Matura - polski

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
ArQo
Posty: 96
Rejestracja: 2 mar 2008, o 16:24

Re: Matura - polski

Post autor: ArQo »

zobacz-ten-plik.pdf
(312.19 KiB) Pobrany 41 razy
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: Matura - polski

Post autor: riczi89 »

heh mi też tak średnio poszło. ten artykuł był nawet interesujący chociaż niektóre pytania trochę mnie zaskoczyły, ale jakoś poszło. Szczerze mówiąc, jak zobaczyłamLalkę się ucieszyłam a po chwili tak pomyslalam że coś za łatwy ten temat i chyba się nie zagłębiłam w niego wystarczająco. no i miałam rację - jak przeczytałam to wypracowanie na stronie oke to miałam takie ambiwalentne uczucia mam nadzieję, że zdam ale teraz nie pora się nad tym zastanawiać, bo jutro ang
Asterotch
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2008, o 12:31

Re: Matura - polski

Post autor: Asterotch »

nadal nikt nie powiedział czy za błąd rzeczowy(szlachta a arystokracja, imię bohatera) są odejmowane punkty
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura - polski

Post autor: Batha »

dzięki ArQo,
z czytania będę mieć ~13 pkt. Czyli mniej więcej tyle, co zwykle
MatiKIng
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2008, o 14:35

Re: Matura - polski

Post autor: MatiKIng »

Nie są odejmowane, tylko nie są przyznawane jeśli w zdaniu z błędem rzeczowym są zawarte jakieś inne punktowane treści. Czyli zdanie z błędem rzeczowym jest wykreślane.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura - polski

Post autor: agatha_89 »

Asterotch pisze:nadal nikt nie powiedział czy za błąd rzeczowy(szlachta a arystokracja, imię bohatera) są odejmowane punkty
oczywiście,że sa odejmowane punkty. A konkretnie wykasują Ci wszytskie punkty w tym akapicie gdzie popełniłes błąd rzeczowy !

oodpowiedzi na cke sa takie same jak gdzie indziej jak dobrze się oriętuje
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

za czytanie mam tak 13-18 bardzo sprecyzowane

to nie ma klucza do wypracowań? bezsensu
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura - polski

Post autor: Batha »

eh, przeczytałam przykładowe wypracowanie / i czy ja nie uważnie czytałam, czy tam faktycznie jest niewiele, jeśli wogóle coś jest, o stosunku Izy do ojca?
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura - polski

Post autor: agatha_89 »

Korczaszko pisze:to nie ma klucza do wypracowań? bezsensu
a na cke tez odpowiedzi do matur ?!?!?

Jak przeglądałam odpowiedzi na innych stronach i wszędzie jest to samo
nie bedzie nigdzie jak bedzie oceniane wypracowanie ja chce zobaczyc klucz! Bo to przykładowe wypracowanie właściwie nie pokrywa się z moim ja zupełnie inne rzeczy zauważyłam (( Tzn,że już wszystko źle napisałam czyli jendka nie zdałam (( NIEEEEEEEEEEEE :(:(:(
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura - polski

Post autor: Batha »

agatha_89 pisze:a na cke tez odpowiedzi do matur ?!?!?
jest tylko przykładowe wypracowanie
Asterotch
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2008, o 12:31

Re: Matura - polski

Post autor: Asterotch »

Jedna osoba pisze ze za zdanie nie otrzymuje sie punktow a druga ze cały akapitJest różnica ogromna wiec można ściślej?
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura - polski

Post autor: agatha_89 »

Asterotch pisze:Jedna osoba pisze ze za zdanie nie otrzymuje sie punktow a druga ze cały akapitJest różnica ogromna wiec można ściślej?
mi polonistka mówiła,że w tym akapicie gdzie zorbiłes błąd rzeczowy nie uznawane są Tobie równiez inne punkty które mogłes zdobyc w tym akapicie.
batha pisze:a na cke tez odpowiedzi do matur ?!?!?


jest tylko przykładowe wypracowanie
To nie dowiemy się jaki bedzie ten klucz ?!?!? Mamy zyć w takim zawieszeniu ?! Przeciez ja nie wytrzymam !
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura - polski

Post autor: Korczaszko »

agatha_89 pisze:Bo to przykładowe wypracowanie właściwie nie pokrywa się z moim ja zupełnie inne rzeczy zauważyłam
mam podobnie ale z tą różnicą że o zdanie się nie martwię i Ty też nie powinnaś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości