Matura z j.polskiego - ustna

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: La Morte Vivante »

Nie chciałem wkuwać na pamięć, ale po kilkukrotnym przeczytaniu całości samo ładnie weszło i przy wygłaszaniu nawet używałem identycznych słów.
phoenix22
Posty: 8
Rejestracja: 25 gru 2010, o 12:17

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: phoenix22 »

Hej! Może ktoś mi pomoże, mam taki temat: Rożne oblicza heroizmu w literaturze. Analizując i interpretując wybrane utwory, porównaj sposoby prezentowania bohaterstwa w różnych okresach. Uwzględnij stosowne konteksty.
Wybrałam Antygonę, Pieśń o Rolandzie i Nad Niemnem, wiem pewnie suchę, no a nie chce się zbytnio wysilać przy tej odpowiedz, bo ma się ważniejsze rzeczy do zrobienia, nie prawdaż? Otóż mam takie pytanko, czy zostawić te lektury, czy zmienić jakąś, dodać coś, czy nie jest mało? Pani w szkolę mi mówiła, że Antygona to raczej ma mało wspólnego z heroizmem o.O I jeszcze, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy przy odpowiedzi mam powiedzieć"Tezą jaką sobie postawiłam jest : bla bla bla"? Czy nie ma być tej tezy i jak ona mogłaby brzmieć, bo Pani w szkole powiedziała, że jest zła i brzmi jak temat Liczę na Waszą pomoc, gdyż nie jestem dobra w takich odpowiedziach ani tym bardziej pisaniu.
Dziękuję za wiadomość!
welonek41
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 15:25

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: welonek41 »

co do tematu Różne sposoby personifikowania zła w XIX i XX wieku. Przedstaw je odwołując się do wybranych utworów literackich.
Wybrałam książki takie jak Dżuma,Dziady cz.III,Miłosierdzie gminy oraz Sklepy cynamonowe. jakie mogłabym wnioski umieścić ? bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: DMchemik »

Uczenie się prezentacji na pamięć świadczy o braku przygotowania do tematu i o nierozumieniu tematu. To tak na przyszłość, po prostu opracować temat i najlepiej spontanicznie o nim opowiedzieć na podstawie prezentacji. Wykucie czegoś takiego po kilku sekundach jest widoczne dla widza.
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: josieniek »

ja swoją prezentację napisałam i czytałam ją wiele razy. moim zamiarem było mówić własnymi słowami (w sumie sama ją napisałam, więc.), ale i tak wyrecytowałam niemalże oryginał.

ważne, że wiemy o czym mówimy, a nie tłuczemy z pamięci. bo jak, nie daj boże, się człowiek rozproszy choćby na sekundę to może być niemiło

wg. mnie maturka ustna z polskiego to najlepszy egzamin. jakoś tak miło go wspominam. weszłam tam tak pewna siebie jak nigdy dotąd
Awatar użytkownika
malibu5
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2011, o 15:50

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: malibu5 »

Myślicie, że będzie to jakiś problem jeżeli mam wpisaną w bibliografię prezentację multimedialną a jednak jej nie będę miała? Wiem, że nauczyciel, który jest moim egzaminatorem już dostał bibliografię.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: mrsdavis »

malibu5, nie zdasz
Awatar użytkownika
malibu5
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2011, o 15:50

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: malibu5 »

mrsdavis pisze:malibu5, nie zdasz
Taa . Nie no, żeby nie było później, że mi jakieś punkty odejmą czy coś, różnie bywa.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: LanceArmstrong »

Co je
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: LanceArmstrong »

Co jesli nie zdam dzisiaj matury ustnej z polskiego? Zje%^^& dziaj, zapomnialem ze nie mozna wniesc takstu prezentacji i nie wiem czy zdam, nie mialem konspektu ani nic.
Moge isc na studia w tym roku Tylko jednej moge nie zdac
prosze o odpowiedz
ind
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:14

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: ind »

Spokojnie. Na pewno zdasz. Zresztą sama prezentacja to tylko 4 punkty (zdaje się od 6). Najwięcej punktów można nazbierać w rozmowie z komisją i na to się nastaw. Polonistki nie chcą nas udupić, jak zobaczą, że nie podchodzą Ci pytania, zadadzą inne, łatwiejsze. Najważniejsze jest, żeby mówić cokolwiek, nawet głupoty, byleby mówić.
Dla pocieszenia, ja przed ustna uczyłam się 3h, zdałam na 18/20. A komisja mi powiedziała, że moja rozmowa była zdecydowanie bardziej wartościowa, niż wypociny, które paplałam przez 13 min : )
Powodzenia!

ps. A jeśli by się nie udało, to jest poprawka w sierpniu. Także może gdzieś dałoby się jeszcze dostać
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: LanceArmstrong »

Jak zdam w sierpniu to moge skladac na medycyne? te terminy ktore sa z malymi punktami? co sie dzieje jak nie zdam? sierpien, ale czy to mnie elminuje ze studiow w tym roku?
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Matura z j.polskiego - ustna

Post autor: Madridistka »

Z lekarskim po poprawce w sierpniu to można się pożegnać. Można iść jedynie na te studia, gdzie mają jakieś miejsce, czyli filozofie itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości