Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

lidzik, ja mam właśnie odwrotnie, gdy mam ferie czy wakacje to mam straszną chęć do nauki
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Ja mam syndrom słomianego zapału oczywiście zawsze mam ambitne plany, ale za nic nie potrafię się ich trzymać. Ale walczę ze sobą

Emira
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2016, o 08:35

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Emira »

Greena, Mam tak samo w każde dni wolne ferie, wakacje, weekendy itd. mam wielką chęć do nauki:D i w sumie jak na razie udaje mi się przez te wolne dni uczyć. Jeżeli chodzi o materiał to z biologii od razu po feriach sprawdzian z pięciu tematów z różnorodności bezkręgowców a parę dni później z chemii z reakcji utleniania-redukcji itd.
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

My trochę z tyłu, na pewno zdążymy, ale pewnie nie będzie zbyt wiele czasu ma powtórki w szkole. Tak czy siak, w domu trzeba pracować Wypoczęłam i w poniedziałek zacznę z nowymi siłami. Przynajmniej mam taką nadzieję :p

Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

Przez ten pierwszy tydzień z ferii powtarzałam materiał z gimnazjum z chemii. W gimnazjum chemia to była jakaś porażka, w trzeciej klasie wiecznie nauczycielka na zwolnieniu, a przecież w ostatniej klasie był najistotniejszy materiał. Gdy robiłam zadania na lekcjach często miałam problemy właśnie przez niedociągnięcia w gimnazjum.

Mam zamiar do końca ferii powtórzyć z biologii chemiczne podstawy życia i komórkę, a z chemii budowę atomu, wiązania chemiczne i stechiometrię. Jestem zdania, że lepiej powtarzać i utrwalać to co było wcześniej, bo pamięć czasami zawodzi
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Ostatnio jakoś mam ogromne problemy z uczeniem się, nie potrafię się na niczym skupić, jestem wiecznie zmęczona. myślałam, że to może z przeuczenia i cały tydzień ferii odpoczywałam. Nie rozwiązało to jednak niczego.

Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

Też planuję sobie w ferie powtórzyć materiał. Szczególnie biologię, bo najszybciej wylatuje z głowy. Z chemii, mam wrażenie, że pamiętam dużo więcej. I chcę wziąć się troszkę za matmę, bo mi coś ostatnio nie idzie tak jak bym chciała. Ale nic na siłę, najważniejsze by trochę odpocząć

Greena, też mało pamiętam z gimnazjum, szczególnie z organicznej, ale na lekcjach zawsze mamy trochę powtórki na początku działu i szybko się przypomina

lidzik, masz po prostu zły okres, zdarza się każdemu. Dasz radę, powodzenia!
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

lidzik, miałam tę samą sytuację przed feriami. Po prostu jakieś zawieszenie. Przy tej podstawie programowej takie stany to chyba rzecz normalna, więc się nie przejmuj. Odpuść sobie i we ferie odpoczywaj, czytaj książki, oglądaj filmy, wychodź ze znajomymi
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Dzięki za wsparcie mam nadzieję, że od poniedziałku wróci mi koncentracja

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Mårran »

Odpocznij trochę, odmóżdż się, to w końcu nabierzesz sił i wróci
Pani Buka
AgataMaz
Posty: 32
Rejestracja: 14 sty 2016, o 18:31

Re: Maturzyści 2017

Post autor: AgataMaz »

też przed feriami miałam już tego dość, po tygodniu odpoczynku jest lepiej, ale jak pomyślę, że po feriach mamy znowu dużo roboty to trochę załamka
justyna123456987
Posty: 43
Rejestracja: 9 mar 2015, o 20:55

Re: Maturzyści 2017

Post autor: justyna123456987 »

Ale dawno mnie tu nie było. Pozwolę sobie na małą pochwałę: dostałam się do etapu okręgowego OWE, chociaż o olimpiadzie dowiedziałam się 2 dni przed. A tak poza tym to ja już po feriach, meeeeega dużo pracy tym bardziej, że właśnie zaczęłam robić prawko to dodatkowo dochodzą wykłady i jazdy eeehhhh. ciężko jest. Jeszcze teraz muszę nadganiać wszystkie oceny i zabiegać o względy nauczycieli, bo od czerwca wyjeżdżam do pracy. I jeszcze ta olimpiada.

Z materiałem w szkole średnio biologia - fizjologia roślin (żeby te wredne rośliny się wreszcie skończyły) a chemia redoksy.

Słyszeliście o Olimpiadzie Żywności i Żywienia czy jakoś tak? Ktoś bierze udział? Aa i jeszcze jedno też wam robią z rozszerzonych przedmiotów sprawdziany z tego co do tej pory przerobiliście - takie mini matury?
AgataMaz
Posty: 32
Rejestracja: 14 sty 2016, o 18:31

Re: Maturzyści 2017

Post autor: AgataMaz »

no właśnie nam zaraz po feriach robią sprawdzian z biologii ze wszystkich organizmów, oprócz fizjologii roślin i zwierząt, bo to zostawiliśmy na po metabolizmie
justyna123456987 a gdzie będziesz pracować? i kiedy powinnam zacząć się zorglądać za pracą na wakacje?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości