Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: armistice »

formica pisze:choćby w ten sposób, że rezygnują z fizyki albo wprowadzają podstawę zamiast rozszerzenia.
Co to za róznica i tak sie dostaną najlepsi
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: armistice »

PalmaKokosowa pisze:ja myślę, że na te uczelnie, gdzie wymagają 2 przedmiotów mogą jeszcze wzrosnąć, a tam gdzie 3 zmaleją
liczę całym sercem na to, że zdawanie matmy rozszerzonej mi się opłaci i w Łodzi i Olsztynie będą niskie progi
np. w ubiegłym roku w moim liceum na biol-chemie fizykę zdawała ponad połowa klasy, w tym roku z biol-chemu zdają ją jedynie 2
Myslisz ze mało ludzi mysli tak samo jak Ty ? HA ! To masz zaskoczenie, bo pisząc o tym na forum zmiejszyłaś swoja szanse ! Znam taka osobe co chodzi do 3 liceum i jest w biol chemie i mowiła mi, ze wlasnie w tym miescie jest taki trend zeby zdawac matme rozszerzoną. W kazdej szkole w kazdym biolchemie wiekszosc zdaje dodatkowo matme rozszerzoną.
Więc radze nie kombinować bo i tak dostana sie najlepsi.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: formica »

armistice pisze:
formica pisze:choćby w ten sposób, że rezygnują z fizyki albo wprowadzają podstawę zamiast rozszerzenia.
Co to za róznica i tak sie dostaną najlepsi
No tak, tylko, że rozszerzona fizyka odstraszała wile osób. U mnie w klasie sporo ludzi naprawdę dobrych z biologii i chemii nie dostało się właśnie przez fizykę, część nawet nie próbowała jej zdawać i w ogóle zrezygnowali z medycyny. Wyrzucenie fizyki=wzrost liczby kandydatów to prawie pewne.
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: eMKa »

a nie wiecie co z naklejkami-kodami kreskowymi? w tym roku u nas dostawało się je od wychowawcy na kilka dni przed maturami, a teraz, jako poprawiający, skąd mamy je wziąć?
Anatomicus
Posty: 53
Rejestracja: 19 paź 2009, o 19:01

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Anatomicus »

Jednak wprowadzili też do wyboru na poziomie podstawowym dzięki czemu wiele ludzi też na to pójdzie znam nawet kilka takich osób, co ułatwi tym piszącym rozszerzenie (oczywiście nie liczyłbym na sporą ilość ale tacy się znajdą).Akurat matematyka nie musi się okazać łatwiejsza od fizyki, gdyż ta co roku jest łatwiejsza.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: formica »

eMKa, U nas dostawało się je za każdym razem wchodząc na salę, żeby nikt niczego nie zapomniał i żeby nie było problemów.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: jagodzio »

Czy nadal nic się nie zmieniło i osoby poprawiające maturę mogą złożyć tylko deklarację ostateczną (tj. do 8 lutego)?
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Stazystka »

tak
rafaelek17
Posty: 141
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 00:16

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: rafaelek17 »

Witam.
Studiuję technologię chemiczną, ale jakoś przestały mi sie podobać te studia i znów zacząłem marzyć o farmacji. Teraz pytanie: jak uważacie- czy jestem w stanie od teraz wyrobić się i do maja przerobić cały materiał do biologii rozszerzonej?
W tamtym roku biologię R zdałem na 65%, ale to był wynik ponad stan, dość przypadkowo osiągnąłem taki wynik.
Jak uważacie ile czasu potrzeba żeby rzetelnie przerobić cały materiał?
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Miniaa »

W tym momencie udzielam korepetycji 5 osobom z biologii i to jak szybko przyswoisz materiał, zależy tylko od Ciebie. Mam 4 osoby po biologii podstawowej, które od października robią ze mną materiał rozszerzony. Najwięcej czasu schodzi na botanikę i zoologię. Na pewno botanikę trzeba bardzo dokładnie przerobić. Druga klasa to człoweik, więc to materiał łatwy prosty i przyjemny. Genetyka też powinna szybko pójść. Zostaje ewolucjonizm, ochrona środowiska, ekologia jako bajki do poduchy i oczywiście cytologia, histologia metabolizm, który trzeba porządnie przewałkować. Jeśli zaczniesz po sesji BARDZO rzetelnie pracować to dasz radę.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: formica »

ja bym z botaniką nie przesadzała bo na maturze prawie nigdy nic z tego nie ma. A już systematykę z pewnością można odpuścić. Zwłaszcza jak się ma mało czasu.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Miniaa »

Jak to, z botaniki jest coś zawsze :p Zoologie na razie olałam z moimi maturzystami Cała reszta z biologii to po prostu przyjemność.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Maturzysci poprawiający mature w 2010?

Post autor: Korczaszko »

Miniaa pisze:Jak to, z botaniki jest coś zawsze :p Zoologie na razie olałam z moimi maturzystami Cała reszta z biologii to po prostu przyjemność.
no 1 pytanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości