MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: tusiulka »

Maaritkaa ja sie wybioeram do Krakowa na studia jeżeli o to pytałaś A co do tych testów ja też mam takie z operonu poukładane działami, z biologii są lepsze, bo z chemii to takie kiepskawe niestety ale z chemii zakupiłam sobie fajne ksiązki z zadaniami 2 tomy Witowskiego Podobają mi się Czekam do wrzesnia i zaczynam je przeabiać po kolei A na jaki kierunek studiów sie wybierasz? Pozdrówka
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Mrówek »

Poprawiam dla własnej satysfakcji i jak będę miała czas. A motywować się trzeba bo czasem się nie chce. Mam do powtórzenia anatomię bo resztę miała na studiach
anulka18
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2008, o 16:59

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: anulka18 »

jakby ktoś chciał jakieś ksiązki do maturki to piszcie mam ich troche mogłabym na allegro wystawić

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 21:11 ]
arkusze mam fajne no przyda wam sie
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Milka »

Ja witowskiego tez kupiłam i równiez polecam.
Warto zainwestowac w te ksiazki
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

tusiulka chcialabym się dostac na biologie na UJ, bo w sumiie kocham czysta biologie nie jakies biotech czy tego typu:D myślalam też o ochronie środowiska, ale mama rok na zastanowienie sie, glównie jestem nastawiona na ta biologię. A Ty?

A z chemii chcę chodzic na korki, bo sama nie ma szans, ze sie tego wszytkiego nauczę, już mi chemia odpadła, a miałam godzine tygodniowo z czego 1kl podobnie jak biologieprzebimbałam a w tym roku kobietka byla w ciązy i poł sem nie mielismy chemii(

A w ogóle ktos zaczął już naukę? gdzie jestescie?:D
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: tusiulka »

Wypędzili mnie z tamtego tematu (podanego wyżej), bo tam tylko dla kierunku medycznego wiec wracam do Was. Ja chciałabym dostać sie na farmacje, nic innego tak jak własnie ten kierunek mnie nie satysfakcjonuje. Z chemii też chodzę na korki bo sama nie dałabym rady nadrobić zaległości z 1 klasy, gdzie mielismy taka nauczycielke, że szkoda gadać ( maturzyści, których przygotowywała teraz do matury zdli bardzo słabo, albo w ogóle, nie wiem czy ktoś z nih miał wiecej niż 50% z rozszerzonej matury, bo tylko taką zdawali). Ja się ucze obecnie chemii, moli dokładniej. własnie z tego mam zaległości, ale jakoś teraz powoli się tego ucze i jest prawie że ok. Najbardziej boje sie tej matury z chemii, bo mam nadzieje, ze biologia jakoś mi pójdzie Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Nitka »

Maartitkaa ja tak samo muszę się moją chemią zaopiekować, nasza nauka w szkole wyglądała (bo już tak nie będzie P ) bardzo podobnie ] Już spisuję te testy:

- WSiP Maturalnie, że zdasz Biologia zakresy podstawowy i rozszerzony (20 zł - nalepka z tyłu)
- Wydawnictwo Piątek Trzynastego (dopiero teraz zauważyłam xD) Twoja Matura Biologia poz. podst. i rozsz. (23 zł)
- Zdaj maturę Biologia zakres podst. i rozsz. i mam problem z identyfikacją wydawnictwa - BLM, jest jeszcze napisane Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro, w każdym bądź razie dość gruba książka formatu A5, fioletowa (42 zł)

Mam nadzieję, że pomogą )

tusiulka, tu Cię już nikt nie wypędzi )
jaro_O
Posty: 83
Rejestracja: 1 lip 2008, o 13:33

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: jaro_O »

siemka rocznik 1990 no oczywiście pozostałe też ja nie chce matury
no ale jak mus to mus. Ja zdaje mature oczywiscie z bioli i chemii i tez musze napisać na conajmniej po 80% z rozszerzonych bo startuje na weterynarięltlol Ja moze jestem zdeczka szurnięty ale takze i przewrażliwiony dlatego ja juz od lipca zacząłem sie uczyć do maturki i sądze ze najlepiej sie da nauczy gdy nauczysz sie danego działu np. zoologii i powtórka tego tematu w całosci zrobić zadania. Potem kolejny dział i powtóreczka z 2 i tak az sie zrobi powtoreczka z 3. Gdy to nastapi to 3 działy masz utrwalone a bierzesz się za pozostałe i tak samo powtorki po kazdym temacie i taki sprawdzianik sprawdzajacy z 3 działow. Ja korzystam z hosera-człowiek, lewińskiego-człowiek,genetyka i komorka, bukała-metabolizm i komórka, BIOLOGIA VADEMECUM MATURALNE 2008 POLEcam, WIŚNIEWSKI, i teściki oczywiscie. A co do chemii to teraz zaczynam zdążyłem przerobić 3 tematyltlol ale trza przyspieszyc tempoltlol
POZDRAWIAM
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Milka »

Jaro_O Tak samo robie jak Ty:) i co smieszniejsze korzystam dokladnie z tych samych ksiazek

Ja narazie siedze nad botaniką, mysle ze dopiero od wrzesnia rusze z zoologią.
Troche wolno mi to idzie, gdyz siedze rowniez nad fizyką
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: scarlett89 »

Powiem Wam szczerze. nakupowalam sobie calej tej makulatury (testow, podrecznikow) we wrzesniu zeszlego roku z biologii i szczerze mowiąc w przygotowaniach do matury zajrzalam do tego z kilka razy. Na kurs maturalny prac domowych nie odrabialam prawie w ogole, na kartkowki powtorzeniowe w szkole przychodzilam po przekartkowaniu zeszytu. I zdalam mature calkiem przyzwoicie Wniosek? Nie trzeba wydawac fortuny na dziesiatki dodatkowych podrecznikow i testow(mysle ze sam operon wystarcza), nie warto teraz siedziec nad ksiazkami, bo w koncu są wakacje. Pozniej w roku szkolnym czasu jest naprawde od groma (na lekcjach historii, polskiego ). Na ten typ matury nie warto wkuwać ani powtarzac po nocach, lepiej sie nauczyc logicznego myslenia, bo z samej stresci zadania z arkusza moza wiele wywnioskować.
.:Madzia:.
Posty: 17
Rejestracja: 9 lip 2008, o 16:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: .:Madzia:. »

Nowa matur ma to do siebie, że możesz mieć wykutą całą teorię, a i tak nic nie ci nie pomoże, jak nie potrafisz zabrac sie za arkusz w odpowiedni sposob.
Dlatego drukowac drukowac i jeszcze raz drukowac arkuszez bio i ćwiczyć ich rozwiązywanie!
jaro_O
Posty: 83
Rejestracja: 1 lip 2008, o 13:33

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: jaro_O »

Mika widze ze bysmy sie zrozumieliltlol tylko ze ty pewnie idziesz na medycyne bo zdajesz fizykę wiec sie raczej nie spotkamy chyba ze idziesz do lublina a co do materiału nie masz sie co spieszyc. ja narazie zaczynam zoologie a skonczyłem botanike POZDRAWIAM
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

batha pisze:tu jest o biologii.
a jak chcecie o Chemii pisać, to sobie załóżcie temat, to nie jest trudne. serio.
no tak masz racje, ale wydaje mi sie, ze wiekszośc osób z tego forum, które zdają biologię, zdaja też chemie, dlatego te nawiązania do tego przedmiotu. Ale juz bedziemy mniej pisać o chemii:) :**

Natka, dzięki za pomoc!
Ja mam wlasnie tylko VADEMECUM z operonu takie różowe i testy do tego, ale malo sie z tego uczę, nie wiem, nie lubie tabelek więc korzystamtylko uzupelniająco
ogolnie dopiero zaczęłam genetykęd codziennie po 1 lekcji sobie robię, tak na spokojnie w te wakacje, potem sie zabiore do nauki poważniej.
.:Madzia:. pisze:Dlatego drukowac drukowac i jeszcze raz drukowac arkuszez bio i ćwiczyć ich rozwiązywanie!

No tak, tylko najpierw należy posiąść jakąs wiedzę, żeby drukować te arkusze i je ROZWIĄZYWAĆ:D

Jej. jak my to napiszemy, tyle do nadrobienia. dobrze osobom z biol- chemów)

JARO ty juz piszesz, że botanikę skończyłes. :O
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość