Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Bel
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2015, o 20:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Bel »

Z biologii dopiero kończymy grzyby:/ z chemii jutro sprawdzian z roztworów, ale zaczynaliśmy od systematyki związków nieorganicznych
Kropciana
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2015, o 14:14

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Kropciana »

Witam,
również pisze maturę w 2017 roku , wiec przylaczam sie do Waszego grona
Wydaje mi się że z materiałem w szkole jestesmy troche w tyle, ponieważ na biologii zaczeliśmy budowe roślin, a z chemii konczymy atom / Czy jest tu ktoś kto też jest w podobnej sytuacji ?
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

Kropciana, nie jest źle, my z biologii jeszcze grzybów nie zaczęliśmy. Jestem załamana biologią w mojej szkole.
Z chemii kończymy mieszaniny.
Kropciana
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2015, o 14:14

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Kropciana »

Greena pisze:Kropciana, nie jest źle, my z biologii jeszcze grzybów nie zaczęliśmy. Jestem załamana biologią w mojej szkole.
Z chemii kończymy mieszaniny.
Ale idziecie zgodnie z podręcznikiem z chemii? Bo u mnie w szkole Pani zaczeła od moli, stężeń itp i tak sie zastanawiam czy moze dlatego jesteśmy tak w tyle
Taebir
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2015, o 15:54

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Taebir »

Kropciana, my mamy podręcznik z Nowej Ery i idziemy zgodnie z tematami w podręczniku, po kolei. Czyli najpierw budowa atomu, wiązania i teraz mamy systematykę związków nieorganicznych. Dzisiaj zaczęliśmy wodorotlenki, zapewne w przyszłym tygodniu będziemy kończyć ten dział i wkrótce rozpoczniemy stechiometrię.
Z biologii jesteśmy na tkankach roślinnych, na korkach przerobiłem tkanki do końca i korzeń. Mam nadzieję, że rośliny się skończą jak najszybciej, bo to fuj i ble jest.
Kropciana
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2015, o 14:14

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Kropciana »

Czyli widze, że tylko w mojej szkole Pani postanowila zmienić kolejność sama nie wiem czy to dobrze czy zle.
Jeśli chodzi o biologie to mam podobno odczucia - byle by jak najszybciej przerobić te rośliny bo ciężko z nimi
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Maturzyści 2017

Post autor: castle »

W klasie maturalnej jak będziecie powtarzać rośliny to będzie już łatwiej wszystko ogarnąć. Jak też jak pierwszy raz uczyłam się o roślinach to mi nie przypadły do gustu, ale pózniej wydało się to prostsze. Także nie przejmujcie się za bardzo

Awatar użytkownika
thedomiist
Posty: 30
Rejestracja: 2 lip 2014, o 18:26

Re: Maturzyści 2017

Post autor: thedomiist »

Widzę, że nie tylko ja nie lubię roślinek
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

No to ja do znienawidzonych roślinek dorzucę jeszcze cudowne protisty i grzybki
Kropciana
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2015, o 14:14

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Kropciana »

Oh tak - protisty i grzyby szczególnie te wszystkie procesy płciowe
Taebir
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2015, o 15:54

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Taebir »

Szczerze, to ja nie umiem tych cyklów rozwojowych. Nie miałem sił się ich uczyć, jedynie je przejrzałem, żeby jakby był schemat, to bym ogarniał. Protisty jakoś były znośne, moim zdaniem. Ale grzyby - tak jak rośliny to fuj i ble.
Pocieszam się tym, że z roślinami idziemy szybko i niedługo (:D) będą zwierzęta, co będzie już tysiąc razy lepsze.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Maturzyści 2017

Post autor: persil1991 »

Cykle rozwojowe roślin bardzo fajnie opisane są w starym podręczniku Podbielkowskich, jeśli ktoś ma dostęp (starsze rodzeństwo, biblioteka szkolna) to polecam. Wiele mi to rozjaśniło.

Ale na maturze, nawet jeśli się pojawią, to pewnie wraz ze schematem, więc pytanie - czy warto aż tak się zagłębiać
Bel
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2015, o 20:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Bel »

Kropciana, ja też mam chemię nie po kolei mieliśmy już związki nieograniczne, stechiometrię, roztwory i na ostatniej lekcji zaczęliśmy budowę atomu,
a z biologii w poniedziałek zaczynamy tkanki roślinne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości