Maturzyści 2017

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Patsy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2016, o 20:04

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Patsy »

dobrze by było gdybyście mogli podac lii do tych książek z tego co widze w google to Rożak nie ma świeżych książek.
Patsy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2016, o 20:04

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Patsy »

*linki
Awatar użytkownika
Venom
Posty: 78
Rejestracja: 14 kwie 2016, o 20:19

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Venom »

w żadnym oficljanym sklepie różaka już chyba nie ma, szukaj na aukcjach, grupach i nwm skąd wzięłaś te negatywne opinie- większość chwali. Obojętne czy to repretytorium z pwn, wsipu czy innego gówna nie polecam uczyć się z tego nowego materiału.
możebędęlekarzem
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2016, o 20:25

Re: Maturzyści 2017

Post autor: możebędęlekarzem »

Hejka

to ja też się dołączę zdaję maturę z biologii i chemii, mój cel to medycyna Jeżeli chodzi o zbiory zadan to posiadam do biologii i chemii Witowskiego, a uczę się ze starych książek z operonu, uslyszalam ze są najlepsze i je nabyłam
Patsy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2016, o 20:04

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Patsy »

To co ja mam wybrać wkońcu? i którą wersję tych starszych?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Mårran »

Patsy, temat z czego się uczyć wałkowany był na tym forum chyba częściej niż wszystkie inne tematy razem wzięte. I. nikt nie doszedł do konsensusu.
Pani Buka
Patsy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2016, o 20:04

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Patsy »

Mårran , dlatego ostatecznie pytam kto z czego korzystał i czy poleca
Patsy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2016, o 20:04

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Patsy »

Chemia Repetytorium. A.Persona , J.Dymara. Wyd. Medyk, Tom 1 i 2 czy Chemia. Repetytorium dla przyszłych maturzystów i studentów + DVD +Zbiór zadań z chemii do liceów i techników. Zakres rozszerzony?
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

bio:
- podręczniki z NE (standardowo)
- repetytorium z Grega - może być. Tanie, przejrzyste, ale nie jest fenomenalne jeśli chodzi o treść
- vademecum maturzysty Ewy Pyłki-Gutowskiej - POLECAM Jest niedrogie, ale idealne do powtórek. Jest obfite w tabele, ma przejrzyste rysunki i informacje, których czasem ciężko się doszukać w NE
- małe tablice z Adamantan - bardzo fajne, same tabelki i porównania
- zbiory Witowskiego - po prostu zadania z matur + autorskie, całkiem całkiem
- zbiory z serii Trening przed maturą - zmuszają do myślenia i nastawiają na myślenie maturalne. W większości są dość trudne, trzeba kombinować. Z 1/4 książek to klucz do zadań, co jest dużym plusem. Ogólnie polecam
- testy i arkusze z Operonu - zostawiam na czas, gdy przyswoję już całą podstawę programową. Są w nim testy z danych działów i mieszane, z instrukcjami jak rozwiązywać zadania maturalne


chem:
- podręczniki Pazdro - bardzo dobre do przyswajania teorii
- repetytorium z Grega - takie sobie, chociaż niektórzy sobie chwalą
- małe tablice z Adamantan - tak jak w przypadku biologii, tabelki i porównania. W porządku
- zbiory Witowskiego - jak dla mnie idealne do matury


Uf. Trochę się tego nazbierało. Moje opinie są subiektywne, więc nie sugerujcie się za bardzo, bo coś, co mi się może nie podobać wam może pasować. I osobiście uważam, że nie ma się co obstawiać milionem repetytoriów, najlepiej kupić sobie jedno do usystematyzowania wiedzy i zbiory. Ja trochę eksperymentowałam
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Maturzyści 2017

Post autor: lidzik »

Jak tam początek roku szkolnego? U nas praca wre już na całego, a ja nie mogę się przystosować i wrzucić piąty bieg. Odpoczęłam porządnie w wakacje, ale też się rozleniwiłam.
Greena
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2015, o 21:50

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Greena »

U mnie właśnie nie czuć, że jestem w maturalnej. Na razie luz blus
AgataMaz
Posty: 32
Rejestracja: 14 sty 2016, o 18:31

Re: Maturzyści 2017

Post autor: AgataMaz »

U mnie już sie zaczęło, mam tyle roboty, że nie wiem jak się będę wyrabiać. Siadam do nauki po szkole a kończę cn. o 20 a dzisiaj nadal robię. Jak tak to ma wyglądać to nie wiem jak dam radę

Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Maturzyści 2017

Post autor: Cappy »

Z własnego doświadczenia wam podpowiem, olejcie wszystko co nie jest biologia i chemią. Nie przejmujcie się maturą z polskiego/matmy, bo naprawdę trzeba być niezłym kotem żeby tego nie zdać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości