MATURA FIZYKA 2010

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Stalowy »

Rozszerzenie i za mało czasu? Nie wydaje mi się.

Jeżeli ktoś solidnie przerobił te ileśtamsetmiliard zadań, to powinien się na spokojnie uwinąć, wysmarkać nos, podenerwować towarzyszy niedoli nerwowym stukaniem buta o ławkę i mrugnąć 2 do 7 razy to jakiejś sympatycznej pani z komisji

Dodam oczywiście, że pisząc długopisem trzymanym w ustach
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Kirsten »

Chanomile pisze:Moim zdaniem była łatwa. Jak zwykle znalazły się haczyki, ale to normalne na rozszerzeniach. W ogóle uważam, że poziom rozszerzenie się obniża (w przeciwieństwie do podstawy), a to ze względu na to, że coraz mniej osób decyduje się na jego pisanie. W tym roku tylko 4% wszystkich maturzystów wybrało roz fizykę! No i coraz mniej osób decyduje się na politechnikę, stąd ten spadek poziomu. Tak mi się wydaje. Naprawdę, w tym roku nie było źle
A skąd takie dane, że tylko 4% maturzystów wybrało fizyke roz? wiadomo ile maturzystów wybrało fiz podst? ciekawi mnie to
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: aureliano »

A skąd takie dane, że tylko 4% maturzystów wybrało fizyke roz? wiadomo ile maturzystów wybrało fiz podst? ciekawi mnie to
Dane są dość podstępnie ukryte na stronie CKE, można dowiedzieć się ile osób zdawało maturę z danego przedmiotu na danym poziomie sprawdzając. jakie było zapotrzebowanie na arkusze maturalne! link poniżej
zobacz-ten-plik.pdf
(146.36 KiB) Pobrany 38 razy
porównując z danymi z poprzednich lat od razu widać, że podstawową fizę wybrało PONAD 12 TYŚ MATURZYSTÓW. Notabene w 2009 i 2008 zawsze niewiele ponad 3 tyś - czyli średnio 4 razy mniej. Wniosek jest prosty i przerażający zarazem. Oczywiste jest, że niewielu z tej 12-tysięcznej grupy wybiera się na kierunki techniczne, w końcu na politechnikach wymaga się głównie rozszerzenia. Zatem marzący o Warszawie czy Wrocławiu muszą przygotować się na prawdziwą batalię!
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: resnick »

aureliano
pierdu pierdu pitu pitu. staromaturzysci niektorzy sobie nie przyszli na maturke czyli wolne arkusze-deklaracja nie zobowiazuje do przyjscia:P a na inne uczelnie roczniki 89 90 tez ruszaja wiec wcale tak rozowo nie jest.
nie widze opini o KLUCZU (zlo he he)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Stalowy »

Przy fizyce akurat nie ma nieścisłości, wszystko jasne

Obejrzenie klucza nie zmieniło mojego poglądu o moim arkuszu
maciekb5
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2010, o 00:55

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: maciekb5 »

hmm.
Skoro mowa o fizyce rozszerzonej to wg mnie w porównaniu z tamtym rokiem była bardzo trudna.
Miałem przyjemność doświadczenia tego na własnej skórze, gdyż poprawiałem mature. Wypada zgodzić sie ze stwierdzeniem, że bylo zbyt mało czasu. 30 min wiecej byloby wskazane. Z tego co sie orientuje to na matme podst było 170 min co w zestawieniu z jej poziomem (max 3 klasa gim) zakrawalo o kpinę. No ale przynajmniej tegoroczni maturzyści na tym skorzystali.
Btw dużo chetnych na Kraków, Poznan, Warszawe?
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Chanomile »

Ja też poprawiałam maturę z fizy i jestem zadowolona, ale nie ma się co oszukiwać - wynik w dużej mierze zależy do szczęścia, ja np. ostatnie zadanie znalazłam w jakiejś książce 3 dni przed maturą i to mnie uratowało Na rozszerzeniu czasu było dosyć dużo, ale i tak większości starczyło na styk"
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Asillith »

Powiem tak pisałam w tym roku rozszerzoną trzeci raz i była dla mnie najprostsza ze wszystkich pisanych wcześniej(choć może też najwięcej przygotowań i nauki w to włożyłam). Trafiłam na zadania które umiałam rozumiałam zostało mi sporo czasu na poprawki. Jeśli ktoś przerobi matury i bardzo dużo zadań to nie będzie mu ciężko napisać. Wiem to po sobie. Nienawidziłam fizyki i w szkole ledwo ją zdawałam, ale jak się przysiądzie solidnie to da radę.
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: Chanomile »

Oj ja też miałam problemy z fizyką w szkole i nie rozumiałam z niej nic ni w ząb No a poprawilam na 80% w tym roku
Awatar użytkownika
jarek 12345
Posty: 436
Rejestracja: 17 maja 2010, o 23:10

Re: MATURA FIZYKA 2010

Post autor: jarek 12345 »

Ja polecam zdawanie fizyki czy to podstawowej na WUM czy Wrocek czy rozszerzonej tez mozna na WUM jak ktos chce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości