MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lento
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2016, o 21:48

Re: MATURA 2016

Post autor: lento »

za łatwy to znaczy? w Witowskim nie chodzi chyba o to, żeby głowić się nad zadaniami, tylko żeby mieć taką biegłość w robieniu zadanek, przynajmniej dla mnie miał takie znaczenie. Po przerobieniu wszystkich zbiorów robiłam arkusze w 50-70% czasu
nieesia19
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 13:02

Re: MATURA 2016

Post autor: nieesia19 »

Taką umiejetność wytrenujesz robiąc w ogóle dużo rożnych zadań, a nie robiąc zadanie po zadaniu jak wytresowana małpa z IQ 48 w porywach.

lento
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2016, o 21:48

Re: MATURA 2016

Post autor: lento »

mi wystarczył Witowski i zbiór zadań Nowa Era + trochę zadanek z Pazdro, nie ma co wchodzić w jakieś trudniejsze zagadnienia, można się na tym przejechać
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: MATURA 2016

Post autor: Loa_Loa »

Bo zadania z Witka odbiegają od tych, które dominują na dzisiejszej maturze. Polecałabym Bukały, zbiór CKE, Teraz Maturę. Jeśli mi się coś jeszcze przypomni, to napiszę.
nieesia19
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 13:02

Re: MATURA 2016

Post autor: nieesia19 »

Loa loa jaki zbiór CKE? Czemu polecasz?

Nikotynoamidoadenina
Posty: 30
Rejestracja: 15 sie 2014, o 19:41

Re: MATURA 2016

Post autor: Nikotynoamidoadenina »

Pod koniec 2015 CKE opublikowało zbiory zadań maturalnych, wraz ze wskazówkami i rozwiązaniami.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: MATURA 2016

Post autor: Loa_Loa »

nieesia19, na internecie na oficjalnej stronie CKE jest zbiór zadań który wydali w zeszłym roku z biologii. Warto go przerobić, bo zadania są nieschematyczne, ponadto przećwiczysz wpasowanie w klucz.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: MATURA 2016

Post autor: Argentum »

Jeśli chodzi o chemie, to. musicie robić wszystko. Nawet, gdy idzie to jak orka na ugorze. Od jakiegoś czasu, tylko jasna cholera wie, co może być na maturze - od najbardziej prymitywnych zadań, po najbardziej po*** z danego zbioru. Trzeba liczyć się z tym, że często w jakimś zbiorze na 150 zadań spotkacie jedno, nad którym będziecie się głowić godzinami. to może być właśnie to, którym zaskoczą Was na maturze.

2014: 85
2015: 90

Na biologię recepty nie mam, bo poszła mi wujowo
littlegreensprout
Posty: 5
Rejestracja: 7 lip 2016, o 13:53

Re: MATURA 2016

Post autor: littlegreensprout »

Ja również polecam Witowskie. Po pewnym czasie stają się łatwe, wiadomo, ale dają biegłość w robieniu zadań, co jest przydatną umiejętnością (co pokazała tegoroczna matura). Do tego arkusze, arkusze i jeszcze raz arkusze.
Nowe matury jednak, nie oszukujmy się, obfitują w zadania teoretyczne. Polecam kupić dobre repetytorium. Słyszałam, że dobre są pod tym względem repetytoria z WSiPu. Osobiście korzystałam ze starego Grega, który podobno jest najgorszy, a i tak znalazłam dużo nadprogramowych informacji, które na lekcjach się omyka a jednak dają całościowy obraz chemii.
Ja ogarnęłam materiał z chemii w okolicach lutego. 2-3 następne miesiące do matury siedziałam z nosem w internecie, wpisywałam w google hasła które mnie interesują, czytałam i spisywałam na kartki najważniejsze info. Często był to nawet materiał spoza liceum, jednak można natrafić na serio ciekawe i PRZYDATNE rzeczy. Kto wie co się trafi w arkuszu, a jak wiemy każdy punkt może być na wagę złota
K_J
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2016, o 13:36

Re: MATURA 2016

Post autor: K_J »

Cześć, gdyby ktoś był zainteresowany mam do sprzedania książki biologia i chemia
olx.pl/oferta/ksiazki-do-matu.1-IDgzVHf.html
m.in. vademecum operon, repetytoria Persony/Danowskiego, wyd. Medyk
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: MATURA 2016

Post autor: Ardorn »

korzystał ktoś ze zbiorów

tutor wydanie 2 lub ewentualnie Matura 2016 Chemia Zbiór zadań maturalnych OMEGA ?


które bardziej opłaca się kupić ?

jakieś opinie poproszę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości