Medycyna- 2013/14.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: mickey_mouse »

odbiegając troszkę od tematu - dlaczego w pierwszej kolejności chcecie iść właśnie na WUM? Decyduje odległość, ilość znajomych, którzy studiują w Warszawie, rzekomy prestiż czy jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
akamaru173
Posty: 71
Rejestracja: 7 gru 2012, o 15:18

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: akamaru173 »

To prawda dużo zależy od odległości. WUM jest bardzo atrakcyjny ze względu na to że znajduje się w stolicy, a jak wiadomo to otwiera bardzo dużo możliwości. Poza tym szpitale kliniczne w Warszawie mmm.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: moorisett »

mickey_mouse pisze:mickey_mouse
, odległość jak dla mnie - max pół godziny i jestem na trojdena.
Awatar użytkownika
Epinefryn
Posty: 16
Rejestracja: 9 cze 2013, o 16:09

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: Epinefryn »

Ja mam 3 h pociągiem, ale mimo wszystko właśnie ze względu na dość duże możliwości, też najchętniej byłbym studentem tejże uczelni xd
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: gej »

Powtórzę poprzedników- duże możliwości.
Jedyna zagwozdka- jak znaleźć mieszkanie w przestępnej cenie z przestępnym/-ą współlokatorem/-ką .
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: mickey_mouse »

gej pisze:Jedyna zagwozdka- jak znaleźć mieszkanie w przestępnej cenie z przestępnym/-ą współlokatorem/-ką .
oj tak, ceny wynajmu mieszkań w Warszawie na pewno są kosmiczne. najlepiej trafić jak siostra mojej koleżanki - mieszka daleko od centrum, więc płaci dość mało jak na warszawskie standardy (nie wiem dokładnie ile, nie pamiętam) ale ma 5 min piechotą do przystanku metra, którym jedzie prawie pod samą uczelnię ^^

a co do samej uczelni - nie boicie się trochę tego mitu WUM-u", który mówi o chorej atmosferze i o wyścigu szczurów? Trudno jest mi ocenić, czy jest w tym jakieś ziarno prawdy, czy to historyjki wymyślane przez ludzi niemających tak naprawdę do czynienia z tematem i polegających na swojej wyobraźni
Awatar użytkownika
Epinefryn
Posty: 16
Rejestracja: 9 cze 2013, o 16:09

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: Epinefryn »

Mi to akurat jest obojętne, czy jest wyścig szczurów czy nie. Nie wydaje mi się by to istotnie wpływało na naukę.
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: gej »

Epinefryn-ie, może i niezbyt ważne, ale czasem podpowiedzi innej grupy: co było, na czym się skupić, są ważne.

Bądź co bądź, fajnie byłoby się z Wami mijać na korytarzu z przyjaznymi minami, a nie z myślą w głowie jak to komu nie-dopomóc, aby ktoś wypadł gorzej. To byłoby chore.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: dr-a »

Z wyścigiem szczurów w skrajnych formach się nie spotkałem w ciągu roku. Jest wspólny mail, dysk roku, ludzie wstawiają materiały na fejsa, dzielą się pytaniami, razem walczy o swoje etc. Ogólnie - na przepływ info nie można narzekać. Nie słuchajcie opowieści ludzi, którzy nigdy tego nie studiowali. Większość tej gadki to powtarzanie błędnych stereotypów o tych studiach.

Na trojdena są tylko języki na I roku, reszta na chałubińskiego. Jak się przeszuka oferty na necie odpowiednio wcześniej to można naprawde dobre mieszkanie w dosyć niskiej cenie znaleźć. Dosyć - bo wiadomo że to warszawa i ceny troche inne niż pozostałych miastach.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: Medycyna Lwów »

bo na 1 roku nie bardzo jest o co konkurować. To zaczyna się koło 3 roku najczęściej, a na 6stym osiąga już apogeum.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: mickey_mouse »

gej pisze:Bądź co bądź, fajnie byłoby się z Wami mijać na korytarzu z przyjaznymi minami, a nie z myślą w głowie jak to komu nie-dopomóc, aby ktoś wypadł gorzej. To byłoby chore.
Właśnie to miałam na myśli - często żeby coś takiego wytrzymać potrzebna jest odpowiednia psychika, albo silna, albo taka olewcza". Wolałabym nie przekonać się na własnej skórze, że moja nie jest ani taka, ani taka
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: dr-a »

Kaamil pisze:bo na 1 roku nie bardzo jest o co konkurować. To zaczyna się koło 3 roku najczęściej, a na 6stym osiąga już apogeum.
no tak. 1 rok w ogóle kierunkiem lekarskim nie powinien się nazywać
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna- 2013/14.

Post autor: Medycyna Lwów »

właściwie to nie jest to głupi pomysł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości