MATURA Z BIOLOGII

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

MATURA Z BIOLOGII

Post autor: Maartitkaa »

Heeej)
Biolodzy moi:D Uważam, że to dobry moment na rozpoczęcie nowego tematu, ktorym jest matura dla rocznika 90

Piszcie jak sie przygotowywujecie, z jakich książek korzystacie,kiedy zdecydowaliście sie na mature z biologii, z czego jescze zdajecie, na jakie chcecie iśc studia no i ogolnie o naszym wspaniałym przedmiocie jakim jest NATURLICH biologiad


ACHA I PRZEPRASZAM,BO ZAPEWNE ŹLE ZAŁOZYLAM TEN TEMAT,ZLYM MIEJSCU:D ALE NIE MOGLAM SIE JUŻ DOCZEKAĆ TYCH ROZMÓWD a w zasadzie nie wiem gdzie mogę go zalożyćd

POZDRAWIAM:***
sasquatch
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2008, o 09:38

Jak powtarzać, matura 2009

Post autor: sasquatch »

Witam.
Nie zagłębiając się w moje pobudki, jakoś tak wyszło, że będąc teraz prawie zielonym (nawet pasuje ) z biologii, chciałbym nauczyć się jej do maja następnego roku, aby na najbliższej maturze osiągnąć conajmniej 80% .
Korzystam z podręczników PWNu. Jest 5 tomów po 300 stron, bardzo przyjemnie napisane. Ale oto moje pytanie:
W jaki sposób utrwalać wiedze biologiczną i sprawdzać jak idzie?
Bo ucze się również chemii, ale tutaj mogę robić dowolną ilość zadań. Teoria jest również do niech potrzebna, więc sprawdza się jedno i drugie. A jak sobie z tym poradzić w Biologii? Bo chyba samo przeczytanie podręcznika nie wystarczy . Miałem pomysł aby rozwiązywać jakieś zestawy ćwiczeń, albo męczyć ludzi, żeby mnie przepytali .
I jeszcze jedno. Warto sobie robić notatki podczas nauki biologii samotnej, czy lepiej sięgnąć do repetytoria w czasie powtórek? Za repetytorium przemawia czas. Za notatkami utrwalenie wiedzy. Jest w ogóle możliwe w którki rok przerobić tyle materiału? .
Pozdrawiam wszystkich serdecznie .
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Eklerka »

sasquatch pisze:W jaki sposób utrwalać wiedze biologiczną i sprawdzać jak idzie?
obierz sobie ze strony oke dotychczasowe arkusze maturalne i rozwiazuj. A jak tego bedzie malo kup jakies testy.
cahala

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: cahala »

to nie jest krótki czas ucz się tak aby Tobie to pasowało. Warto rozwiązać wszystkie arkusze maturalne które się do tej pory pojawiły. Jakieś dobre testy teŻ by się przydały. Ale najpierw ucz się tzw. metodą prób i błędów. Spróbuj kaŻdego sposobu i sprawdź którym najlepiej zapamiętujesz. Jednym wystarczy przeczytanie tematu a inni muszą robić notatki, schematy, rysunki itd.
Milka
Posty: 310
Rejestracja: 22 mar 2008, o 09:58

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Milka »

czesc
jestem w klasie biologiczno chemicznej, i pisze rowniez mature w 2009
Szczerze mówiąc , to absolutnie nie jest krótki czas do przygotowania sie do matury z bio.
Co innego gdtbys zadała to pytanie w styczniu
Znam wielu ludzi, z matematycznych klas ktorzy w ostatniej klasie wzieli sie za bio, chemie i fizykę tylko sumiennie, i teraz są szczesliwymi studentami medycyny

Teraz jestem juz na nasiennych, powtarzam sobie materiał z pierwszej klasy.
Ja osobiscie czytam dwa razy temat, robie z tego notatki (bez pomocy ksiazek) i sprawdzam ile umiem w postatci testów, osobiscie polecam wyd Omega.
Arkusze natomiast będę ruszała, dopiero jak powtórzę cały materiał. Wtedy bede wiedziała z czego mam braki

PS Myślę, ze warto robic notatki, bynajmniej ja nie umiem sie bez nich uczyc.
Ale to juz zalezy co kto lubi, inni wolą np czytac kilkanascie razy tematy
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: DK »

Moje doswiadczenia co do nauki biologii sa takie, ze nic mi nie dało czytanie podrecznikow przed matura. Jesli macie wiecej czasu to lepiej skupcie się na rozumieniu tych mechanizmów, ogolnych zasad, podstawowych definicjach. I raczej nie wychodzcie poza program, bo czasu szkoda, a potem odpowiedzi zbyt madre i tak nie sa uwzgledniane w kluczu, wiec jest 0 pkt. Najwiecej daje robienie rysunkow, notatek, wykresow itp, no i oczywiscie rozwiazywanie matur. Nie ma sie co porywac na cwiczenia, tylko zwykłe testy maturalne do znudzenia, bo niestety uczyc sie biologii do matury, a uczyc sie biologii to dwie rozne rzeczy.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Mrówek »

ja zamierzam poprawić maturę ale dla własnej satysfakcji
cahala

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: cahala »

ja prawdopodobnie teŻ będę poprawiała ale skupiać się będę na chemii, którą mam zamiar napisać po raz pierwszy
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Claudia »

Ja tez prawdopodobnie będę poprawiać biologie i chemie.jeśli znajdę czas Z wyniku nie jestem zadowolona i dlatego.
cahala

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: cahala »

A ja po skończeniu licencjatu chcę pójść na inne studia i dlatego No ale zobaczymy jeszcze jak to będzie bo znając mnie to jeszcze 10 razy będę zmieniała decyzję.
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

oo widzę, ze temat sie rozwija super)

Ja zaczęlam sie przygotowywac do matury dzisiaj w nocy:D
Zaczęlam od 3częsci podręcznika z OPERONU(genetyka, ewolucjonizm).
Uff. mam nadzieję, że sobie pordzę , jestem w kalsie z rozszerzona hist i WOSem, a nie cierpie ich:D
Ktos z Was wybiera sie do Krk?


A co do tego jaki sposob nauki preferujemy. Ja zawsze czytam temat raz,potem robie z niego notatki na kartkah a4, rysunki ,wykresy(moje ulubione), nie lubie tabeld. No a robiąc notatki patrze do podrecznika normalnie, a nie jakoś, że z głowy robie:d Potem powtarzam i zazwyczaj wszytko umiem po 1-2powtórzeniach. Jak sie coś pisze, to lepiej wcchodzi do głowy niż tylko czytając.
No, ale wiadomo każdy ma swój sposób.

POZDRAWIAM :***
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Nitka »

Hmm co do rozwiązywania zadań to może warto chociażby w miejscowej bibliotece poszukać książek z zadaniami przygotowującymi do matury, gdzie arkusze są poukładane tematami? Posiadam takich kilka i to dobry sposób na sprawdzenie jakiejś konkretnej partii materiału ) A co do samego sposobu nauki - wciąż szukam odpowiedniego dla siebie P A no i dobrze czytać, że rok czasu na przerobienie tego wszystkiego to wcale nie tak mało ]
Maartitkaa
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2008, o 15:42

Re: MATURA Z BIOLOGII 2009

Post autor: Maartitkaa »

hmmm no niemalo niemało, ale jeżeli ktoś musi przerobic jeszcze inny przedmiot jakim jest np CHEMIAD to może braknąc siły i czasu:d DLATEGO MUSIMY SIE MOTYWOWAĆ NAWZAJEM:d

A Nitka powiedz mi jakich autorów masz te testy i z jakiego wydawnictwa? wlasnie takch potrzebuję, poukładanych dzialami! Szukałam u mnie w bibliotece,ale nie było/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości