Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: sunset »

Aksolotl pisze:Mein gott, nie wytrzymam: ci w znaczeniu tamci", a nie tobie", pisze sie mala litera! chyba, ze istnieja az tak dzikie autokorekty? Chociaz moglo byc gorzej, niektorzy pisza Mnie albo On", a o Bogu wcale wtedy nie mowia.

Okok, jesli wasza matura bedzie latwa jest wkurzajace, to powiem tak: na 90% srednie wyniki matur nowej podstawy beda wyzsze niz wyniki zeszloroczne i niz wyniki tegorocznej starej podstawy

Żebym ja jeszcze sama wiedziała dlaczego mi się ten shift wcisnął

Jeśli chodzi o podstawy to tu akurat się zgadzam, że pewnie będą łatwiejsze i bardziej zdawalne", ale rozszerzenia pewnie pozostaną na tym samym poziomie.

Nigdzie nie napisałam, że wszyscy, którzy będą spędzać dzień i noc nad biologią i chemią to zdadzą najlepiej na 100%. Ale jak ktoś solidnie i pod dobrym kątem się przygotował, jest pewny swojej wiedzy to idzie mniej zestresowany i ma większe szanse osiągnąć dobry wynik. Więc tym bardziej nie rozumiem podejścia nawet jak mi dobrze pójdzie to się nie dostanę, bo oni będą mieli łatwiejsze", to może tylko zaszkodzić. Po co się zastanawiać czy będzie łatwe czy trudne", lepiej jakoś inaczej spożytkować ten czas. A takie gadanie denerwuje mnie dlatego, że siłą rzeczy jesteśmy w trochę gorszej sytuacji, bo pierwsi przechodzimy przez nową podstawę, do końca nie wiemy jak będzie wyglądał cały egzamin, arkusze, to też jest dodatkowy stresujący czynnik. Nie mówię, że wszyscy mają nam współczuć, jak mamy strasznie, ale chociaż nie wmawiajcie, że mamy prościej.
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mikrotrabekule »

Też się czasem zastanawiam czemu osoby, które tak rozważają czy będzie trudna czy łatwa, kto będzie miał łatwiej, kto trudniej nie będą się po prostu uczyć, żeby bez względu na wszystko oni nie byli osobami, ktore mają trudniej.

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

Pewnie beda sie uczyc ale narzekanie jest wyrazem patriotyzmu.

Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: inarlie »

Oj, tam oj tam. Akso, nie rób z Polaków narzekaczy! Kto przysiądzie ten przy odrobinie szczęścia się dostanie. Koniec kropka. A jak jeszcze trafi mu się egzaminator na haju, gotów wszędzie dać punkty jak mnie. to wszelkie uczelnie stoją otworem. ^^

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

Mnie tez sie do biol taki troche na haju trafil a teoretycznie to chemicy powinni.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

inarlie pisze:(.) wszelkie uczelnie stoją otworem. ^^
I jak zawsze w takim wypadku trzeba zadac kluczowe pytanie - ktorym?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mikrotrabekule »

Mnie egzaminatorka na początku w karcie tych przyznawanych punktów dała punkty za 3 zadania, które miałam źle. Szkoda że potem wszystko poprawiła na 0 /

Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: inarlie »

randomlogin pisze:
inarlie pisze:(.) wszelkie uczelnie stoją otworem. ^^
I jak zawsze w takim wypadku trzeba zadac kluczowe pytanie - ktorym?
Ale, że jak którym? No, wszelkie uczelnie medyczne stoją otworem dla tych, co przysiedli, mieli trochę szczęścia i egzaminatora na haju. Czyli nawet dla takich zwyczajnych humanów jak ja. Choć potem utrzymać się na tych studiach to już inna bajka. Ale tym się trzeba martwić później.

Ostatnio zmieniony 9 lis 2014, o 22:30 przez inarlie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Czasem wcześniej, czasem później, ale większość zdecydowana się utrzymuje
Pani Buka
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Smile_Forever »

Zdecydowanie tak, krążą co prawda legendy o tym, ileż to osób wyleciało, ale u nas zachowało się ponad 90% studentów po 1 roku . Zobaczymy co będzie dalej .
Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: inarlie »

No, dopiero minął pierwszy miesiąc, a z lubelskiej już sporo osób odleciało. Sama czasem mam ochotę pierdyknąć książką, podziękować za współpracę i iść na historię. Ale co ja maturzystów straszę, niech się skupią na dostaniu, a potem na ewentualnym wybrzydzaniu. ^^ Z resztą, nawet jak się rzuci studia to zawsze można szpanować studiowałem medycynę". Plus 10 do fejmu.

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

No ktorym otworem stoja uczelnie do kandydata :p Lodz jak na razie raczej tym przednim.

placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

Inarlie Wiele osób odleciało bo samo zrezygnowało, stwierdziło po miesiącu ,że medycyna to jednak nie to, więc nie rozpatrywał bym tego w aspekcie ciężkości utrzymania się na studiach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości