Matura rozszerzona z matematyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Darius »

Kalesanty pisze:
Darius pisze: W 2 klasie LO na profilu mat-inf zdążyliśmy już przerobić (z tej listy) zbiory, dzielenie wielomianów, trygonometrię (w tym wykresy), która zajęła nam prawie cały semestr, a do końca LO zostały mi jeszcze 3 semestry.
I bardzo dobrze Ale program na maturę tak właśnie został obcięty.
To była moja odpowiedź na Twojego posta, w którym piszesz, że tego już w LO nie uczą
Kalesanty
Posty: 6
Rejestracja: 8 lut 2009, o 14:59

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Kalesanty »

Nie napisałem, że nie uczą tylko, że wyrzucili z materiału matury
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Darius »

Kalesanty pisze:Nie napisałem, że nie uczą tylko, że wyrzucili z materiału matury
Kalesanty pisze:Jak patrze na to co wyrzucili z materiału LO to mi się płakać chce
Jak dla mnie to w drugim cytacie nie ma mowy o maturze ale nie chcę się wykłócać żeby warna na początku swojej egzystencji na tym forum nie dostać

EDIT: Pozatym z zakresu matury też tego nie wyrzucili :]
Ostatnio zmieniony 8 lut 2009, o 20:35 przez Darius, łącznie zmieniany 1 raz.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: persil1991 »

daniel.w pisze:Na 2010 rok jest jeszcze mniej wymagane.
Noo dokładnie. Nasz matematyk (idiota na marginesie) stale sprawdza w necie co jest, a co nie. Np. dzielenie wielomianów i wektory wywalili z podstawy
Biochemister pisze:A potem asystenci na uczelniach się dziwią że 90% ludzi pochodnych nie widziało na oczy i to oczywiście wina studentów-nieuków
U nas robili ostatnio test diagnostyczny w związku z wprowadzeniem matmy na maturze. W ramach ciekawostki: najniższy wynik to 4%, średnia szkoły (w rankingach maturalnych dziesiąta w Poznaniu) ok. 15%, w mojej klasie zdało 8 osób, a tylko 3 powyżej 60%.
Kalesanty
Posty: 6
Rejestracja: 8 lut 2009, o 14:59

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Kalesanty »

Darius pisze:Jak patrze na to co wyrzucili z materiału LO to mi się płakać chce
Jak dla mnie to w drugim cytacie nie ma mowy o maturze ale nie chcę się wykłócać żeby warna na początku swojej egzystencji na tym forum nie dostać [/quote]

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Biochejter »

Kalesanty pisze:Mate studiuje xD
No i co z tego? Nie rozumiem dalej co to było to uczę w cudzysłowie p
persil1991 pisze: U nas robili ostatnio test diagnostyczny w związku z wprowadzeniem matmy na maturze. W ramach ciekawostki: najniższy wynik to 4%, średnia szkoły (w rankingach maturalnych dziesiąta w Poznaniu) ok. 15%, w mojej klasie zdało 8 osób, a tylko 3 powyżej 60%
O_o Nie mam pytań.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: pingus18 »

Kalesanty pisze:Patrząc na dzisiejszą maturę to nad nią ubolewam tak jak nad przyszłymi studentami na uczelniach technicznych, lub kierunkach gdzie będzie przez pierwszy rok (lub semestr) matematyka.
No ja jestem na uczelni technicznej i mam matmę i jest tak sobie, średniaczo, choć mam trochę niefajnego ćwiczeniowca, no ale cóż.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Batha »

patrząc na to co powycinali z matury, i czytając biadolenia, że jak doszła mat obowiązkowa, to może napisać maturę z maty razem z egzaminem gimnazjalnym? albo przynajmniej po pierwszej klasie LO

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 16:49 ]
pingus18 pisze:
No ja jestem na uczelni technicznej i mam matmę
ja póki co nie miałam większych problemów do narzekania
boleslawa56
Posty: 15
Rejestracja: 7 lut 2009, o 07:48

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: boleslawa56 »

ja sie ciesze ze bede w przyszlosci zdawac mature z matematyki, tylko troche sie boje o to ze poziom nauczania matematyki moze sie znaczaco obnizyc. nie przepadam za matematyka ale nie moge zaprzeczyc iz jest to krolowa nauk
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: pingus18 »

batha pisze:ja póki co nie miałam większych problemów do narzekania
A jak tam ogólnie macie z matmą? Ciężko? Bo ja np. mam bezsensownych cwiczeniowcow i wykladowcow.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Usagi_Tsukino »

boleslawa56 pisze:ja sie ciesze ze bede w przyszlosci zdawac mature z matematyki, tylko troche sie boje o to ze poziom nauczania matematyki moze sie znaczaco obnizyc. nie przepadam za matematyka ale nie moge zaprzeczyc iz jest to krolowa nauk

Poziom matematyki i tak już się dostatecznie obniżył w porównaniu z tym co było kiedyś bardziej się go obniżyć chyba nie da.
Kalesanty
Posty: 6
Rejestracja: 8 lut 2009, o 14:59

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Kalesanty »

pingus18 pisze:A jak tam ogólnie macie z matmą? Ciężko? Bo ja np. mam bezsensownych cwiczeniowcow i wykladowcow.
Jak na razie to większych problemów nie mam, a trafiłem do najlepszej grupy jeśli chodzi o ćwiczeniowców
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: pingus18 »

Kalesanty pisze:Jak na razie to większych problemów nie mam, a trafiłem do najlepszej grupy jeśli chodzi o ćwiczeniowców
Ja mam odwrotnie.
A jak ocenisz taką sytuację, że w grupie w 2 termienie egzamin z matmy zdaje tylko jedna osoba na 27, pomijając osoby, które miały zwolnienie, a było ich góra. 2, ok. 3 zdaly w 1 terminie a reszta jest w czarnej d teraz?! Toż to jest tragiczne!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości