Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: jarauto »

wydaje mi sie, że tak )
to źle ci się wydaje

A nie będzie się płacić za ECTS powtarzanych przedmiotów po prostu?
nie, ponieważ ECTSy są odliczane za zaliczony przedmiot

Za wykorzystanie określonej liczby punktów ECTS z przyznanego limitu punktów uprawniającego do korzystania z zajęć bez wnoszenia opłat należy uznać zaliczenie przez studenta danych zajęć dydaktycznych
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: SilentShout »

ale tak czy siak powtarzanie przedmiotu jest płatne przynajmniej na UMB
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: jarauto »

oczywiście, ale zaqwsx987 pytał/a o co innego
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: SilentShout »

Dlatego napisałam tak czy siak, zresztą wiadomo, że w każdym pytaniu o ectsy i nową ustawę chodzi o kasę
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: sia »

A ja czytałam artykuł i pisali tam,że jeżeli osoba co jest an dwóch kierunkach będzie mieć dobre wyniki-w sensie stypendium rektora itp. to nie będzie musiała płacić za ten drugi kierunek.Orientujecie się,czy może tak samo jest z tym pół roku medycyny? Gdybym miała wysoką średnią na tym ostatnim roku albo całe studia?
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Namine »

A nie będzie się płacić za ECTS powtarzanych przedmiotów po prostu?

nie, ponieważ ECTSy są odliczane za zaliczony przedmiot
Studiowałeś? Chyba nie. sądzę, że tak jest na każdym uniwersytecie teraz, w każdym razie u mnie tak było, że płaci się jedynie za zajęcia, które trzeba powtarzać, nie powtarza się całego roku, tylko niezaliczone zajęcia (tzn. przedmiot), ale na własny koszt. Cena tych zajęć jest ściśle związana z tymi ECTSami właśnie, bo wyceniają je w zależności od tego ile punktów jest za dany przedmiot. Na jakimś uniwerku była określona suma przypadająca na jeden punkt ECTS więc łatwo było wyliczyć sobie i chyba mniej więcej może to tak wyglądać wszędzie. Lepiej nie poprawiać, bo i rok w plecy (nie można chodzić jednocześnie na zajęcia ze swoim rokiem tylko na te jedne poprawiane) i kasa stracona /
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: verq »

No właśnie mi się też tak wydawało - przynajmniej u moich znajomych, którzy uwalili cały przedmiot było tak, że płacili jakieś tam pieniądze w zależności od ECTS, godzin i rodzaju przedmiotu i chodzili jeszcze raz na przedmiot. Chyba, że to, że się płaci za powtarzanie ma się zmienić?
A jaruto pewnie znów się upił i gada bzdury - nie należy zwracać uwagi na jego posty.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: jarauto »

hej no,
wszyscy wiemy, że powtarzanie przedmiotu jest płatne wg stawek uczelni ale zaqwsx987 pytał czy w razie niezaliczenia roku będzie musiał płacić za ostatni rok studiowania.

Nie, nie będzie musiał.
zaqwsx987 pisze:mam takie pytanie teoretycznie gdyby nie zaliczyć jakiegoś roku na lekarskim (st. stacjonare), to czy ten ostatni był by wtedy płatny?
zauważyliście słowo ostatni w jego poście?
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: verq »

Nie powinien być płatny, bo zapłaci za powtarzany rok zamiast za ostatni.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Namine »

Tak, pytał, tutaj też zgodzę się z tym, co mu odpisałeś, ale jeśli chodzi o same punkty (o które dalej pytał) to trochę minąłeś się z rzeczywistością
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: avis »

A ja mam inne pytanko, jeśli materiał 6 letni robi się w 5 lat to co z czesnymi za szósty rok, teoretycznie po V roku jest LEK na VI są zajęcia praktyczne zamiast płatnego stażu.
Jeśli ktoś teraz pójdzie na kierunek zastępczy a po roku dostanie się na medycynę będzie płacił za ostatni semestr studiów
jak jest w przypadku niestacjonarnych słyszałam ze na niektórych uczelniach ostatni semestr czy rok jest za darmo.
z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Namine »

Mnie mówiono, że musiałby zapłacić za pierwszy rok drugiego kierunku, a nie ostatni Ja bym tam już nie zimowała teraz.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: avis »

Namine od kogo dostałaś taką informacje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 50 gości