Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: lith »

Raczej po to go wciskają w studia żeby nie był
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Padre Morf »

bimbrownik, z tego co ja wiem to toksykologię mają pojedyncze szpitale na województwo.

W niektórych województwach zdaje się nie ma ani jednego ośrodka toksykologicznego - zatrucia i tak są przeważnie leczone na OIT. Konsultacja toksykologiczna telefonicznie.
Jesli chodzi o staz (ten ktory bedzie juz wcisniety w studia) bedzie on platny czy tez nie ?

za free, bo to element studiów. Poza tym nie będzie żadnych uprawnień (dawni stażyści mieli ograniczone prawo wykonywania zawodu).
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: lexpolonica »

Dziekuje za odpowiedzi. Ta ustawa wejdzie w zycie raczej na pewno w roku akademickim 2012/2013?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: york »

tak
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: doktorka »

Kaamil pisze:bez przesady - akredytacje do robienia interny czy anestezjologii ma praktycznie każdy szpital, który taki oddział w ogóle posiada. podobnie z ogólną chir, patomorfologią i wieloma innymi.

Tak samo strasznie jest niby z kardiologię, a w zeszłym roku przyznali w mazowieckim więcej rezydentur niż na internę.
Co za bzduraD O ile rzeczywiscie mozna tak powiedziec w duzym skrocie myslowym o chir ogolnej, ew internie, to o patomorfie i anestach-na pewno nie) Masz w ogole pojecie jak przyznawane sa akredytacje i jakie warunki szpital musi spelnic? Moze sobie miec nawet 5 oddzialow internistycznych i zadnego miejsca, nawet na etacie, sama obecnosc jakiegos zakladu czy oddzialu nic nie znaczy)

Z kardiologia owszem jest kiepsko, to ze w mazowieckim akurat jednorazowo dziwnym trafem otwarto wiecej miejsc (pewnie po uwzglednieniu odwolan odpowiednich osob) i to ze na slasku tych miejsc jest ze zrozumialych powodow wiecej-nie znaczy, ze nia ma problemu. Mozna by bylo tak powiedziec, gdyby papiery na specke mozna bylo skladac jednoczesnie w roznych miejscach, ale ze moza skladac tylko jeden papier w jednym miejscu-to problem istnieje i nie mozna generalizowac sytuacji w mazowieckim na cala Polske. Z kardio jest bodajze najwiekszy problem jesli chodzi o specjalizacje, wiekszy niz z dermatologia czy gineksami.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Cinereus »

o chir ogolnej ? doktorka, no nie obrazaj mnie ]
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: dent »

to coś mi się wydaje że za rok będą rekordowo wysokie progi
Bo jesli w sumie nie bedzie różnicy jeśli chodzi o rozpoczęcie specjalizacji (w tym samym roku absolwenci 2011 a 2012) to ludzie którzy się nie dostali to będą masowo maturę poprawiać.
Czy ja już za wczasu kracze?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Lektom »

dent pisze:to coś mi się wydaje że za rok będą rekordowo wysokie progi
Bo jesli w sumie nie bedzie różnicy jeśli chodzi o rozpoczęcie specjalizacji (w tym samym roku absolwenci 2011 a 2012) to ludzie którzy się nie dostali to będą masowo maturę poprawiać.
Czy ja już za wczasu kracze?
nie rozumiem? przecież co roku wiele osób poprawia maturę. dlaczego w przyszłym ma być ich więcej?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: godziasia »

D0KT0REK pisze:
dent pisze:to coś mi się wydaje że za rok będą rekordowo wysokie progi
Bo jesli w sumie nie bedzie różnicy jeśli chodzi o rozpoczęcie specjalizacji (w tym samym roku absolwenci 2011 a 2012) to ludzie którzy się nie dostali to będą masowo maturę poprawiać.
Czy ja już za wczasu kracze?
nie rozumiem? przecież co roku wiele osób poprawia maturę. dlaczego w przyszłym ma być ich więcej?
właśnie ja też nie. Nie chciałam się na początku odzywać, bo mówię może ciemna blondynka jestem, a wniosek oczywisty, ale skoro nie ja jedna nie kminię, to może to ktoś objaśni? Najlepiej autor (taak, zawsze byłam słaba z czytania ze zrozumieniem - co autor miał na myśli?")
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Selene93 »

dent nie wydaje mi się. Jeśli ktoś chce iść na medycynę, a się nie dostał to oczywiste, że będzie maturę poprawiał w następnym roku, tak jest i teraz przecież. Masowego poprawiania raczej nie będzie, tłumy poprawiających z nieba nie spadną.
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: dent »

ja z kolei znam kilka osób, które od zawsze chciały iść na medycynę, ale nie dostały się i poszły na inny kierunek. No i już tam zostały. Teraz natomiast nic raczej nie ogranicza do składania za rok, bo brak żadnego roku straty nie będzie tak na prawdę. Tak to sobie obmyśliłem P
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Sephora »

tylko przygotujcie się na to że staż będzie niepłatny, stąd też został wciągnięty na 6 rok studiów. Więc i tak wychodzi 6 lat.
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: dent »

no tak, ale to wychodzi i tak na plus, bo co za różnica płatny staż po 6 latach czy 6 lat za darmo, i od razu na spec za dwa razy wiekszą kasę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości