matura 2017

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: matura 2017

Post autor: Mårran »

Ja w pierwszej klasie też dobrze wiedziałam, na co chcę iść. W drugiej też wiedziałam. A że to zupełnie się nie przełożyło na to, na co poszłam, to inna sprawa
Pani Buka
adult
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:52

Re: matura 2017

Post autor: adult »

M&#xE5rran pisze:Ja w pierwszej klasie też dobrze wiedziałam, na co chcę iść. W drugiej też wiedziałam. A że to zupełnie się nie przełożyło na to, na co poszłam, to inna sprawa
a z czystej ciekawości: na co chciałaś iść?
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

nibypracowita pisze:Olafek, w sumie samą maturą jakoś strasznie się nie przejmuję - jest taki niż, że i tak nas wszędzie przyjmą xd tylko właśnie bardziej martwi mnie to, że kompletnie nie wiem GDZIE chciałabym być przyjęta

Greena, u mnie są po 4 godziny chemii i biologii, i w moim przypadku 5 godzin matmy, co wydaje mi się w miarę dobrym rozwiązaniem. Porządnej nauki jeszcze nie zaczęłam, bo póki co nawet nie bardzo mamy się jak uczyć - program biologii i chemii w pierwszej klasie jest wręcz śmieszny. Ale trochę bardziej przykładam się do tych dwóch przedmiotów, jak są jakieś sprawdziany, nawet z jakichś głupich rzeczy, to staram się uczyć na tyle porządnie, żeby mogło mi się to przydać w przyszłości
A Ty? uczysz się już czegoś tak pod maturę?
A, i strasznie Ci zazdroszczę, że już wiesz co chcesz robić
U mnie z godzinami też jakoś tak będzie. Zastanawiam się ciągle czy pisać trzecie rozszerzenie z matematyki czy fizyki. Większość bierze matematykę bo podobno łatwiej, a jednak fizyka jest bardziej przydatna na studiach typu medycyna/weterynaria.
Wiem że teraz pełno tych dziwadeł, ale jak to mówi nasza polonistka - wam, drodzy ścisłowcy przyda się wiedza z przedmiotów humanistycznych do haseł w krzyżówkach na studiach
Ja też się nie uczyłam narazie, wgl przez cały pierwszy semestr trudno mi było się przestawić na tryb LO. Ale zamówiłam książkę do biologii jaką mają w drugiej klasie, i chcę ją przed 2 klasą sama opracować, a potem w drugiej tylko przychodzić na lekcje i utrwalać wiedzę, a w domu brnąć do przodu. W trzeciej może jakaś olimpiada biologiczna w ramach przygotowania do matury? Ambitny plan, ale co z tego wyjdzie - nie wiem. Ale tak pięknie to wszystko brzmi
A może faktycznie w pierwszej klasie lepiej postawić na odpoczynek przed drugą i trzecią klasą?
Co do moich planów na studia - moja Droga, to wszystko jest tak niepewne, że nie można mówić o tym, że wiem co chcę robić. Chciałabym iść na medycynę, nie tylko ze względu na zarobki i prestiż, to podrzędna kategoria. Ta praca jak żadna inna rozwija. I pracując jako lekarz wiedziałabym, że mogę komuś naprawdę pomóc.
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

adult pisze:
M&#xE5rran pisze:Ja w pierwszej klasie też dobrze wiedziałam, na co chcę iść. W drugiej też wiedziałam. A że to zupełnie się nie przełożyło na to, na co poszłam, to inna sprawa
a z czystej ciekawości: na co chciałaś iść?

Też jestem ciekawa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: matura 2017

Post autor: Mårran »

Na matematykę. Czasem fizykę.
Pani Buka
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: matura 2017

Post autor: Ernestoo »

Tak patrzę na ten tytuł i myślę - czy to będzie ta moja matura czy raczej nie. No ale jestem pierwszoklasistą, a wy piszecie o pierwszoklasistach więc chyba tak xD

Ja jestem oczywiście bio-chem z rozszerzoną fizyką od drugiej klasy, ale jeszcze waham się lekko w stronę matmy. Ogólnie uwielbiaam fizykę od zawsze (dżo bardziej niż taką biologię) ale mamy beznadziejnego nauczyciela od tego i nie wiem. [w tamtym roku: najwyższy wynik z r. matmy - 100%, z r. fizyki 70coś% xD]

A odnośnie godzin w szkole to mam z chemii i biologii 2/5/6. Z biologii od początku roku robimy rozszerzenie normalnie, a z chemii z racji dwóch godzin podstawa została przerobiona w jeden semestr, a teraz rozszerzenie.
Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: matura 2017

Post autor: Sapiens »

Ja o maturze w ogóle jeszcze nie myślę, teraz liczy się tylko Olimpiada Biologiczna i praca badawcza

Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

Ernestoo pisze:
Z biologii od początku roku robimy rozszerzenie normalnie, a z chemii z racji dwóch godzin podstawa została przerobiona w jeden semestr, a teraz rozszerzenie.
Bardzo zazdroszczę. W większości LO w pierwszej klasie pełno jest tych bzdur. Nawet gdyby nie było pierwszej klasy, to nic by się nie stało
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

Sapiens pisze:Ja o maturze w ogóle jeszcze nie myślę, teraz liczy się tylko Olimpiada Biologiczna i praca badawcza

Możesz powiedzieć coś więcej o tym?
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

Mårran, w takim razie dlaczego medycyna?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: matura 2017

Post autor: Mårran »

Greena, raz, ze akurat mnie zainteresowala, dwa, za zrobilam research co do przyszlej pracy i wyszlo, ze tylko po tym mam realne szanse

Pani Buka
Awatar użytkownika
nibypracowita
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:49

Re: matura 2017

Post autor: nibypracowita »

Greena pisze: U mnie z godzinami też jakoś tak będzie. Zastanawiam się ciągle czy pisać trzecie rozszerzenie z matematyki czy fizyki. Większość bierze matematykę bo podobno łatwiej, a jednak fizyka jest bardziej przydatna na studiach typu medycyna/weterynaria.
A jesteś pewna, że chcesz pisać 3 rozszerzenia? Bo wg mnie to trochę dużo i sama na pewno się na to nie zdecyduję - wolę się bardziej przyłożyć do 2, niż napisać 3, ale za to średnio.ale to indywidualna sprawa
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: matura 2017

Post autor: randomlogin »

Greena pisze:a jednak fizyka jest bardziej przydatna na studiach typu medycyna/weterynaria.
Interesujace. Mozesz rozwinac?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości