MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
souljah
Posty: 107
Rejestracja: 25 mar 2009, o 16:45

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: souljah »

lukaszz15 pisze:Patrząc na wyniki w mojej szkole faktem jest, ze parę osób napisało bardzo dobrze, oba przedmioty powyżej 90% ewentualnie tuż jeden ponad 90% a drugi trochę mniej niż 90%, ale z drugiej strony było bardzo mało wyników w przedziale 160-170, czyli generalnie albo poszło genialnie albo kaplica.
No widzisz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W zeszłych latach z mojej szkoły na medycynę dostawały się nieliczne osoby. A w tym roku w mojej klasie jest 15 osób z wynikiem 230+. Przewiduję wzrost progów właśnie z tego powodu.
1olka4
Posty: 115
Rejestracja: 2 sie 2007, o 11:46

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: 1olka4 »

A u mnie zazwyczaj dostawalo sie kilka osób, teraz natomiast ponad 158 w mojej klasie mam tylko ja. Nikt nie ma ponad 210.
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Stazystka »

no i wlansie dlatego nie ma co spekulowac ciagle o tych progach.
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: .kuba. »

A tak na marginesie:
zlotko pisze:"nadegzaminator"
nosi nazwę weryfikatora. Akurat tak się złożyło, że moja nauczycielki z: polskiego, niemieckiego i biologii piastują ten urząd przy poprawianiu swoich przedmiotów.
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

To ja też się pochwalę:)
Biola 83%ltszok dla mnie
Chemia 95%

Ale nie blokuję wam miejsca na medycynie:)
Chciałam przez 7 lat iść do Gdańska marzyłam o medycynie, ale zmieniło mi się, teraz Inżynieria mechaniczno-medyczna PG-UMG wita:)
Wiele osób mi gada, idź na medycyne, z takimi wynikami, zawsze chciałaś, chyba jestem trochę nienormalna, dostałabym się na tą wymarzoną przez wszystkich medycynę, ale nawet nie złozyłam:) Bo nie pogodziłabym tego z treningami 2x dziennie(7 razy w tygodniu)
Czasem się boję, że będę żałować.
Ale jeszcze będę wam pomagać, produkując nowoczesny sprzet i sztuczne narządy, które wy będziecie wszczepiać hehe)
Ale przecież inżynier medyczny to też ciekawy zawód i duże możliwości, prawda?:)
A mi zalezy, żeby studiować, trenować, żyć i imprezować, czyli brać z życia jak najwięcej:)

Nie boicie się że ucieknie wam kilka lat życia, że spędzicie je siedząc po nocach nad książkami i będziecie mieć dość?:)
-macmillan-
Posty: 86
Rejestracja: 29 gru 2008, o 21:43

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: -macmillan- »

ewi całkowicie Cię popieram
Skoro Twoim marzeniem jest teraz Inżynieria mechaniczno- medyczna to nie ma się nad czym zastanawiać. Myślę, że nie chodzi tylko o treningi, ale także o to, że na tym kierunku studiów też siebie widzisz !
Nie przemawia przeze mnie chęć straty jednego kandydata na medycynę, bo ja dopiero za rok będe się o to starał, więc możesz mi wierzyć, ze mój post jest jak najbardziej SZCZERY !
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: OlaaaM6 »

hahaha i po co to tak gadac widze ze jednak zal ci tej medycyny?

w zyciu sie nie zgodze ze studiowanie medycyny to kilka lat zmrnowanych

przez ten rok bylam na studiach medycznych i mialam anatomie i histologie i wszystkie te inne straszaki i jakos udalo mi sie zaliczyc rok na 4,5 i w dodatku poprawic mature o 13% a czasu wolnego mialam tyle ze nawet zaczelam uczyc sie angielskiego a i na treningi takze chodze
poza tym mam kolege na medycynie w wawie i zebys cie go widzieli to taki bumelant a ma najlepsza srednia na roku
wiec nie zniechecaj nikogo bo kierunki medyczne to piekne kierunki
-macmillan-
Posty: 86
Rejestracja: 29 gru 2008, o 21:43

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: -macmillan- »

OlM6 pisze: poza tym mam kolege na medycynie w wawie i zebys cie go widzieli to taki bumelant a ma najlepsza srednia na roku
To fajny koleś z niego ! Musi być diabelnie inteligentny albo mieć pamięć absolutną. Innej opcji nie widzę Też się zgadzam, że kierunki medyczne są najpiękniejsze, bo pomoc drugiemu człowiekowi jest na Pierwszym Miejscu !
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

OlM6 ale ja nie twierdzę, że to lata zmarnowane i że to nie jest piękny zawód, bo uważam, że jest wspaniały. Ale inne zawody też są świetne i uważam, że chemik biotechnolog czy analityk medyczny też może być zdowolony ze swojej pracy:)
Mnie ciągnie na PG, a inżynieria mechaniczno- medyczna, nie dość że kierunek techniczny, to jeszcze medyczny. Szkoda, że wielu ludzi traktuje go jako kierunek byle gdzieś pójść, bo nie dostałem się na medycynę dla mnie jest kierunkiem nr 1:)
I gdybym mogła teraz złożyć papiery na medycynę i tak bym nie złożyła i jest to związane tylko z treningami, jednak wybieram treningi i studia na Politechnice Gdańskiej, nie medycynę, jeszcze nie jest mi żal, ale i mam też nadzieję, że nigdy nie będzie.

I uważam, że medycyna jest świetna (dużo lepsza od stomy jak dla mnie) ale szkoda że taka ciężka ( tak mówią, ja w sumie nie wiem) i pracochłonna, a ja po 2 treningach nie miałabym pewnie siły na tyle nauki, więc po co robić sobie pod górkę:)
A może będę dobrym inżynierem? SIę okaże hhe:)
nessie
Posty: 78
Rejestracja: 3 lip 2009, o 17:34

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: nessie »

Ja jeszcze się nie wypowiadam czy jest ciężko czy nie bo to dopiero od października mnie czeka) ale bardzo chcę iść na lekarski i wierzę, że wszystko da się połączyć OlM6, a w jakim mieście studiujesz?
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

Co wy tak na ta ewi? Jak dziewczyna sie chce spelnic w takim zawodzie, to jest jej wybor
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

kakiereq dzięki:)
a ty pewnie medycyna:)?
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

miala byc medycyna, ale zdygalam przed fizyka. Moooooze bedzie farmacja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości