MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

ale sa przecież kieunki gdzie nie trzeba fizyki Gdańsk Poznań nie chcesz tam?
też myślałam o farmacji, ale jednak padło na PG:)
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

To jak dla mnie troche za daleko Marzyl mi sie Krakow, a tu nawet nie wiadomo, czy uda mi sie na farme dostac
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

Uda się na pewno:)
Ale to własnie jest mnus takich kierunków, jakie wy wybieracie, żyjecie w stresie przed maturą, bo musicie ją wybitnie napisać, po maturze, bo muszą wam ją wybitnie ocenić, i przed rekrutacją, bo nie wiadomo jak dobre osoby tam złożą papiery, po rekrutacji- bo może Ci najlepsi pozabierają papiery i się uda.
Ja mam to szczęście, że idąc na chemię, wiedziałam, że wystarczy ją zdać względnie:) no a wyszło jak wyszło. I nie potrzebnie się bioli uczyłam do matury, bo nie była mi potrzebna, straszne to byłoD tyle materiału ogarnąć- dla zabawy i dla siebie:) no ale co nie zabije to wzmocniD
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

Mialam isc na biotechnologie, podobal mi sie ten kierunek. Ale niestety nie ma po nim pracy w Polsce
Ewentualnie zlozylam na Technologie chemiczna i inzynierie materialowa na Politech. Slaska i AGH.

Mam nadzieje, ze nas nikt za ten offtopic nie zabije
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

Też myślalam o bitechnologi, w dodatku na PG to kierunek zamawiany więc pewnie bym dostała kasę, ale biotechnologów jest już za dużo, biotechnologia jest na każdej polibudzie prawie, na uczelniach medycznych i nawet na zwykłych uniwersytetach.
Ale ja to jeszcze patrzę pod kątem"żeby nie było za ciężko":D więc frmacja odpada, dobra może i polibuda jest trudna, ale to kwestia zrozumienia zadań itp a nie siedzenia nad grubymi książkami.D
Awatar użytkownika
agnes1108
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2009, o 10:15

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: agnes1108 »

[quote="ewi"

Ale nie blokuję wam miejsca na medycynie:)
Chciałam przez 7 lat iść do Gdańska marzyłam o medycynie, ale zmieniło mi się, teraz Inżynieria mechaniczno-medyczna PG-UMG wita:)
[/quote]

ewi, ja też myślałam o tym kierunku, to była moja deska ratunkowa gdyby nie wyszło z medycyną Uważam ze to bardzo przyszłościowy kierunek, bardzo mnie zainteresował. Ale jednak medycyna wygrała
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

Jak sie dostane do Krakowa, to moge orac w tych ksiazkach 5 dni w tygodniu P
Bede tak szczesliwa, ze pewnie zapalu starczy na dluzszy czas

A pozniej jakas mila praca w labie kosmetycznymltmarzyciel
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

ja to wogóle cały czas zastanawiam się czy inżynieria biomedyczna czy mechaniczno medyczna i piszę na nk do ludzi z PG z tych kierunków:)
Oba kierunki przyszłościowe ale chyba mech-med wydaje się ciekawsza, zajęcia i na akademi medycznej i na polibudzieD taki dość wszechstronnyD
A wy dajcie mi potem znać, czy na medycynie i farmacji jest tak ciężko jak mówią.
A własnie jak to jest z farmą? Też faktycznie trzeba się tak dużo uczyć? No bo to jednak nie jest tak orgomny kierunek jak medycyna przcież.
Awatar użytkownika
agnes1108
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2009, o 10:15

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: agnes1108 »

Przy rekrutacji na PG jest opis tych kierunków, więc możesz poczytać. Z tego co wiem to inżynieria mech-med to budowanie urządzeń medycznych, protez itd. a biomedyczna to tworzenie systemów diagnostycznych do leczenia na odległość czy coś w tym stylu. Gratuluje ciekawego wyboru. Powodzenia
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

Czytałam i właśnie dlatego jutro idę zabrać papiery z biomedycznej i przenieść na mech-medD
Coś mnie ciągnie i widzę siebie przy tworzeniu sztuznych narządówD
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: OlaaaM6 »

kolega owszem jest zdolny ale jak ma sie zajecia przez trzy dni w tygodniu to kazdy by sie bawil poza tym na medycynie sa tylko 3 egzaminy, a np w sesji zimowej nie ma ich wcale o wiele ciezsza jest stoma ale mnie to nie zraza

ewi poki co studiuje w wawie ale zamierzam przeniesc sie do bialego na stome o ile tylko sie dostane

trzymam za Ciebie kciuki i sorky bo troche zle odczytalam Twojego posta
a kierunek zapewne ciekawy ale pewnie i ciezki
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Korczaszko »

OlM6 pisze:poza tym na medycynie sa tylko 3 egzaminy,
no i? liczba o niczym nie świadczy np. u mnie dopiero 50 egzaminów z biofizyki wyrównałoby ilość nauki na egzamin z anatomii (mam wyjątkowo łatwą biofizę )
Lucas
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2009, o 01:46

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Lucas »

Co do medycyny to próbować można zawsze na ŚLUM oni lubią zaskoczyć z progiem i ilością dodatkowych rekrutacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości