Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Taebir
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2015, o 15:54

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Taebir »

Ale Wam zazdroszczę tej rozszerzonej matematyki. Jak już wspominałem, moja jest podstawowa i na poziomie dosyć średnim. xd Już praktycznie połowa wakacji, niedługo do szkoły!
Ja w sumie cały czas rozmyślam co wybrać. Myślę, że jak będę miał wystarczająco punktów to pójdę na lek/lek-dent, a jak nie to farmacja i będę zadowolony tak samo, a nawet bardziej może. Ale póki co, wakacje trwają, także!
Awatar użytkownika
thedomiist
Posty: 30
Rejestracja: 2 lip 2014, o 18:26

Re: Maturzyści 2017

Post autor: thedomiist »

Ja mam matematyke rozszerzoną i świetną nauczycielke także o to sie akurat nie martwie
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

Mój cel to głównie lekarski, więc stawiam poprzeczkę wysoko. Pewnie będę próbowała z samą biologią i chemią, dodatkowo matma podstawowa to wtedy jeszcze w grę wchodzi Wrocław. Chyba że się porwę na rozszerzenie z fizyki to wtedy kierunek Warszawa, ale nie wiem czy warto, słyszałam dużo negatywnych komentarzy na temat WUMu. Ale jeszcze mam trochę czasu

Taebir, do szkoły jeszcze daleko : D Z jednej strony już tam chcę, ale z drugiej przyszłe dwa lata mnie przerażają i chcę to odwlec jak najdalej.

A tak poruszając troszeczkę inny temat ^^ Jak u was w klasie wygląda stosunek dziewczyn do chłopców? Czy ród męski, podobnie jak u mnie, jest na wymarciu? 23 dziewczyny na 3 chłopców, a w przyszłym roku może dwóch, why?

Bel
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2015, o 20:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Bel »

Ja też zdaję maturę razem z wami rozszerzam biologię, chemię i język polski. W pierwszej klasie nie wyszliśmy poza podstawę, ale chodziłam na rok zerowy z chemii w moim liceum, na którym na początku powtarzaliśmy materiał z gimnazjum (trochę pozapominałam więc się przydało), a po powtórce zaczęliśmy rozszerzenie, np. przerobiliśmy mnóstwo zadanek z moli.

Książki już posiadam, uzbierało się ich 47 , a jeszcze chcę dokupić sobie podręczniki Operonowskie do biologii (używamy Nowej Ery) i arkusze NE z serii Teraz matura", bo nauczycielki korzystają z nich u mnie w szkole. Korepetycje również planuję od klasy 2, z obu przedmiotów

Ja mam w klasie same dziewczyny xd ustalenie czegoś klasowo to koszmar, bo prawie każda chce co innego:x
Awatar użytkownika
thedomiist
Posty: 30
Rejestracja: 2 lip 2014, o 18:26

Re: Maturzyści 2017

Post autor: thedomiist »

U mnie chłopców też jest maleńko, niestety ale ogólnie klasa bardzo zgrana i ambitna
Jeśli chodzi o książki to też już część uzbierałam, sama nie wiem co jeszcze kupić, które pozycje faktycznie są przydatne
Btw, ile godzin chemii i biologii macie mieć w drugiej klasie?
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

Ja z książek mam podręczniki z Nowej Ery, z biologii komplet Bukały i zbiór Maturalnie że zdasz, z chemii Witowski i Pazdro. Narazie mi wystarczy, nie chcę już niczego dokupować. Ewentualnie jakieś repetytorium w 3 klasie jak najwięcej arkuszy maturalnych i mam nadzieje że dam radę. Ale to się okaże dopiero

Co do rozkładu godzin to u mnie to wygląda tak: 5 biologii, 5 chemii, 4 fizyki

Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Anaelis77 »

Bel pisze: Ja mam w klasie same dziewczyny xd ustalenie czegoś klasowo to koszmar, bo prawie każda chce co innego:x
Och, skąd ja to znam.

Bel
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2015, o 20:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Bel »

thedomiist pisze: 5 biologii, 5 chemii
ja też
Awatar użytkownika
sulfogwajakol
Posty: 10
Rejestracja: 9 lip 2015, o 10:40

Re: Maturzyści 2017

Post autor: sulfogwajakol »

Ja również po 5 biologii i chemii. W pierwszej klasie to biologii i chemii łącznie miałam 5
Taebir
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2015, o 15:54

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Taebir »

W pierwszej klasie to łącznie miałem 2 godziny biologii i chemii. XD
U mnie jest aż 6 chłopaków i 22 dziewczyny, więc całkiem nieźle. Liczę, że w drugiej klasie będziemy mieć jednak 6 godzin biologii jak ma obecna druga (no trzecia) i 5 godzin chemii. Pod koniec sierpnia powinien już być plan na dzienniku internetowym.
Ogólnie to mają nam zmienić nauczycieli od biologii i chemii bo ci z którymi mieliśmy uczą niby podstawę i pod koniec roku była mega afera o to i nie tylko, było śmiesznie. Jak nam nie zmienią, to ja nie wiem jak zdzierżę 5-6 godzin biologii z tą panią. Chemia może by jeszcze uszła, ale biologia. Jezu.
Awatar użytkownika
muffinka
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 20:22

Re: Maturzyści 2017

Post autor: muffinka »

Anaelis77 pisze:
muffinka pisze:Również zdaję maturę w 2017:) Jestem na biol-chem-macie i jak na razie z chemii i trochę z matematyki zaczęliśmy rozszerzenie. Planuję ze wszystkich wiodących przedmiotów pisać rozszerzenie, ale czy wytrwam w tym postanowieniu, to się zobaczy.
O ile Ci nie zabraknie chęci, dasz radę. Powodzenia! Pewnie też celujesz w lek na jakiejś uczelni 3-przedmiotowej?

Tak, taki mam zamiar.
Awatar użytkownika
sulfogwajakol
Posty: 10
Rejestracja: 9 lip 2015, o 10:40

Re: Maturzyści 2017

Post autor: sulfogwajakol »

Taebir pisze:W pierwszej klasie to łącznie miałem 2 godziny biologii i chemii. XD
Bo tak w większości szkołach jest i powinno być. Moja szkoła jest po prostu pokręcona
Taebir pisze:Chemia może by jeszcze uszła, ale biologia. Jezu.
U mnie tak samo. Ja natomiast na zmianę nauczyciela na drugą klasę nie mam co liczyć. Dopiero w trzeciej, nah.
Awatar użytkownika
thedomiist
Posty: 30
Rejestracja: 2 lip 2014, o 18:26

Re: Maturzyści 2017

Post autor: thedomiist »

Ja z tego co wiem mam mieć tylko 4 godziny biologii i 4 godziny chemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości