MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
ewi
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2009, o 17:10

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: ewi »

OlM6 a co teraz studiujesz, że chcesz się przenieść?:)
Już niedługo sie dowiesz czy się dostaniesz:) Trzymam kciuki:)
3 dni w tygdniu zajęć na medycynie?:d To jest w ogóle możliwe?:)
To ja mu zazdroszczę:D
No ten mój kierunek do prostych nie należy, ale i nie jest podobno aż tak ciężki jak by się mogło wydawać, pisałam do ludzi z tego kierunku, są zadowoleni i dają radę:)
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: OlaaaM6 »

poki cos tudiuje higiene stomatologiczna w wawie i mamy tam kierunki takie jak na stomie ale tytulu lekarza nie otrzymam wiec po co tracic czas
a tak ma tylko przez trzy dni zajecia ale za to od rana do wieczora choc on i tak twierdzi ze dobrze jest jak jest
a egzamin z anatomii to nie jest jakas tam masakra jak ktos systematycznie sie uczy wiec nie przesadzajcie ze to az tak trudne jest bo da sie to przejsc ja na higienie mialam taka anatomie jak na stomie i zaczelam sie uczyc do egzamu na 4 dni przed i zdalam na 4 w sumie dzo szczescia mialam i kombinowania na szpilkach

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 10:37 ]
tzn przedmioty takie jak na stomie a nie kierunki
sawek
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2009, o 22:54

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: sawek »

Na temat studiów i rekrutacji jak widać tworzy się wiele mitów typu: ile to jest nauki na med czy stomie, że nie ma kiedy się po tyłku podrapać. Albo o rokrocznie wzrastającym progi gdy on na przestrzeni lat.spada (?)
Podejrzewam, że wszystko zależy od osobistych preferencji i różnie ukierunkowanych uzdolnień studentów. Przykładowo: jeden ledwo da radę utrzymać się na stomie, a drugi, jak pisano wcześniej, będzie miał najlepsze wyniki i czas na wszystko.

Ale tego wszystkiego my, kandydaci, będziemy doświadczać od października. Teraz jeszcze cieszmy się wakacjami
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: OlaaaM6 »

swietnie powiedziane sawek

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 11:39 ]
swietnie powiedziane sawek
Flowery90
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2009, o 21:53

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Flowery90 »

OlM6 nie pisz bzdur, bo studiowanie higieny stomatologicznej a stomatologii na pewno nie rózni się tylko możliwością zdobycia tytułu lekarza.
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: justina89 »

Dzwoniłam dzisiaj do OKE Kraków i Pani powiedziała mi, że jeżeli chce przyjechać i liczę na wywalczenie punktu chociażby jednego to żebym sobie darowała bo takiej możliwości nie ma. Dodatkowo powiedziała, że nigdy nikt nic nie wywalczył co było dla mnie sporym szokiem ponieważ niektórzy twierdzą na forum, że wywalczyli coś. Poza tym Pani powiedziała, że podania o wgląd do pracy maturalnej składa się tylko żeby sobie zobaczyć jakie błędy się porobiło i żeby ich następnym razem nie popełnić. Dodała też, że prace sprawdza 3 egzaminatorów i szansy na pomyłkę w ocenianiu nie ma. A i przy oglądaniu pracy nie ma żadnego egzaminatora bo oni nie mają kasy żeby jeszcze zatrudniać egzaminatorów na stanie przy nas dla naszego kaprysu.
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

No to albo miala bardzo zly dzien, albo jest z natury bardzo mila
Wydaje mi sie, ze oni z reguly glosza taka propagande, a skoro niekiedy cos udaje sie wywalczyc to cos w tym musi byc.
-macmillan-
Posty: 86
Rejestracja: 29 gru 2008, o 21:43

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: -macmillan- »

justina89 to niezły czad !
A można wiedzieć ile miałaś procent na tej maturce z biologii
Ja na Twoim miejscu i tak bym pojechał, co Ci zależy? Nie masz nic do stracenia !
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: OlaaaM6 »

nigdy tak nie twierdzilam i nie pisalam ze to to samo ale tez nie wiem dlaczego niektorzy uwazaja ze studiujac medycyne albo stome nie ma sie swojego zycia
zapewniam ze jest ale rozumiem tez ze zalezy to od studenta
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: justina89 »

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 12:12 ]
-macmillan- pisze:justina89 to niezły czad !
A można wiedzieć ile miałaś procent na tej maturce z biologii
Ja na Twoim miejscu i tak bym pojechał, co Ci zależy? Nie masz nic do stracenia !
No bez szału - 80%
Nie mam nic do stracenia oprócz pieniędzy ale skoro przy oglądaniu pracy nie ma egzaminatora to kogo będę się pytać dlaczego mam to źle? sprzątaczki? A na pisanie podań o wyznaczenie terminu, potem na wątpliowości w zadaniu to już całe wakacje z głowy. Pewnie jeszcze trzeba napisać podanie o wejście do OKE.
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: klakiereq »

justina89, to naprawde jeszcze dobrze, uwierz. Osobiscie nie znam nikogo z tegorocznych maturzystow, ktory mialby taki wynik. Wszystkim poobnizali masakrycznie.

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 14:34 ]
Ludki, czy moglby mi ktos, kto nalezy pod OBIEG powiedziec, czy zaliczyli mu działki korony w przypadku tego nieszczesnego tulipana.
Bo jak tak teraz grzebie w litaraturze, to w wikipedii (wiem, nieobiektywne zrodlo) znalazlam, ze tulipan ma okwiat niezroznicowany na kielich i korone
A za cholerke nikt mnie wczesniej niczego takiego nie uczyl.
Awatar użytkownika
Jutka188
Posty: 34
Rejestracja: 9 sie 2008, o 09:18

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Jutka188 »

Wróciłam właśnie z jakże cudownego OKE Jaworzno. wraz ze swoją pracą otrzymałam klucz który oczywiście nie jest kluczem który dostają egzaminatorzy. Jest to ten sam klucz który znajduje sie na stronie CKE Siedziałam tam sporo czasu żeby w ostateczności się dowiedzieć że nie ma żadnej osoby która mogłaby mi to sprawdzić a co dopiero wyjaśnić dlaczego jest tak a nie inaczej Skonczyło się na tym że nie ma innej drogi niż napisanie podania. czas oczekiwania na odpowiedź to 14 dni także no generalnie żałuje że się w ogóle tam ruszyłam Zostaje mi moje marne 150 punktów i pożegnanie się z farmacjąbleh
vimatusia
Posty: 80
Rejestracja: 18 maja 2009, o 17:25

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: vimatusia »

to widzę że nieźle sobie pogrywają w tych komisjach ja też znalazłam kilka niezaliczonych odp mimo iż wg klucza powinni mi je uznać no ale jakoś nie mam ochoty się tam wykłócać chociaż jeśli te kilka procent a nawet 1 pkt miałby zdecydować o tym czy dostanę się na wymarzone studia to bym nie odpuściła
Więc wszystkim starającym się walczyć o swoje prawa życzę powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości