągle przerabiamy materiał, zarówno z chemii, jak i z biologii. Do tego mamy 1 dodatkową godzinę bio, na której rozwiązujemy zadania maturalne, powtarzając tematy od początku. Natomiast co do powtórek - ja na razie nimi stricte się nie zajmuję, rozplanowałam to sobie tak, że będę od ok. połowy lutego powtarzać bio i chemię, przy czym plan jest taki, że każdą sobotę mam wolną, a powtórki kończę tydzień przed 1 maja. Więc mam zapas czasu, gdyby był jakiś poślizg. Po drodze jest trochę wolnego, więc powinno się udać
Na razie czasem w weekendy robię 1-2 matury, zależy jak bieżące sprawy się mają. No i czasem mam ochotę coś upiec Przed sprawdzianami z przerabianych tematów na lekcjach robię zadania ze zbioru NE. To tyle

Na korki żadne nie chodzę, na razie czekam na próbne matury, zobaczymy jak pójdą, jak źle - to trzeba będzie po prostu bardziej przysiąść
Medyk 300

Re: MATURA 2016

Post autor: Medyk 300 »

Znalazłem korepetytora z chemii. I wstępnie już nawet napisał mi kiedy możemy zacząć lekcje. Prace zdobyłem, więc mam swoją grosine. Ale jak powiedziałem mojej matce co chce zrobić, że chce poprawić maturę i pójść na korepetycje. To mnie [mod] po całości, że się ośmiesza z tą nauką i z tymi poprawami, bym dał spokój. I weś tu być spokojny. Jak od kilku lat o jednym myślisz by zdobyć cel, a Tu stanie Ci taki rodzic i tylko Cię krytykuje i nic więcej.
Gdybym mógł to dopadłbym wszystkich tych co wchodzą na drogę, i bym pozabijał nawet rodziców.

baton_
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2015, o 12:01

Re: MATURA 2016

Post autor: baton_ »

To ja sie witam, jako ze i ja jestem maturzystka 2016 :p
A tak nawiazujac do ostatnich poruszanych tu tematow, to my aktualnie jestesmy w ekologii (zdaje sie, ze w tym tygodniu ja konczymy) na biologii i tluszcze na chemii
Na korki zadne nie chodze, wydaje mi sie ze ich nie potrzebuje - material na lekcjach ogarniam, a w razie co nauczycielki mam otwarte na wszelka pomoc Jedyne co, to powinnam chyba w koncu zaczac chodzic na korki z angielskiego :p
Robicie jakies zbiory zadan osobno (inne niz na lekcjach)? Chce sie w cos zaopatrzyc, ale nie zabardzo wiem w co
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Także się dołączam
Na biologii jesteśmy w trakcie omawiania biotechnologii Chemii w szkole nie mam, uczę się sam i została mi tylko powtórka, chodzę na korki z chemii i to jest jedyna powtórka Nie potrafię się zmusić do powtarzania biologii i chemii samodzielnie

Polecam zbiory zadań maturalnych omegi i teraz maturę z nowej ery (zbiór zadań i arkuszy maturalnych)
Nocardia
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2015, o 17:12

Re: MATURA 2016

Post autor: Nocardia »

Znalazłem korepetytora z chemii. I wstępnie już nawet napisał mi kiedy możemy zacząć lekcje. Prace zdobyłem, więc mam swoją grosine. Ale jak powiedziałem mojej matce co chce zrobić, że chce poprawić maturę i pójść na korepetycje. To mnie $%^& po całości, że się ośmiesza z tą nauką i z tymi poprawami, bym dał spokój. I weś tu być spokojny. Jak od kilku lat o jednym myślisz by zdobyć cel, a Tu stanie Ci taki rodzic i tylko Cię krytykuje i nic więcej.
Gdybym mógł to dopadłbym wszystkich tych co wchodzą na drogę, i bym pozabijał nawet rodziców.


Medyk300 który jesteś rocznik? Ach u mnie oprócz rodziców to nikt nie wie że będę poprawiać w tym roku. Na uczelni to nawet słówkiem nie pisnę bo chyba by mnie tak napiętnowali że daj spokój. Ja chodzę na korki z biologii bo liceum już mam dawno za sobą i jakoś sama nie mogę się wcale zmotywować do jej nauki.
baton_
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2015, o 12:01

Re: MATURA 2016

Post autor: baton_ »

rebelheart pisze:Także się dołączam
Na biologii jesteśmy w trakcie omawiania biotechnologii Chemii w szkole nie mam, uczę się sam i została mi tylko powtórka, chodzę na korki z chemii i to jest jedyna powtórka Nie potrafię się zmusić do powtarzania biologii i chemii samodzielnie

Polecam zbiory zadań maturalnych omegi i teraz maturę z nowej ery (zbiór zadań i arkuszy maturalnych)
Tez mam straszny problem by sie zmotywowac do powtorek, zwlaszcza ze jeszcze material biezacy jest. I jakos nie wyobrazam sobie nauczyc sie samemu chemii do matury, takze szacuneczek
Teraz mature posiadam i sobie bardzo chwale, ale wlasnie szukam czegos jeszcze Obczaje sobie ta omege

A co do rodzicow, to mi mama tez powtarza, ze jakbym sie w tym roku nie dostala na weterynarie to nie mam co myslec o poprawce za rok, tylko isc na inne studia.
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Ja tam nie myślę o poprawianiu Jest za wcześnie, żeby zaprzątać sobie tym głowę
Stresujecie się próbnymi maturami? Ja się zaczynam stresować, boje się, że zawalę - wiem, że to idiotyczne bo to nie prawdziwa matura, na dodatek operonowska i będę mógł jeszcze dużo rzeczy nadrobić i się nauczyć
baton_
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2015, o 12:01

Re: MATURA 2016

Post autor: baton_ »

To chyba nawet dobry pomysl, by se teraz nie zawracac glowy poprawka
Ja wlasnie sama sie sobie dziwie, ale jak na razie tymi najblizszymi probnymi sie w ogole nie stresuje Albo to do mnie jeszcze nie dotarlo ze to pierwsza powazna probna matura i zaczne sie denerwowac pozniej, albo jakas oaza spokoju sie nagle ze mnie zrobila XD No i pewnie pomogl tez nam wychowawca, ktory powiedzial by jak najbardziej nie olewac tej matury, ale tez sie nie przejmowac jej wynikami, bo zwykle jest to pogrom i kazdy nauczyciel zdaje sobie z tego sprawe hahaha ale nie wiem czy to takie pocieszajace Z reszta ja i tak chyba najbardziej boje sie ustnych, bo strasznie nie lubie (chociaz to moze zle slowo, boje sie bylo by lepsze ) rozmawiac z kims obcym (ze znajomym w sumie tez nie )
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Ja się tam nie boję żadnych matur, ale przeraża mnie wzrastający próg i tym samym napisanie matury na poziomie 85-90% z bio i chem Przeraża mnie tak wysoki wynik, który muszę osiągnąć.
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

rebelheart pisze:Stresujecie się próbnymi maturami?
Kiedy w ogóle macie próbne? Bo u mnie w szkole nikt nic nie wie, na razie żyjemy plotkami i przypuszczeniami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości