Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: lith »

ja myślę, że może być różnica. dużo łatwiej się zdecydować na przeczekanie roku jeśli w efekcie na jedno wychodzi. Wcale nie jest tak, że każdy chcący dostać się na lek. jest gotowy startować kilka razy. A teraz rzeczywiście więcej takich osób może być.

btw. O ile podczas rekrutacji w zeszłym roku byłem przekonany, ze poprzednie roczniki to dość nieduża grupa osób. to się okazało, że jednak ich nie doceniłem Więc tak i tak poprawiających jest dużo
konturek

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: konturek »

no w tym roku co będą dwa roczniki startować na specjalizację może być hmm ciężej. pewnie zwiększą ilość miejsc, ale czy aż dwukrotnie?
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Cinereus »

a myslicie ze teraz poprzednie roczniki nie probują sie na nowo rekrutowac na specjalizacje z aktualnymi ? myslicie ze kazdy dostaje miejsce w terminie i nie musi znowu probowac ? po tym co piszecie, widac ze tak myslicie. malo jeszcze wiecie ]
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: lith »

Domyślam się, że jest podobnie jak ze studiami. czyli ci bardziej uparci na konkretną speckę będą próbować i kilka razy, a spora część pewnie pójdzie na coś innego co im też będzie odpowiadało i nie będzie wracała do tematu.
konturek

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: konturek »

dla mnie od rzeczy że tylko w jedno miejsce można składać, nawet jak ma się opcję awaryjną pół roku trzeba czekać żeby raptem móc spróbować się dostać.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Padre Morf »

a spora część pewnie pójdzie na coś innego co im też będzie odpowiadało i nie będzie wracała do tematu.

albo zmienią specjalizację.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Grzybu123 »

Tylko teraz problem wielki robią ze zmianą specjalizacji (słyszałem, że trzeba na to już pozwolenie z ministerstwa zdrowia).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Padre Morf »

Tylko teraz problem wielki robią ze zmianą specjalizacji (słyszałem, że trzeba na to już pozwolenie z ministerstwa zdrowia).

Kiedyś było jeszcze gorzej - po przerwaniu rezydentury i zaczęciu innej specki trzeba było oddać kasę ]
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: dent »

a ta ustawa to weszła/wejdzie/czy tylko takie plany
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Narkoza »

Ma ktoś linki do stron, gdzie można o tym nieco obszerniej poczytać? Czy skrócenie czasu trwania studiów medycznych, oznacza, że czeka nas likwidacja jakiś przedmiotów? Jak np. biofizyka na którą wszyscy narzekają, że jest to przedmiot zupełnie miający się z celem?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Stalowy »

Z tego co wiem, za skróceniem medycyny nie pójdzie wypadnięcie ani biofizyki ani biologii medycznej, tylko przedmioty kliniczne z 6 roku zostaną po prostu przeniesione na ten rok stażu po 5 latach.
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: alexxz »

A ja znalazłam coś takiego:

"Zdecydowano, iż nawet kiedy powstanie nowy ekspercki projekt, wszelkie zmiany, które zostaną wprowadzone będą obowiązywać nie wcześniej niż od października roku 2011 i zaczną obowiązywać dopiero studentów, którzy dostaną się na pierwszy rok studiów.

Czyli teoretycznie skrócenie studiów będzie obowiązywało już od TEGO roku.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: David »

Co to za źródło?

Szczerze w to wątpie, rekrutacja tuż tuż, a nadal nie ma nowego programu studiów.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości