Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
martus9191
Posty: 30
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 18:48

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: martus9191 »

Duzo za dużo jak dla mnie było systematyki Nie lubie tego działu, prawie w ogóle człowieka, dużo ekologii. Niepodobał mi się ten arkusz, nawet wynik trudno oszacowac bo dużo będzie zależec od elastycznosci klucza.
Awatar użytkownika
dom.
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2008, o 23:01

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: dom. »

dużo na umiejętności czy raczej wiedza?
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: m0rix »

Ja dałem, że umożliwia sprawdzenie czy został zakończony proces translacji. W drugim, że można obserwować jak przemieszczają się komórki nowotworowe w organiźmie.
mihuZdzihu

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: mihuZdzihu »

mi też się nie podobał arkusz za bardzo. Zdecydowanie za mało człowieka. Z genetyki faktycznie łatwe zadania. Ciekawy jestem jak będzie wyglądał klucz.
Nadi
Posty: 38
Rejestracja: 11 sty 2010, o 15:51

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: Nadi »

Jak dla mnie najdziwniejszy arkusz jaki miałam w rękach. Próbna banał, a to? Mało rzeczy, których uczymy się w szkole, więdzej wiedzy ogólnej. Kosmos.
Awatar użytkownika
Incitatus
Posty: 60
Rejestracja: 4 lip 2009, o 18:30

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: Incitatus »

Wydaje mi się, że nie było tak źle, niektóre pytania były naprawdę banalne- np to z reakcjami endo- i egzoergicznymi, jak napisaliście z tymi kolibrami? Ja napisałam w pierwszym, że to mutualizm, a w drugim, że to allelopatia- jeden podgatunek wydziela do podłoża substancje, które blokują wytwarzanie długich kwiatów, dopiero gdy tego pierwszego zabraknie drugi gatunek może wytwarzać oba rodzaje kwiatów.
nie mogłam nic innego wymyślić.
Awatar użytkownika
martuśka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2009, o 11:26

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: martuśka »

Dużo zadań na kombinowanie. Zdziwiło mnie to, że była to zupełnie inna matura niż próbna, nie spodziewałam się, że będzie aż tak mało człowieka.
ttomek
Posty: 128
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:31

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: ttomek »

Wg mnie wiedzy tam było jak na lekarstwo.
Raczej umiejętności, zabawa z obrazkami, tekstami, schematami, itd.
Awatar użytkownika
dom.
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2008, o 23:01

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: dom. »

a jakieś zadania nie do przejścia były?
Awatar użytkownika
martuśka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2009, o 11:26

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: martuśka »

Tylko czekać na klucz i przykładowe odpowiedzi, jestem strasznie ciekawa, ponieważ zadań typowo na wiedzę było zaledwie kilka i to prostych, a sporo takich gdzie trzeba było kombinować, wymyślać.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, o 11:18 przez martuśka, łącznie zmieniany 1 raz.
nuusia
Posty: 31
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 14:08

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: nuusia »

bardzo mało wiedzy. Matura dziwna, inna. Poczekamy na klucz to zobaczymy Rozwiązywałam trochę tych testów a takiego czegoś nigdy w ręce nie miałam.
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: Gehenna »

Fakt, pytań na wiedzę nie było aż tak sporo, ale te na myślenie jednak trochę mnie przerosły. Stracę parę punktów na takich rzeczach, że wstyd się przyznać.
Mam tylko nadzieję, że klucz nie będzie kosmiczny -.-
mihuZdzihu

Re: MAtura z biologii R 2010

Post autor: mihuZdzihu »

Zdziwiło mnie, że tak mało człowieka. Nie było nic o hormonach. Żadnych tabelek, wykresów. doświadczeń( jeden wniosek), na których można było dość łatwo zebrać kilka punktów. Matura kompletnie inna niż zeszłoroczne i próbna z tego roku. Teraz pozostaje nam czekać, co CKE przygotowała dla nas na chemię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości