Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: onlyma »

Ismena pisze:prosze o odpowiedz. czy epos to to samo co epopeja?
Tak

"Epos (także: epopeja, poemat heroiczny, czasem również poemat epicki) – jeden z głównych i najstarszych gatunków epiki. - Wikipedia
jagodzio pisze:Niech mi ktoś wyjaśni kim był ten Bylica i jaką miał rolę w utworze, proszę. Dręczy mnie, to bo Chłopów czytałam, a gościa nie kojarzę
Ojciec Hanki, żony Antka, który był synem Boryny ^^
Po prostu temat jak marzenie dla mnie był Roli to on w tym utworze za wielkiej nie odegrał, chodziło o ten cały wycug, on, ta stara Agata, że tacy byli przez to źle potraktowani, zależni od dzieci no i Boryna na ten wycug do dzieci nie chciał iść Podejrzewam że mało to logiczne, ale to jeszcze z wrażenia Jakby co pytaj konkretnie będę odpowiadać
Ostatnio zmieniony 4 maja 2009, o 12:02 przez onlyma, łącznie zmieniany 1 raz.
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: agnika »

tak to to samo, ja tez pisalam z pana tadeusza, tylko nei jestem pewna czy dobrze to zrobilam najpierw scharakteryzowalam zosie, potem telimene, nastepnie je porownalam i wyciagnelam wnioski macie tak samo
?
jaro_O
Posty: 83
Rejestracja: 1 lip 2008, o 13:33

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: jaro_O »

h trafiłem w chłopów i jestem z siebie dumny D no Władziowi Reymontowi tez moge podziekowac za Chłopów
Enjooy
Posty: 51
Rejestracja: 4 lip 2008, o 16:02

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: Enjooy »

jagodzio pisze:tak to to samo, ja tez pisalam z pana tadeusza, tylko nei jestem pewna czy dobrze to zrobilam najpierw scharakteryzowalam zosie, potem telimene, nastepnie je porownalam i wyciagnelam wnioski macie tak samo
ja podobnie
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: jagodzio »

Onlyma: Dziękuję bardzo! Tylko tak ogólnie chciałam wiedzieć.
Powiem Wam, że miałabym duży problem co wybrać, gdybym pisała maturę w tym roku. Obydwa tematy proste, obydwie lektury czytałam. Tego Bylicę pewnie rok temu bym jeszcze kojarzyła (albo bym skojarzyła po fragmencie). A Pana Tadka to się męczy już od gimnazjum
I po raz kolejny moja wychowawczyni miała rację: nie uczcie się wierszy!
Enjooy: To nie ja napisałam, tylko agnika.
Marzenks
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:36

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: Marzenks »

A mi się śniło że bedzie Pan Tadeusz. Rano koleżanka mi pisała, że jej śniły się Chłopi. Obydwie miałyśmy prorocze sny. -D
A szykując się do szkoły cały czas recytowałamLitwo, ojczyzno moja! I sama się sobie dziwiłam, że jeszcze to umiem.
heh. Ale ogólnie jestem śrenio zadowolona. Zobaczymy po 15 co będzie w kluczu pisało
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: jagodzio »

Marzenks pisze:A mi się śniło że bedzie Pan Tadeusz. Rano koleżanka mi pisała, że jej śniły się Chłopi. Obydwie miałyśmy prorocze sny. -D
A szykując się do szkoły cały czas recytowałamLitwo, ojczyzno moja! I sama się sobie dziwiłam, że jeszcze to umiem.
heh. Ale ogólnie jestem śrenio zadowolona. Zobaczymy po 15 co będzie w kluczu pisało
Ja bym Ci radziła w ogóle do klucza nie patrzeć! Jak ja zobaczyłam w zeszłym roku, że ta praca gazty wyborczej polega głównie na wymienianiu symboli to się załamałam i doszłam do wniosku, że mogę nie zdać A jak przeszedł 30 czerwca, to się okazało, że wcale tak źle nie było
Ismena
Posty: 67
Rejestracja: 17 mar 2009, o 16:41

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: Ismena »

jagodzio pisze:Te kobiety raczej niewiele mają wspólnego z feminizmem :]
chodzilop mi o to ze rok temu kobieta teraz kobiety, ale mniejsza z tym
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: jagodzio »

Ismena pisze:
jagodzio pisze:Te kobiety raczej niewiele mają wspólnego z feminizmem :]
chodzilop mi o to ze rok temu kobieta teraz kobiety, ale mniejsza z tym
Wiem, ale to nie ma nic do feminizmu.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: onlyma »

Ja się tylko dziwnie czuję ze względu na ten tekst czytania ze zrozumieniem. Niby łatwy, prosty i przyjemny, a jednak nie jestem w pełni zadowolona.

A jeśli kurczę, zamiast WERONKA przez całe wypracowanie pisałam WERONIKA to co ze mną będzie? Ja tam na prawdę przeczytałam WERONIKA a nie WERONKA.
Błąd rzeczowy? I policzą go jako jeden prawda?
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: Molcia »

A Weronka to nie zdrobnienie od Weronika? W sumie i tak to samo. To jakbyś pisała Oleńka lub Aleksandra ( Billewiczówna na przykład )

AleChłopów nie czytałam, więc nie znam tematu dokładnie. Teraz już chyba nie ma się czym przejmować. Egzamin za Wami i już możecie zdać się tylko na egzaminatorów.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: onlyma »

Molcia pisze:Egzamin za Wami i już możecie zdać się tylko na egzaminatorów.
Albo na sierpień

No właśnie nie wiem, nawet w podanym fragmencie było WERONKA. Kurcze, jaki obciach, z nerwów tej jednej literki nie zauważyłam
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Matura z polskiego - wszystkie potrzebne materiały :)

Post autor: Usagi_Tsukino »

Pisałam to na luzie I dorobiłam swoje zakończenie wątku Zosi i Tadeusza no ale trudno już Jak na to, że wylosowałam ławkę nr 13 i myślałam, ze bedzie gdzies w srodku srodkowego rzędu, a okazała się być pierwszą to i tak było zero stresu Gdy zobaczyłam Chłopów chciałam się złapać analizę wiersza gdyż lekturę pamiętałam na tyla na ile A jak zobaczyłam ten temat z Zosią i Telimeną to chciało mi się śmiać, bo przed salą tak wszyscy schizowali Generalnie obstawiane u nas w szkole byłoPrzedwiośnie iZbrodnia i Kara", nikt nie trafił Co do Pana Tadeusza, jeszcze dziś rano mówiłam do mamy, że to byłby szczyt szczęściaPan Tadeusz",Lalka ( co było mało prawdopodobne) iGranica
Teraz jeszcze zobaczyc te wyniki. haha
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości