MATURA FIZYKA 2010

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

[Link] MATURA FIZYKA 2010

Post autor: ren »

do ilu tylko chcesz ( z tym że trzeba się liczyć, że wszędzie jest wpisowe)
tutaj temat w którym ja pytałam o to samo D

tematy136/zglaszanie-sie-na-uczelnie-me ... t21744.htm
ola1991
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2008, o 20:58

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: ola1991 »

a np. nie boicie się, ze przez fizę zawalicie bio albo chemię?

niby P łatwa, ale ja już mam mózg zlasowany od tego myślenia, jak tutaj zrobić: zdawać czy nie zdawać fizę? oto jest pytanie
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: WalnietyDesko »

Nie ma sensu zdawac podstawy, bierzcie rozsz. czasami jest ono łatwiejsze niz podstawa. Nalezy pamietac ze dodatkowy przedmiot nic wam nei robi, naet jak nie zdacie to zdacie - taki paradoks. Podstawowa matura to jest dla tych, którzy chcą mieć wykształcenie średnie i nic więcej rozsz dla tych co zamierzają studiować.

pzdr d
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Halius »

ola1991 pisze:a np. nie boicie się, ze przez fizę zawalicie bio albo chemię?
Większość maturzystów wychodzi z założenia, że zdając tylko biologię i chemię będą mieli więcej czasu i lepiej przygotują się do matury z tych przedmiotów i złożą na uczelnie medyczne wymagające tylko dwóch przedmiotów. Prawda jest taka, że aby dostać się na taką uczelnię musisz obie matury zdać świetnie, co widać po tegorocznych progach (matura zdana po 90% nie wystarczała by załapać się na pierwszą listę). Przy trzech przedmiotach rozkłada się to trochę inaczej. Jeden przedmiot może pójść troszkę słabiej, ale nadrobisz innym. Ja też się wahałem, ostatecznie zdecydowałem się zdawać fizykę i uzyskany wynik naprawdę mnie zaskoczył. Przemyślcie to dobrze, żebyście potem nie żałowali, że odpuściliście sobie fizę, bo myśleliście, że będzie wam łatwiej z dwoma przedmiotami. Biorąc ją jako dodatkowy za wiele nie tracicie
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Arnold »

w tym roku podstawa z fizy wcale taka prosta nie była
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Halius »

Z kolei rozszerzenie nie było wcale trudne
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: ren »

wiele osób ma dylemat związany z fizyką, co do biologii i chemii to na pewno nie przedłoże fizyki nad biole i chemie, to jest pewne. poza tym nic nie tracisz wiec warto sprobowac

edit
WalnietyDesko pisze:Nalezy pamietac ze dodatkowy przedmiot nic wam nei robi, naet jak nie zdacie to zdacie
czemu nitk nie czyta poprzednich postów?
w 2010 matura wyglada zupełnie inaczej - przedmioty dodatkowe mozna zdawać również na podstawie. proponuje tym, co nawet nie wiedza jak wyglada matura w 2010 sie nie wypowiadac i nie wprowadzac innych w blad
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: WalnietyDesko »

ren pisze:czemu nitk nie czyta poprzednich postów?
w 2010 matura wyglada zupełnie inaczej - przedmioty dodatkowe mozna zdawać również na podstawie. proponuje tym, co nawet nie wiedza jak wyglada matura w 2010 sie nie wypowiadac i nie wprowadzac innych w blad
Dziecko naucz się interpretować tekst i wtedy podnoś głos. Dobrze wiem ze mozna wybrac poziom ale jak nie zdasz to nic się nie dzieje, ponadto prestiżowe uszczelnie nie patrzą nawet na podstawę a jesli nawet to mają okropnie niski przelicznik. A na razie Tobie to proponuje do książek i się uczyć bo się nie wyrobisz , buhaha bo matura tuż tużltlol
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: ren »

WalnietyDesko pisze:Dziecko naucz się interpretować tekst i wtedy podnoś głos. Dobrze wiem ze mozna wybrac poziom ale jak nie zdasz to nic się nie dzieje, ponadto prestiżowe uszczelnie nie patrzą nawet na podstawę a jesli nawet to mają okropnie niski przelicznik. A na razie Tobie to proponuje do książek i się uczyć bo się nie wyrobisz , buhaha bo matura tuż tużltlol
nie patrzą na podstawę? chyba po raz kolejny jesteś niedoinformowany - w tym roku jedynie Szczecin wymaga fizyki rozszerzonej - wszędzie indziej jest do wyboru albo chemia albo fizyka rozszerzona, ewentualnie w ogóle fizyka nie jest brana pod uwage albo poziom podstawowy. myślisz ze jak jesteś kilka lat starszy to mądrzejszy i możesz nie szanowac młodszych? pilnuj swojego nosa
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Ranger »

Ren: W tym roku rozszerzenia wymaga też Łódź, Wrocław, Kraków.
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: ren »

wymagało chyba, ja mówię o rekrutacje na rok akademicki 2010/2011
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Ranger »

ren pisze:.w tym roku jedynie Szczecin wymaga fizyki rozszerzonej - wszędzie indziej jest do wyboru albo chemia albo fizyka rozszerzona, ewentualnie w ogóle fizyka nie jest brana pod uwage albo poziom podstawowy. myślisz ze jak jesteś kilka lat starszy to mądrzejszy i możesz nie szanowac młodszych? pilnuj swojego nosa
Ten rok się jeszcze nie skończył, a rekrutacja trwa
Anabela
Posty: 55
Rejestracja: 22 gru 2008, o 21:46

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Anabela »

Ja zdaję podstawkę, bo po prostu na rozszerzenie się nie czuję.
A podstawa np do Wrocławia, gdzie chce iść jest wymagana
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości