Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: mis koala »

Hhahaha my na farmacji na pierwszej pomocy musielismy uzyskać wydajnosć na fantomach min 80% I jak się uzyskao mniej to od nowa resuscytacja. ja to chyba 5 razy robiłąm zanim mi się udało
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: nika0645 »

czytowazne pisze:W Warszawie na pierwszym roku nie ma praktycznie nic. Anatomia, histologia a reszta to jakieś zapychacze typu angielski, propedeutyka medycyny uzależnień, biologia molekularna, historia medycyny. Pierwsza pomoc w pierwszym semestrze została przeprowadzona w sposób kompletnie bezsensowny - siedzenie i słuchanie co należy zrobić jak się dziecko oparzy, były dwa zajęcia z fantomem (!), na wszystko tekst tego nauczą was na praktykach w szpitalu". jak już siedzę i słucham enty raz co trzeba zrobić jak poszkodowany nie oddycha i milionowy raz o RKO to już wolę mieć milionową lekcję z fantomem bo chociaż jest nadzieja, że uda mi się komuś faktycznie pomóc, samo słuchanie raczej niewiele da.
Biofizyka - głównie siedzenie i czekania aż przyjdzie asystent i posłucha jak recytujemy definicje ze skryptu, zajęcia 3 godzinne roboty na 20 minut, ale tak wychodziło jak był 1 asystent na 5 grup i każdego trzeba było przepytać z recytacji.
Na drugim roku (ponoć) jest najmniej godzin w ciągu całych studiów. Za to nowy trzeci rok ponoć zapowiada się tragicznie (już przedstawili rozpiskę godzin) i ludzie są wkurzeni, że chociaż jednego przedmiotu nie przerzucili na drugi rok.
a lecisz już zgodnie z tą nową reformą? bardzo mnie interesuje, jak wygląda I rok studiów na WUM-ie w tym nowym programie z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: czytowazne »

Tak, teraz jestem na pierwszym roku Jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem, bo pamiętam jak sama rok temu chciałam się dowiedzieć mnóstwa rzeczy, a każdy mnie zbywał, że dowiem się kiedyś tam jakby to było wielkie halo pomóc
Tulipan
Posty: 8
Rejestracja: 7 mar 2013, o 16:15

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Tulipan »

randomlogin pisze:Co do liczebnosci grup, to to jedno wiadomo. Nie znajde teraz podstawy na telefonie, ale afair narzucona odgornie liczebnosc grup nie moze przekraczac 3 os na asystenta na tym 6 roku.
Reszta z grubsza jak wyzej, ale w to ze ten 6 rok bedzie blizszy stazowi niz obecnemu 6 rokowi to gleboko watpie, chocby z nieprzeskakiwalnych powodow formalnych. No ale zobaczymy.

Czy ktoś jest to w stanie potwierdzić jakimś dokumentem?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: randomlogin »

Ja, ktory napisalem cytowany przez ciebie fragment, szukalem i nie znalazlem. Fakt ze nie szukalem bardzo intensywnie, ale przejrzalem wszystkie akty, ktore mi sie ze sprawa kojarzyly. Prawdopodobnie to co kojarzylem to byl fragment projektu, ktory w koncu nie wszedl do finalnej wersji.
Tulipan
Posty: 8
Rejestracja: 7 mar 2013, o 16:15

Re: Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Tulipan »

randomlogin,
Dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości