matura 2017

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: matura 2017

Post autor: Mårran »

Randoś, jest parę godzin biofizyki i musisz wkuć na pamięć kilka(naście, dziesiąt) wzorów, to ma bardzo dużo wspólnego z fizyką :v
Pani Buka
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

nibypracowita, chciałam spróbować z trzema rozszerzeniami, jednak czasami ambicje biorą górę nad rozsądkiem
Po prostu marzy mi się WUM, dlatego chciałam trzy. Choć w sumie marne szanse, że się tam dostanę, bo co jak co, ale tam idą najlepsi z najlepszych. Im dłużej myślę nad tym bardziej negatywnie nastawiona jestem do tej matmy i fizyki. Chciałam prócz tych przedmiotów zdawać jeszcze rozszerzony niemiecki, ale nie taki maturalny, tylko to DSD, więc nie wiem czy zdanie tych czterech na pow. 90% jest możliwe
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

randomlogin, właśnie chodziło mi o tą biofizykę, o którym wspomina Mårran,
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

A Wy, drodzy studenci, maturzyści, jakie przedmioty zdawaliście/zdajecie?
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

I jeszcze chciałam spytać, jak to właściwie jest z tą matematyką i fizyką na studiach medycznych. Mårran, widać słychać i czuć, że jesteś obeznana w temacie. Mogłabyś mnie oświecić?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: matura 2017

Post autor: randomlogin »

Wlasnie Buczuś, oswiec nas. Jak to jest z matematyka i fizyka?

I BTW Greena wiem ze nie masz jeszcze edycji postow, ale trzy pod rzad. Nope, nope, nope.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: matura 2017

Post autor: placek »

W trące się bo jestem z biofizyką na bardzo świeżo bardziej się chyba nie da (noc przed egzaminem : P) no i nie widzę w tym przedmiocie nic co by było przydatne w przyszłości (co prawda na zajęciach było parę w miarę interesujących rzeczy ale z bio czy fizyką nie miały nic wspólnego)
Ot taki zapychacz gdzie w 5h robiło się więcej niż w LO a w głowie zostawało jeszcze mniej niż po LO
Ogólnie nuda i marnowanie czasu w sumie jak na wszystkim do tej pory
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: matura 2017

Post autor: randomlogin »

placek, no wlasnie, ty jestes na swiezo - nie wiesz jeszcze, czy na pewno sie to tobie nie przyda. Poza tym wiadomo, ze na dzien przed egzaminem nie mysli sie o danym przedmiocie najcieplej. A Mårran ma perspektywe, i sie orientuje w temacie. Dajmy sie jej wypowiedziec.
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: matura 2017

Post autor: Greena »

randomlogin pisze:Wlasnie Buczuś,
I BTW Greena wiem ze nie masz jeszcze edycji postow, ale trzy pod rzad. Nope, nope, nope.
Przeniosłam chaos z mojej głowy tu. To co tylko przyszło mi na myśl napisałam, a że nowe wątki przychodzą mi po tym, jak kliknę wyślij".

Przepraszam. Obiecuję że się uspokoję
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: matura 2017

Post autor: Mårran »

randoś, widzę, jak Ci zależy na moim zdaniu! A więc do mierzenia kropli tłuszczu czy jarania drożdży prądem nie trzeba było znać fizyki, bo wzory były podane. Ale przydawało się obycie techniczne przy obsłudze ZSRRowskich sprzętów.

A uprzedzając pytania: nie, potem się to nie przydaje.

Ach, no i matematyka. Na statystyce było fajnie wiedzieć, co to mediana, średnia itp.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: matura 2017

Post autor: randomlogin »

Aha. A taka fizyka z matury sie przydaje na studiach? I matematyka? Takie wyznaczanie rownania prostej porstopadlej czy cos to chyba nie, ale duzo rzeczy wydaje mi sie, ze stanowi podstawe do zrozumienia jak dziala i organizm i urzadzenia medyczne?
I to chyba jednak jest wazne potem w pracy, nie? Ciezko uzywac urzadzen nie wiedzac jak dzialaja. Tym bardziej trudno wyobrazic mi sobie lekarza, ktory zabiera sie za leczenie nie wiedzac dokladnie - w tym takze na poziomie fizycznym - jak dziala organizm.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: matura 2017

Post autor: Mårran »

Równanie prostej prostopadłej przydaje się, żeby określić najkrótszą drogę między żulami na SORze. Ale to już w pracy, a nie na studiach.

A nie trzeba wiedzieć, jak działa organizm, żeby przepisać leki, bo i tak przepisujesz to, co jest najlepiej refundowane.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: matura 2017

Post autor: randomlogin »

Czyli mowisz raczej postawic na matematyke?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości