Medycyna 2016/17 Integracja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

karooolajn
Ufff, znaczy się, że jakieś ploty durne słyszałam od złych ludzi. No. To mi się podoba :3 Dziękuję
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Hahahahahahahahahahahahahaha kocham ploty na tej uczelni ❤️ Możliwe ze ktoś cos pomieszał z histo, bo przed egzaminem jak były przeglądy szkiełek to faktycznie było trzeba przychodzić wcześniej żeby dostać miejsce, ale chyba nie o 4 oO co do szpilek z anaty to na stronie bedzie zawsze rozpiska które grupy w który dzien (jak wszyscy dopuszczeni to zazwyczaj w 2 dni sa) maja i na która godzine. Przychodzicie siadacie na auli sądówki, najgorliwsi jeszcze z atlasami i przychodzi pani z katedry/asystent i wyczytuje grupy

Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

takeiteasy
Takie ułożone życie to ja lubię. Przeglądy szkiełek na histo tzn. douczanie się przed praktycznym czy sam praktyczny?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Douczanie sie jest ileś tam osób na sali i dostajecie wszystkie szkiełka jakie były i można oglądać.

Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

takeiteasy
Dzięki

Co radzicie bardziej przycisnąć? Histologię czy anatomię? Słyszałyście o kimś kto miałby zwolnienie z egzaminu z jednego albo drugiego i na jakich warunkach?
Annobie
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, o 14:39

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Annobie »

System szpilek już nie wygląda aż tak strasznie. A jak spędzałyście okienka - w barze, akademiku, bibliotece? U mnie w szkole w czasie okienek czasami wychodziliśmy do Maca lub do centrum handlowego, ale poza tym raczej czekaliśmy w szkole. W czasie okienek i lekcji (ignorując nauczyciela) najlepiej mi się uczyło A potem słyszałam od biolożki, że jestem nieodłączna z moim tabletem

Hanayome
Dla mnie to pierwsza rekrutacja i mimo tego, że mam to 190 to stresik niezły jest. Boję się o wszelkie formalności - nie chcę odpaść w przedbiegach. Na początku miałam stresa o opłatę egzaminacyjną. Potem pewnie będę miała o dowiezienie zaświadczenia po ogłoszeniu listy i na sam koniec świadectwa maturalnego w sierpniu/wrześniu (mamy termin do 5 września). Teraz jeszcze kminię nad dojazdem na studia i w sumie nie jest tak tragicznie jak myślałam - w normalnych godzinach zajmuje gdzieś 1.5 godziny.

Niyoshi
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:45

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Niyoshi »

Dziewczyno, czym Ty się martwisz, jak masz 190? :p Wszystko załatwisz bez problemu, nie stresuj się niepotrzebnie

Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

Annobie
Ja w sumie jak zobaczyłam podanie zweryfikowane na stronie to już na luziku. Zapytałam tylko tatę czy mnie podwiezie do Katowic jak będzie trzeba składać papiery czy mam sobie ogarniać dojazd autobusem, zapisałam się do grup mieszkaniowych, żeby zacząć czegoś szukać jak już sie dostanę, bo wcześniej nie ma co kusić losu. Badania pewnie zrobię prywatnie, bo mi się nigdy nie chce kombinować, żeby się dostać do punktów uczelnianych. Właśnie, zaświadczenie od lekarza do kiedy trzeba donieść? Można wysłać pocztą?
Niyoshi
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:45

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Niyoshi »

Hanayome pisze:takeiteasy
Dzięki

Co radzicie bardziej przycisnąć? Histologię czy anatomię? Słyszałyście o kimś kto miałby zwolnienie z egzaminu z jednego albo drugiego i na jakich warunkach?
Zwolnienia nie miałam niestety, ale jak tak sobie myślę, to sesja bez egzaminu z histo byłaby naprawdę piękna Anatka jest do ogarnięcia, ale histo to dramat, więc warto walczyć o zwolnienie.

Annobie
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, o 14:39

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Annobie »

Niby wiem, ale niestety taka jestem Do liceum też miałam stresa, że się nie dostanę Dopóki nie zobaczę siebie na liście, będę zestresowana
Problem był głównie u mnie taki, że wpłaciłam pieniądze dopiero po wynikach - 6 lipca i dlugo czekałam na weryfikację Pewnie większość ludzi tak późno wpłacała
Dobre rady dajecie Trzeba będzie się przyłożyć do histologii w przyszłym roku

Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

A jak praktyki wakacyjne? Tylko na terenie Katowic?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Ciśnijcie bardziej histo, z anaty w sumie trzeba dbać żeby szpilki zdać w max 3 terminie i semestralke w 1. Histo bardzo szybko można zawalić. Co do okienek to my siedzielismy w student barze, który jest przy aka a potem w/przy czytelni.
Co do badań to nie pomogę, bo dostałam sie we wrześniu i musiałam razem z papierami im dostarczyć. Polecam Mekmed na Panewnickiej, 50zl i zrobione od ręki tylko musicie miec podbite skierowanie.
Praktyki można robic gdzie sie chce, ja właśnie od tygodnia robię u siebie w mieście. Ta radość z pierwszego pobrania krwi ❤️❤️❤️

Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Hanayome »

takeiteasy
Ok, czyli pewnie jakoś do września termin na badania będzie:D

Jezu, nie śmiejcie się ze mnie, ale ja się panicznie boję igieł. Nie żebym jakoś zakładała, że mnie ominie kontakt z nią, będę musiała to pokonać i tyle, ale jak teraz o tym myślę to mi się śmiać chce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości